Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

19.05.2019

Na Majstrovstvách východoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali 19.mája 2019 v Košiciach sa našim pretekárom podarilo získať až päť zlatých a tri bronzové medaily.

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

18.05.2019

V piatok 17.5. sa na našich športoviskách konalo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ nášho okresu. A znovu sa nám darilo.

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

17.05.2019

Budovanie našej dažďovej záhrady sa blíži do finále. Už nás čaká iba výsadba rastlín a umiestnenie informačnej tabule.

Prvá škola v prírode sa končí

17.05.2019

17. mája končí naša prvá škola v prírode žiakov 1. a 3 ročníka. Už onedlho 20.5. ich vystriedajú žiaci 4. ročníka. Tu je niekoľko krásnych obrazových pozdravov zo tatranskej obce Ždiar.

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

16.05.2019

15.5. zavítali do nášho športového areálu športu chtiví seniori z celého nášho okresu. Zorganizovali si seniorské olympijské hry.

1.kolo - krajská súťaž v atletike žiactva.

07.05.2019

Atletická dráhová sezóna začala pre našich pretekárov prvým kolom súťaže družstiev. Preteky sa konali na atletickom štadióne v Košiciach a hoci sme aj zmokli, nevľúdne počasie sa vôbec neodrazilo na skvelých výkonoch našich športovcov.

Premiéru na tartane mali najmladší žiaci a žiačky - Dávid Mihál, Dávid Hlinka, Tobias Paleček, Ivanka Simanová, Tamarka Chlebušová, Stelka Levická, Laura Lamperová, Viki Kováčová, Peťa Hudecová, Danielka Hlinková, Hanka Bottová. Zaslúžia si veľkú pochvalu za finálové aj medailové umiestnenia v behu na 60m, v skoku do diaľky, v behu na 1000m aj v hode kriketkou. Skúsenosti budú zbierať počas ďalších troch kôl, ktoré sa budú konať až do konca septembra.
Staršie žiačky sú už ostrieľané pretekárky. Po vlaňajšom triumfe a zisku zlata v kategórii družstiev mladších žiačok dievčatá dorástli do kategórie starších žiačok.Pribudli nové, náročnejšie disciplíny - beh na 2000m, hod diskom, hod oštepom, chôdza na 3000m, prekážky na 100m. Ale dievčatá ukázali, že dva roky pretekania už majú za sebou a znovu sme excelovali vo viacerých disciplínach. Poďakovanie patrí Nele Chlebušovej, Lucii Ďuriškovej, Tamare Molentovej, Nine Vavrekovej, Zuzke Viestovej, Rebeke Rojákovej, Miške Hudecovej, Saške Hižnayovej, Saške Štempelovej, Zuzke Kiselovej, Martine Málikovej a Martine Raganovej a jediný starší žiak Marian Antal.