Zdravá výživa

18.10.2021

Minulý týždeň sme si pripomenuli Deň zdravej výživy. A takto to prebiehalo v 3.A triede.

Farebná jeseň v našom ŠKD

15.10.2021

Jeseň plná farieb inšpirovala k tvorbe deti v našom školskom klube.

Kuchtíci

15.10.2021

Po prestávke sa otvára aj záujmová krúžková činnosť. Prichádzajú tiež veľmi obľúbení kuchtíci.

Vesmírne tajomstvá odhalené

13.10.2021

Žiaci 4. A triedy odhaľovali vesmírne tajomstvá a záhady.

Slovania navštívili 4.C triedu

12.10.2021

V rámci integrovaného vyučovania prežili žiaci 4C triedy inšpiratívne vyučovacie hodiny v spoločnosti našich predkov.

Deň mlieka v školách

23.09.2021

Svetový deň mlieka v školách je medzinárodnou udalosťou podporovanou od roku 2000 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo.

Mlieko a mliečne produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu. Mlieko je tekutina, ktorá dáva život a je našim hlavným zdrojom prísunu vápnika. Pozná ho azda úplne každý.
Deň mlieka je preto dobrá príležitosť, aby sme si uvedomili  význam mlieka pre naše zdravie. Aj naši žiaci druhých tried sa  oboznamovali s významom tejto bielej tekutiny. Dozvedeli sa niečo aj o výrobe rôznych mliečnych výrobkov, ktoré sa z mlieka vyrábajú. Nakoniec si pochutili na jednohubkách niekoľkých  druhoch syra  pripravených žiačkami 8.B triedy Sofiou Simanovou a Dianou Hiciarovou.