Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

18.06.2019

Centrum voľného času na Kollárovej ulici usporiadalo v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 3. ročník majstrovstiev mesta Revúca vo florbale mladších žiakov ZŠ.

Well done girls!

17.06.2019

Hanka Marta Holešová z 3.B a Danielka Ďurišková zo 7.B triedy nás v piatok 14. júna reprezentovali na celoslovenskom finále súťaže „Jazykový kvet 2019“ v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Blahoželáme našej športovkyni

17.06.2019

Blahoželáme našej žiačke Nine Natálii Vavrekovej, ktorá na tohoročnej P-T-S v Šamoríne v hode oštepom skončila na veľmi peknom 3. mieste.

Výlet na Muránsku planinu

16.06.2019

Žiaci druhého ročníka si užili prekrásny výlet an Muránsku planinu, spolu s našou stážistkou Iris.

Goodbye, boys and girls!

07.06.2019

Začal mesiac jún a žiaci prípravných ročníkov MŠ na Ul. V. Clementisa si už domov niesli svoje prvé vysvedčenia.

Od septembra 2018 sa spolu s učiteľkami ZŠ J. A. Komenského usilovne učili anglický jazyk. Spoločnoť im robili aj priatelia a zvieratká z knihy Little Friends od Susan Iannuzzi.

Malí žiaci získali slovnú zásobu z desiatich tém. Okrem anglických pozdravov spoznali členov rodiny, názvy školských potrieb, farby, hračky, zvládli počítanie do desať, časti tela, oblečenia, názvy ovocia a jedla, časti tváre, názvy zvierat.

Pochvalný list si odniesli za úspešné absolvovanie anglického jazyka, aktivitu, šikovnosť a celoročnú prácu na  vyučovacích hodinách. Malí angličtinári mali veľkú radosť, veď si prebrali svoje prvé vysvedčenie a prišiel ich pozrieť aj Amosko.

Všetkým detičkám MŠ ďakujeme za ich usilovnú prácu v školskom roku 2018/2019,  za to, že nás vítali s úsmevom a chuťou učiť sa. Poďakovanie patrí aj pani učiteľkám MŠ za výbornú spoluprácu, pomoc a príjemnú atmosféru počas vyučovania anglického jazyka.