Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

19.05.2019

Na Majstrovstvách východoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali 19.mája 2019 v Košiciach sa našim pretekárom podarilo získať až päť zlatých a tri bronzové medaily.

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

18.05.2019

V piatok 17.5. sa na našich športoviskách konalo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ nášho okresu. A znovu sa nám darilo.

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

17.05.2019

Budovanie našej dažďovej záhrady sa blíži do finále. Už nás čaká iba výsadba rastlín a umiestnenie informačnej tabule.

Prvá škola v prírode sa končí

17.05.2019

17. mája končí naša prvá škola v prírode žiakov 1. a 3 ročníka. Už onedlho 20.5. ich vystriedajú žiaci 4. ročníka. Tu je niekoľko krásnych obrazových pozdravov zo tatranskej obce Ždiar.

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

16.05.2019

15.5. zavítali do nášho športového areálu športu chtiví seniori z celého nášho okresu. Zorganizovali si seniorské olympijské hry.

Úžasný DEŇ ZEME v Základnej škole J. A. Komenského

29.04.2019

Čistý vzduch, čistá voda, čistá príroda je to, čo k života na našej krásnej zelenej planéte potrebujeme. A v Základnej škole J. A. Komenského si to aj všetci spoločne uvedomujeme.

Preto aj tento rok 2019, sme sa svojimi aktivitami a projektmi zapojili do DŇA ZEME.

Pokračovali  sme  s ďalšími aktivitami projektu Klíma nás spája, výsledkom ktorých bude vybudovaná prvá dažďová záhrada v našom meste.  A práve pri jej budovaní sa učíme, ako hospodáriť s vodou, a ako môžeme prispieť malými krokmi prispieť k zmene našej mikroklímy v okolí našej školy, v našom meste.

Intenzívne pokračujeme aj v druhom environmentálnom projekte ELEKTRO ODPAD 2, kedy počas aj týchto dní sme vyzbierali a ďalej aj zbierame už nepoužívané malé domáce elektrospotrebiče a vyradené batérie a monočlánky. A tak aj vďaka nášmu malému zberu nekončí tento nebezpečný elektro odpad v prírode.

Samozrejme, že aj v tomto roku sme sa zapojili do čistenia riek pretekajúcich naši mestom a vyzbierali sme množstvo odpadu, ktorý do riek nepatrí. Je super, že jeho množstvo sa z roka na rok zmenšuje. Asi začíname chápať, že odpad do prírody nepatrí.

V zbere odpadu, hlavne plastového, sme pokračovali v okolí školy a v priľahlej časti nášho mesta. A znovu môžem s radosťou povedať, že ho bolo menej, ako v minulých rokoch.

A do aktivít ku DŇU ZEME sa pridali aj naši najmenší žiaci školského klubu detí, ktorí z odpadu vyrábali užitočné a ešte použiteľné predmety.

Ďakujeme všetkým žiakom za aktívny prístup a chuť meniť náš svet v krajší a zdravší.