Klíma nás spája

Je názov projektu, ktorý sa rozbieha v Základnej škole J. A. Komenského spolu s 10 vybranými  školami  zo Slovenska. Cieľom  projektu je  vybudovanie „Dažďovej záhrady“ v priestoroch  školského areálu. Je súčasťou prevencie  rozsiahlych klimatických zmien prebiehajúcich sa na našej planéte.

Záštitu nad daným projektom má  Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica s príspevkom donora DM-drogerie markt.

V dňoch 12.-14.11.2018 sa žiaci školy zúčastnili kurzu „Klíma nás spája“ na lazoch vo vzdelávacom centre Zaježová  30 km od Zvolena. Cieľom tohto stretnutia všetkých účastníkov bolo oboznámenie sa s problematikou klimatických zmien na našej planéte a informácie ohľadom rozbiehajúceho sa projektu.  Na jar budúceho roku Vás všetkých pozývame na návštevu našej dažďovej záhrady.