Športové súťaže v ŠKD

22.02.2019

Dňa 18.2.2019 sme si pre naše deti v ŠKD pripravili športové súťaže v našej telocvični.

Malý vedecký park

21.02.2019

Ďakujeme Nadácii Volkswagen za podporu našej školy. V rámci zamestnaneckého programu sme za poskytnutý finančný príspevok zadovážili hracie vedecké prvky - výklopný labyrint a vzduchové delo.

2. miesto v regionálnom kole

20.02.2019

20.2. sa v telocvični GMK v Revúcej konalo regionálne kolo žiačok ZŠ v basketbale.

1. miesto v okresnom kole Dejepisnej olympiády

18.02.2019

V minulých dňoch sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády.

1. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády

18.02.2019

Máme už aj výsledky okresného kola Biologickej olympiády.

Fyzika vo Hvezdárni v Rožňave

30.11.2018

V prekrásny slnečný, ale už zimný deň, 28.11.2018 sa členovia klubu Amavet 939 pri ZŠ J. A. Komenského vybrali navštíviť zaujímavé miesta v Rožňave.

Návštevu Rožňavy začali Amaveťáci vo hvezdárni. Po mnohých rokoch sa tam znovu vrátili, aby prežili fyziku inak, netradične, nie v učebni školy.

Hvezdáreň Rožňava sa nachádza v severnej časti mesta, nad poliklinikou na južnom svahu Kalvárie. V dobe najväčšieho rozkvetu mala hvezdáreň 10 zamestnancov a okolo 10 000 návštevníkov za rok. Po rokoch útlmu, začala hvezdáreň v lete tohto roku znovu vítať návštevníkov, a aj preto tam smerovali naše kroky.

Počas návštevy hvezdárne žiaci získali množstvo informácií o Slnku, planétach našej Slnečnej sústavy. Pozreli si prvý ďalekohľad, ktorý zostrojil G. Galilei. Cez otvor v kupole sa ďalekohľadom pozerali na slnkom zaliatu oblohu. A sľúbili si, že v lete budúceho roku navštívia hvezdáreň a zúčastnia sa pozorovania nočnej oblohy.