Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

19.05.2019

Na Majstrovstvách východoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali 19.mája 2019 v Košiciach sa našim pretekárom podarilo získať až päť zlatých a tri bronzové medaily.

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

18.05.2019

V piatok 17.5. sa na našich športoviskách konalo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ nášho okresu. A znovu sa nám darilo.

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

17.05.2019

Budovanie našej dažďovej záhrady sa blíži do finále. Už nás čaká iba výsadba rastlín a umiestnenie informačnej tabule.

Prvá škola v prírode sa končí

17.05.2019

17. mája končí naša prvá škola v prírode žiakov 1. a 3 ročníka. Už onedlho 20.5. ich vystriedajú žiaci 4. ročníka. Tu je niekoľko krásnych obrazových pozdravov zo tatranskej obce Ždiar.

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

16.05.2019

15.5. zavítali do nášho športového areálu športu chtiví seniori z celého nášho okresu. Zorganizovali si seniorské olympijské hry.

Dobrovoľníci zo ZŠ J. A. Komenského

30.11.2018

V minulom školskom roku sa žiaci - vtedy 5.B triedy Základnej školy J. A. Komenského , zúčastnili súťaže „Idem na to“.

Jedným z kľúčových cieľov súťaže bolo priniesť iný uhol pohľadu na tému dobrovoľníctva, dodať mu svieži vietor a cool imidž a prostredníctvom možnosti výhry atraktívnych cien vybudovať medzi mládežou tzv. komunitu „ANTISALÁMISTOV“. Deti počas školského roka plnili viaceré dobrovoľnícke projekty. Z nich dva boli venované získaniu prostriedkov pre psíkov v revúckom útulku – Ekoburza a predaj obrazov psíkov, ktoré namaľovali deti  pod vedením pani učiteľky Zuzky Almási. A práve tieto akcie zaujali porotu a deti získali mimoriadnu cenu. Cenou bolo 250 kg granúl pre psíkov. Keďže cesta z Bratislavy je ďaleká, až 26.11.2018 sa podarilo doviesť granule do útulku a deti ich odovzdali pani Kvetke Slanej, ktorá nimi obohatí vianočné menu psíkov. Ďakujeme deťom zo ZUŠ, pani učiteľke Almási, pani učiteľka Profantovej , deťom zo 6.B Základnej školy J. A. Komenského a porote za peknú cenu. A aby deti boli tiež za svoju aktivitu odmenené, získali malé darčeky od revúckeho útulku. Ďakujeme, pomáhať sa oplatí :)