Aktuálny oznam k vyučovaniu od 08.03.2021

08.03.2021

Od 08.03. 2021 do 21.03.2021 bude v ročníkoch 1.- 4. ZŠ zabezpečené prezenčné vyučovanie prednostne pre deti zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce.

DARUJTE nám 2 %

06.03.2021

Vážení rodiča a priatelia školy, ďakujeme Vám za venovanie 2% (3%) 1 % z dane z príjmu za rok 2020.

Máme tu vyhodnotenie štvorTýždennej FIT výzvy

05.03.2021

Sme veľmi radi, že sa našli žiaci, ktorí aj v tejto náročnej situácii myslia na svoje zdravie a kondičku a zapojili sa do našej športovej výzvy.

Aktívny školský klub detí pri našej ZŠ

04.03.2021

Náš školský klub detí, v tomto ťažkom období, zohráva veľmi dôležitú úlohu. Už tretí mesiac zabezpečuje vyučovanie a starostlivosť o deti našich rodičov z kritickej infraštruktúry.

Okresné kolo Dejepisnej olympiády

24.02.2021

11. februára sa konalo online okresné kolo Dejepisnej olympiády.

Chcete si naprogramovať vlastnú počítačovú hru?

09.02.2021

Nech sa páči, prihláste sa do IT čajovne.

IT čajovňa - Herným vývojárom za 90 minút
Pre žiakov ZŠ a SŠ
Termín: 12.02.2021; 13:00-14:30
Obsah: Počítačové hry sa radi hráme, pretože pri nich vieme relaxovať, ale rovnako tak zažívať rozličné neuveriteľné dobrodružstvá s našimi avatarmi. Vieme pri nich tráviť hodiny a hodiny času a máme problém sa od nich odtrhnúť a vrátiť späť do reality. Napadlo vás však, čo asi obnáša vytvoriť takú počítačovú hru? A napadlo vás vytvoriť si vlastnú hru? A čo ak by som na vlastnú počítačovú hru zbalil spolužiačku/spolužiaka? A čo ak sa to dá zvládnuť za 90 min? Hmm... tak poďme na to!
O Lektorovi (Miroslav Biňas): Neúspešný herný vývojár, ktorý síce začal množstvo herných projektov, ale do úspešného konca nedoviedol ani jeden. Zato však motivuje iných, aby sa vyhli jeho chybám a užili si tvorbu vlastných hier v jazyku Python s knižnicou Pygame Zero. Stále však verí, že z neho nakoniec herný vývojár bude. Vyzerá to však skôr na to, že z neho bude tak akurát Batman.
Súťaž IHRA
V tomto školskom roku 2020/2021 otvárame 9. ročník súťaže IHRA.
IHRA je súťaž v tvorbe počítačových hier s voľnými pravidlami.
Viac informácií nájdete na webe https://itakademia.sk/ihra.