Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

18.06.2019

Centrum voľného času na Kollárovej ulici usporiadalo v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 3. ročník majstrovstiev mesta Revúca vo florbale mladších žiakov ZŠ.

Well done girls!

17.06.2019

Hanka Marta Holešová z 3.B a Danielka Ďurišková zo 7.B triedy nás v piatok 14. júna reprezentovali na celoslovenskom finále súťaže „Jazykový kvet 2019“ v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Blahoželáme našej športovkyni

17.06.2019

Blahoželáme našej žiačke Nine Natálii Vavrekovej, ktorá na tohoročnej P-T-S v Šamoríne v hode oštepom skončila na veľmi peknom 3. mieste.

Výlet na Muránsku planinu

16.06.2019

Žiaci druhého ročníka si užili prekrásny výlet an Muránsku planinu, spolu s našou stážistkou Iris.

Festival štyroch živlov v Bratislave aj s našou účasťou

12.06.2019

V piatok 7.6. sa naše mladé vedkyne zo 6.B triedy - Saška Hamarová, Petra Jankóšíková a Diana Vaššová zúčastnili v Bratislave Festivalu štyroch živlov.

Tento festival organizuje Amavet v priestoroch centra vedy – Aurélium. Festival je prehliadkou vedátorských projektov žiakov základných škôl, ktorí prezentujú svoj projekt pomocou panelovej prezentácie. Princípom je prostredníctvom tvorby projektov podnietiť v žiakoch záujem o bádanie vo všetkých oblastiach života. Naučiť ich, aby otázkou PREČO prebudili v sebe prirodzenú túžbu mladých ľudí po poznávaní a hľadaní odpovedí na otázku AKO. Nosnou témou hravej vedátorskej súťaže sú základné prírodné živly Oheň – Voda – Vzduch – Zem. Naše dievčatá so cťou reprezentovali našu školu. Pochválila ich aj pani ministerka, ktorá sa festivalu zúčastnila. Ďakujeme dievčatám za reprezentáciu školy aj nášho mesta.