Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Čitateľský maratón 2019

Čitateľský maratón 2019

19.03.2019

V našej základnej škole býva dobrým zvykom pripomenúť si Marec – mesiac knihy tvorivými aktivitami, ktoré rozvíjajú čitateľské schopnosti a zručnosti našich žiakov a zároveň podporujú kladný vzťah ku knihám.

2. miesto v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiačok ZŠ

2. miesto v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiačok ZŠ

19.03.2019

Za účasti troch družstiev ZŠ sa 19.3.2019 konalo okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ.

Ď A K U J E M E

19.03.2019

Darí sa nám vďaka Vám všetkým držať krok s najaktívnejšími. Nie je nič stratené, celkovo môžeme vyhrať aj keď nebudeme v hlasovaní prví. Komisia hodnotí celkovú aktivitu školy. SME HRDÍ NA NAŠU ŠKOLU.

" Naša " KALOKAGATIA 2019

" Naša " KALOKAGATIA 2019

15.03.2019

Naším športovcom sa darí a dokázali to aj počas Zimnej KALOKAGATII 2019.

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

15.03.2019

A máme už aj výsledky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín 2019.

Všetky novinky

Žiacka konferencia v podaní žiakov Základnej školy J. A. Komenského

19.12.2018

Milan Rúfus patril od začiatku k najvýraznejším básnickým zjavom.

Preto sme si aj my nemohli nechať ujsť takúto vzácnu udalosť a so žiakmi Základnej školy J. A. Komenského sme si pripomenuli k 10.12.2018 jeho výročie.

Práve deň po autorových narodeninách sme spomínali na 90. výročie jeho narodenia. Spolu so žiakmi a pani knihovníčkou z mestskej knižnice p. Meriačovou, sme si pripravili malú „žiacku” konferenciu.

Deti sa už od malička stretávajú s menom jedného z našich najznámejších autorov, preto naštudovanie jeho životopisu a tvorby, nebolo až také náročné. Autor sa nám už od začiatku predstavuje, ako básnik s autonómnym pohľadom na životné a morálne hodnoty ľudského konania, na lásku, pravdu, krásu, utrpenie i tragiku človeka, ale aj sveta v druhej polovice 20. storočia. Najväčší úspech dosiahli Rúfusove Modlitbičky, ale aj rôzne iné básne, ktoré sme na konferencii mohli počuť v podaní našich žiakov.

Konferenciu sme spracovali, tak trošku „po svojom”. Aby to bolo zaujímavé pre poslucháčov, ktorých sme mali v publiku, vytvorili sme si kratšiu scénku, kde nás aj pomyselne Milan Rúfus navštívil a rozprával nám o svojom živote. Celý čas nás sprevádzala prezentácia a projekt, ktorý obsahoval nie len autorove fotografie, ale aj citáty, ktoré sa zapísali pod jeho menom.

V závere sme sa s divákmi rozlúčili krátkou scénkou, kedy mohli zažiť situáciu, ako by vyzeralo možné stretnutie s tak významným autorom, keby bol stále medzi nami. Snažili sme sa predviesť a zapojiť fantáziu, akým možným spôsobom sa dajú zaujímavo spracovať informácie, aby si žiaci zážitkovým učením odniesli čo najviac informácií, ktorých sme si povedali neúrekom.  

Preto sme chceli z recitačného krúžku a v spolupráci so 7.B ukázať, že spoločnými silami sa dá zvládnuť všetko. Zároveň chceme poďakovať za spoluprácu pani Meriačovej, že k nám zavítala, strávila s nami svoj čas a obohatila nás novými informáciami.

ZŠ J. A. Komenského v spolupráci s Mestskou knižnicou Samuela Reussa