Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Zima - netradičné výtvarné techniky

Zima - netradičné výtvarné techniky

16.01.2019

Vianočný čas je už síce za nami, ale stále tu máme studené a zasnežené ročné obdobie- ZIMA.

Zima, zima tu je ....

Zima, zima tu je ....

16.01.2019

Zima je ročné obdobie, ktoré deti milujú hlavne kvôli činnostiam, ktoré môžu vykonávať, keď napadne sneh.

Naša firma

Naša firma

14.01.2019

Býva dobrou tradíciou, že na našej škole pracuje cvičná školská firma.

Hlasujte za ihrisko ŽIHADIELKO

14.01.2019

Zapojte sa a hlasujte za ihrisko ŽIHADIELKO v našom meste.

Zimná olympiáda v ŠKD

Zimná olympiáda v ŠKD

14.01.2019

Počasie nám doprialo veľa snehu, a tak sme to využili a usporiadali sme si vlastnú zimnú olympiádu.

Všetky novinky

Čas zimný, čas vianočný v ZŠ J. A. Komenského

27.12.2018

Počas posledného vyučovacieho týždňa v roku 2018 si žiaci Základnej školy J. A. Komenského užili veľa pohybu, rozdávania radosti, zážitkov a nezabudli ani na pomoc slabším.

Športovci mali možnosť si každý deň po vyučovaní zašportovať. Spolu si zahrali volejbal, florball aj futbal, a to v rámci už tradičných vianočných športových turnajov. Ale hlavne si mohli vychutnať vianočný darček, v podobe „zimného“ biatlonu. Zažili prvú úžasnú BIATHLONMÁNIU a už teraz sa tešia na pokračovanie, na jar 2019, ale tento krát už na vonkajšom športovom areáli školy.

Priestor nechýbal ani šikovným rukám našich žiakov a ich rodičov. Jednak doniesli do školy prekrásne vianočné ikebany, ktoré vyzdobili vstupnú halu školy a tiež obohatili svojimi výrobkami vianočné stánky nášho už tradičného vianočného predajného trhu. Svoje Vianoce si užili aj deti v našom školskom klube detí, kde okrem pohostenia, zábavy vyrábali pre svojich blízkych, ale aj učiteľov vianočné pozdravy.

Ktorí chceli zažiť čaro poznávania blízkeho aj vzdialeného vesmíru navštívili Planetárium a hvezdáreň v Žiari nad Hronom a veru stálo to za to. Odchádzali s nadšením a predsavzatím, že sa tam ešte radi vrátia. Vianočný čas prináša bohužiaľ aj veľké množstvo odpadu v našich rodinách a možno aj vďaka projektu EKOALARM, bude v rodinách našich žiakov ho tento rok podstatne menej. Veď na prírodu nemôžeme zabúdať ani v tento čas, čas hojnosti a bohužiaľ aj čas odpadu.

A samozrejme ani teraz sme nezabudli na tých, ktorým pomáhame každý rok. Veď Vianoce sú aj o rozdávaní a pomoci blízkym a slabším. V rámci našej už každoročnej a tradičnej EKOBURZY naši šiestaci vyzbierali viac ako 180 € na pomoc a vybavenie nášho mestského psieho útulku. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a urobili Vianoce radostnejšie aj pre našich spoločných psíkov.

A na záver.

Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomáhali a podporovali našu Základnú školu J. A. Komenského v roku 2018 a zároveň prajeme všetkým úspešný rok 2019. Tešíme sa spoločne s Vami žiaci a zamestnanci Základnej školy J. A. Komenského. Sme hrdí na našu školu – Základnú školu J. A. Komenského.