Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Naša stážistka Iris

Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

18.06.2019

Centrum voľného času na Kollárovej ulici usporiadalo v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 3. ročník majstrovstiev mesta Revúca vo florbale mladších žiakov ZŠ.

Well done girls!

Well done girls!

17.06.2019

Hanka Marta Holešová z 3.B a Danielka Ďurišková zo 7.B triedy nás v piatok 14. júna reprezentovali na celoslovenskom finále súťaže „Jazykový kvet 2019“ v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Blahoželáme našej športovkyni

17.06.2019

Blahoželáme našej žiačke Nine Natálii Vavrekovej, ktorá na tohoročnej P-T-S v Šamoríne v hode oštepom skončila na veľmi peknom 3. mieste.

Výlet na Muránsku planinu

Výlet na Muránsku planinu

16.06.2019

Žiaci druhého ročníka si užili prekrásny výlet an Muránsku planinu, spolu s našou stážistkou Iris.

Všetky novinky

Žiacka konferencia v podaní žiakov Základnej školy J. A. Komenského

19.12.2018

Milan Rúfus patril od začiatku k najvýraznejším básnickým zjavom.

Preto sme si aj my nemohli nechať ujsť takúto vzácnu udalosť a so žiakmi Základnej školy J. A. Komenského sme si pripomenuli k 10.12.2018 jeho výročie.

Práve deň po autorových narodeninách sme spomínali na 90. výročie jeho narodenia. Spolu so žiakmi a pani knihovníčkou z mestskej knižnice p. Meriačovou, sme si pripravili malú „žiacku” konferenciu.

Deti sa už od malička stretávajú s menom jedného z našich najznámejších autorov, preto naštudovanie jeho životopisu a tvorby, nebolo až také náročné. Autor sa nám už od začiatku predstavuje, ako básnik s autonómnym pohľadom na životné a morálne hodnoty ľudského konania, na lásku, pravdu, krásu, utrpenie i tragiku človeka, ale aj sveta v druhej polovice 20. storočia. Najväčší úspech dosiahli Rúfusove Modlitbičky, ale aj rôzne iné básne, ktoré sme na konferencii mohli počuť v podaní našich žiakov.

Konferenciu sme spracovali, tak trošku „po svojom”. Aby to bolo zaujímavé pre poslucháčov, ktorých sme mali v publiku, vytvorili sme si kratšiu scénku, kde nás aj pomyselne Milan Rúfus navštívil a rozprával nám o svojom živote. Celý čas nás sprevádzala prezentácia a projekt, ktorý obsahoval nie len autorove fotografie, ale aj citáty, ktoré sa zapísali pod jeho menom.

V závere sme sa s divákmi rozlúčili krátkou scénkou, kedy mohli zažiť situáciu, ako by vyzeralo možné stretnutie s tak významným autorom, keby bol stále medzi nami. Snažili sme sa predviesť a zapojiť fantáziu, akým možným spôsobom sa dajú zaujímavo spracovať informácie, aby si žiaci zážitkovým učením odniesli čo najviac informácií, ktorých sme si povedali neúrekom.  

Preto sme chceli z recitačného krúžku a v spolupráci so 7.B ukázať, že spoločnými silami sa dá zvládnuť všetko. Zároveň chceme poďakovať za spoluprácu pani Meriačovej, že k nám zavítala, strávila s nami svoj čas a obohatila nás novými informáciami.

ZŠ J. A. Komenského v spolupráci s Mestskou knižnicou Samuela Reussa