Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

18.10.2019

Počas Hubertovej jazdy 2019 sa nestratili naši žiaci. Svojimi prekrásnymi jesennými výtvormi a aktivitami úspešne reprezentovali svoju školu - ZÁKLADNÚ ŠKOLU J. A. KOMENSKÉHO.

Svetový deň výživy v ŠKD

Svetový deň výživy v ŠKD

17.10.2019

V rámci svetového dňa výživy sme sa s deťmi venovali rôznym aktivitám na tému výživa.

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

16.10.2019

Aj takto sa učíme v ZŠ J. A. Komenského. Spoznávame svet. Minulý rok to bol Londýn, a tento rok naši žiaci, pedagógovia a rodičia navštívili prekrásny Paríž. A bolo sa čo pozerať.

Európsky týždeň programovania

Európsky týždeň programovania

16.10.2019

V dňoch 5. – 20. októbra 2019 vrcholil siedmy ročník Európskeho týždňa programovania.

Školské kolo Technickej olympiády

Školské kolo Technickej olympiády

15.10.2019

8. 10. 2019 sa konalo školské kolo 10. ročníka Technickej olympiády, do ktorého sa zapojilo 25 žiakov piateho až deviateho ročníka.

Všetky novinky

Európsky deň jazykov opäť pestrý a zaujímavý

27.09.2019

Hneď ráno 26.9. smerovali kroky prvostupniarov do knižnice, kde im naši malí herci zahrali anglické divadielko A Present for Miss Jones,

s ktorým nás úspešne reprezentovali na krajskom finálovom kole Jazykového kvetu v Banskej Bystrici. S p. uč. Joachimovou si spoločne  zaspievali pesničku v rôznych svetových jazykoch.  Piataci, šiestaci a siedmaci sa zahrali na jazykových detektívov a počas prestávok hľadali po chodbách školy poukrývané texty v 10 cudzích jazykoch, ktoré mali zároveň identifikovať. Ani oni neboli ochudobnení o  umelecký zážitok v podaní divadelného predstavenia našich  hereckých nádejí z 8. a 9. ročníka, ktorí nás  tiež úspešne reprezentovali na banskobystrickom krajskom finálovom kole Jazykového kvetu . V divadelnom predstavení Don´t keep quiet nás uistili, že šikanovanie v škole sa nesmie tolerovať. Naši najskúsenejší žiaci – ôsmaci a deviataci- pracovali na zaujímavých jazykových projektoch, v ktorých mapovali slávne osobnosti literatúry a hudobného neba, hovoriace rozličnými svetovými jazykmi. Európsky deň jazykov sa na našej škole niesol v znamení rôznorodých aktivít, ktorými sme si pripomenuli interkultúrnu a jazykovú rôznorodosť Európy, ale hlavne chceli motivovať žiakov k osvojovaniu si cudzích jazykov. A my veríme, že sa nám to podarilo.