Športové súťaže v ŠKD

22.02.2019

Dňa 18.2.2019 sme si pre naše deti v ŠKD pripravili športové súťaže v našej telocvični.

Malý vedecký park

21.02.2019

Ďakujeme Nadácii Volkswagen za podporu našej školy. V rámci zamestnaneckého programu sme za poskytnutý finančný príspevok zadovážili hracie vedecké prvky - výklopný labyrint a vzduchové delo.

2. miesto v regionálnom kole

20.02.2019

20.2. sa v telocvični GMK v Revúcej konalo regionálne kolo žiačok ZŠ v basketbale.

1. miesto v okresnom kole Dejepisnej olympiády

18.02.2019

V minulých dňoch sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády.

1. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády

18.02.2019

Máme už aj výsledky okresného kola Biologickej olympiády.

Grécko- perzské vojny v 6. B

10.02.2019

Usilovní žiaci zo 6. B triedy si pripravili pre svojich spolužiakov scénku s názvom Grécko- perzské vojny.

Túto tematiku sa rozhodli spracovať a predstaviť počas hodiny dejepisu, keďže rovnomerný názov mala i téma hodiny. Samotnej dramatizácii predchádzala týždenná príprava.  Žiaci si  na základe naštudovaných informácii o tejto udalosti rozdelili jednotlivé úlohy a napísali si svoj vlastný scenár. Všetko na pozadí dejinných udalostí. Taktiež nezabudli na kostýmy. Vytrvalo nacvičovali každú voľnú chvíľku a výsledok stál naozaj za to. Zážitkové vyučovanie počas dejepisu im umožnilo nielen hlbšie sa zamyslieť nad touto udalosťou v dejinách ľudstva, ale tiež aj pochopiť čo sa skrýva za nácvikom  scénky a aká dôležitá je spolupráca a súdržnosť v triede.

ZS