Naši úspešní strelci

12.12.2018

Krajská školská strelecká liga nám priniesla víťazstvo v súťaži družstiev v disciplíne Vzduchová puška streľba v stoji 40 rán

Škola je veľký dom. Škola je celá veľká.

12.12.2018

Žijú v nej školáci a pani učiteľka..... uplynulý týždeň patrila 3.B trieda nielen žiakom a pani učiteľke, ale aj rodičom, ktorí svoju prácu na chvíľku vymenili za tú našu školskú.

Rodičia učiteľmi v 2.A

10.12.2018

Každoročne sa v našej škole uskutočňuje týždeň, kedy sa rodičia môžu stať učiteľmi.

Malí informatici na 1. stupni

10.12.2018

Žiaci na prvom stupni pracujú s informáciami, používajú vhodné nástroje na ich spracovanie -

Výsledky školského kola Geografickej olympiády

10.12.2018

A máme už aj výsledky školského kola Geografickej olympiády.

Fyzika vo Hvezdárni v Rožňave

30.11.2018

V prekrásny slnečný ale už zimný deň, 28.11.2018 sa ôsmaci a žiaci z cestovateľského krúžku zo ZŠ J. A. Komenského vybrali navštíviť zaujímavé miesta v Rožňave.

Návštevu Rožňavy začali vo hvezdárni. Po mnohých rokoch sa tam znovu vrátili, aby prežili fyziku inak, netradične, nie v učebni školy.

Hvezdáreň Rožňava sa nachádza v severnej časti mesta, nad poliklinikou na južnom svahu Kalvárie. V dobe najväčšieho rozkvetu mala hvezdáreň 10 zamestnancov a okolo 10 000 návštevníkov za rok. Po rokoch útlmu, začala hvezdáreň v lete tohto roku znovu vítať návštevníkov, a aj preto tam smerovali naše kroky.

Počas návštevy hvezdárne žiaci získali množstvo informácií o Slnku, planétach našej Slnečnej sústavy. Pozreli si prvý ďalekohľad, ktorý zostrojil G. Galilei. Cez otvor v kupole sa ďalekohľadom pozerali na slnkom zaliatu oblohu. A sľúbili si, že v lete budúceho roku navštívia hvezdáreň a zúčastnia sa pozorovania nočnej oblohy.