Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Ocenenia mesta patria aj naším žiakom aj našim učiteľom

Ocenenia mesta patria aj naším žiakom aj našim učiteľom

18.06.2018

V piatok podvečer 15.júna 2018 sa v mestskom dome kultúry za prítomnosti hostí partnerských miest, zástupcov spoločenských organizácií, poslancov mestského zastupiteľstva a širokej verejnosti, konalo slávnostné Oceňovanie osobností mesta Revúca.

Revúcka KALOKAGATIA patrí nám

Revúcka KALOKAGATIA patrí nám

16.06.2018

Putovný pohár z atletickej olympiády revúckych škôl znovu na ZŠ J.A.Komenského. Ďakujem našim športovcom za super úspešnú reprezentáciu našej školy.

Majstrovstvá kraja žiakov základných škôl - Banská Bystrica

Majstrovstvá kraja žiakov základných škôl - Banská Bystrica

15.06.2018

Zlatú medailu a postup na Majstrovstvá SR o týždeň v Trnave získal Roman Krokavec v behu na 60 m a Nina Natália Vavreková vo vrhu guľou. Na striebro dosiahla Sára Krštieňová v kriketke a Filip Špak v behu na 60 m.

Zástupcovia ZŠ J. A. Komenského  v partnerskom meste a v partnerskej škole v Ledzinách

Zástupcovia ZŠ J. A. Komenského v partnerskom meste a v partnerskej škole v Ledzinách

14.06.2018

„Vlastenectvo je láska k vlastnému národu, nie nenávisť k iným.“

Zábavno – vedecký park VIDA Brno plný  žiakov zo ZŠ Komenského

Zábavno – vedecký park VIDA Brno plný žiakov zo ZŠ Komenského

12.06.2018

Najväčším zážitkom pre žiakov Základnej školy J. A. Komenského, ktorí sa zúčastnili potuliek po Bratislave a Morave, bola asi návšteva super zábavno – vedeckého parku VIDA BRNO,

Všetky novinky

Heľpu, srdce Horehronia navštívili tretiaci ZŠ J. A. Komenského

20.06.2017

Rázovitá horehronská obec Heľpa je preslávená najmä vďaka folklórnym tradíciám, ktoré do dnešnej doby v obci pretrvávajú aj vďaka známemu každoročnému festivalu.

Najstaršia zmienka o obci Heľpa, ktorá patrila Muránskemu panstvu, pochádza z roku 1549.

A tak sa žiaci 3.A ZŠ J. A. Komenského vybrali do ŠvP práve sem, do tejto dediny. Pôvodnými obyvateľmi dediny boli pastieri. A je to skutočne tak, pretože prechádzkami po dedine sme skoro v každom dvore videli ovečky.

Navštívili sme prírodný amfiteáter s javiskom, kde sa každý rok konajú folklórne slávnosti. Na koniec obce sme sa vybrali navštíviť jeleniu oboru, kde je približne 50 kusov vysokej zveri. Neďaleko od nej boli dva tradičné salaše, kde sme mohli pozorovať dojenie ovečiek a výrobu žinčice. Na Šumiaci, u Mikuláša Gigaca, prezreli unikátnu zbierku zvoncov. Ujo Gigac nám zahral aj na niekoľkých netradičných nástrojoch a porozprával o tradíciách a krojoch. Vo svojej zbierke mal zvonce nielen zo Slovenska, ale má tu vystavené i zvonce a ľudové výrobky z Maďarska, Ruska, Španielska, Japonska, Egypta, Kambodže i Madeiry.

Chceli sme o Horehroní vedieť viac, tak sme sa vybrali do Horehronského múzea v Brezne. Cestovali sme vlakom, ktorý bol pre nás veľmi vzácny.

V múzeu nám teta podala podrobný výklad na tému: „Život a kultúra ľudu na Horehroní“, približujúcu 6 oblastní tradičnej hmotnej kultúry- ľudový odev, pastierstvo, poľnohospodárstvo, drevorubačstvo a spracovanie dreva, tradičná výroba textilu, kožených odevných súčiastok a ľudovú architektúru.

Ubytovaní sme boli v Hoteli Heľpa, kde sme využili aj bazén, usporadúvali sme tu kvízy, súťaže, a iné pre deti podnetné a zaujímavé činnosti. Výborná kuchyňa a pitný režim bol samozrejmosťou! Ďakujeme.