Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Naša stážistka Iris

Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

18.06.2019

Centrum voľného času na Kollárovej ulici usporiadalo v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 3. ročník majstrovstiev mesta Revúca vo florbale mladších žiakov ZŠ.

Well done girls!

Well done girls!

17.06.2019

Hanka Marta Holešová z 3.B a Danielka Ďurišková zo 7.B triedy nás v piatok 14. júna reprezentovali na celoslovenskom finále súťaže „Jazykový kvet 2019“ v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Blahoželáme našej športovkyni

17.06.2019

Blahoželáme našej žiačke Nine Natálii Vavrekovej, ktorá na tohoročnej P-T-S v Šamoríne v hode oštepom skončila na veľmi peknom 3. mieste.

Výlet na Muránsku planinu

Výlet na Muránsku planinu

16.06.2019

Žiaci druhého ročníka si užili prekrásny výlet an Muránsku planinu, spolu s našou stážistkou Iris.

Všetky novinky

Čas zimný, čas vianočný v ZŠ J. A. Komenského

27.12.2018

Počas posledného vyučovacieho týždňa v roku 2018 si žiaci Základnej školy J. A. Komenského užili veľa pohybu, rozdávania radosti, zážitkov a nezabudli ani na pomoc slabším.

Športovci mali možnosť si každý deň po vyučovaní zašportovať. Spolu si zahrali volejbal, florball aj futbal, a to v rámci už tradičných vianočných športových turnajov. Ale hlavne si mohli vychutnať vianočný darček, v podobe „zimného“ biatlonu. Zažili prvú úžasnú BIATHLONMÁNIU a už teraz sa tešia na pokračovanie, na jar 2019, ale tento krát už na vonkajšom športovom areáli školy.

Priestor nechýbal ani šikovným rukám našich žiakov a ich rodičov. Jednak doniesli do školy prekrásne vianočné ikebany, ktoré vyzdobili vstupnú halu školy a tiež obohatili svojimi výrobkami vianočné stánky nášho už tradičného vianočného predajného trhu. Svoje Vianoce si užili aj deti v našom školskom klube detí, kde okrem pohostenia, zábavy vyrábali pre svojich blízkych, ale aj učiteľov vianočné pozdravy.

Ktorí chceli zažiť čaro poznávania blízkeho aj vzdialeného vesmíru navštívili Planetárium a hvezdáreň v Žiari nad Hronom a veru stálo to za to. Odchádzali s nadšením a predsavzatím, že sa tam ešte radi vrátia. Vianočný čas prináša bohužiaľ aj veľké množstvo odpadu v našich rodinách a možno aj vďaka projektu EKOALARM, bude v rodinách našich žiakov ho tento rok podstatne menej. Veď na prírodu nemôžeme zabúdať ani v tento čas, čas hojnosti a bohužiaľ aj čas odpadu.

A samozrejme ani teraz sme nezabudli na tých, ktorým pomáhame každý rok. Veď Vianoce sú aj o rozdávaní a pomoci blízkym a slabším. V rámci našej už každoročnej a tradičnej EKOBURZY naši šiestaci vyzbierali viac ako 180 € na pomoc a vybavenie nášho mestského psieho útulku. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a urobili Vianoce radostnejšie aj pre našich spoločných psíkov.

A na záver.

Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomáhali a podporovali našu Základnú školu J. A. Komenského v roku 2018 a zároveň prajeme všetkým úspešný rok 2019. Tešíme sa spoločne s Vami žiaci a zamestnanci Základnej školy J. A. Komenského. Sme hrdí na našu školu – Základnú školu J. A. Komenského.