Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Zima - netradičné výtvarné techniky

Zima - netradičné výtvarné techniky

16.01.2019

Vianočný čas je už síce za nami, ale stále tu máme studené a zasnežené ročné obdobie- ZIMA.

Zima, zima tu je ....

Zima, zima tu je ....

16.01.2019

Zima je ročné obdobie, ktoré deti milujú hlavne kvôli činnostiam, ktoré môžu vykonávať, keď napadne sneh.

Naša firma

Naša firma

14.01.2019

Býva dobrou tradíciou, že na našej škole pracuje cvičná školská firma.

Hlasujte za ihrisko ŽIHADIELKO

14.01.2019

Zapojte sa a hlasujte za ihrisko ŽIHADIELKO v našom meste.

Zimná olympiáda v ŠKD

Zimná olympiáda v ŠKD

14.01.2019

Počasie nám doprialo veľa snehu, a tak sme to využili a usporiadali sme si vlastnú zimnú olympiádu.

Všetky novinky

Žiacka konferencia v podaní žiakov Základnej školy J. A. Komenského

19.12.2018

Milan Rúfus patril od začiatku k najvýraznejším básnickým zjavom.

Preto sme si aj my nemohli nechať ujsť takúto vzácnu udalosť a so žiakmi Základnej školy J. A. Komenského sme si pripomenuli k 10.12.2018 jeho výročie.

Práve deň po autorových narodeninách sme spomínali na 90. výročie jeho narodenia. Spolu so žiakmi a pani knihovníčkou z mestskej knižnice p. Meriačovou, sme si pripravili malú „žiacku” konferenciu.

Deti sa už od malička stretávajú s menom jedného z našich najznámejších autorov, preto naštudovanie jeho životopisu a tvorby, nebolo až také náročné. Autor sa nám už od začiatku predstavuje, ako básnik s autonómnym pohľadom na životné a morálne hodnoty ľudského konania, na lásku, pravdu, krásu, utrpenie i tragiku človeka, ale aj sveta v druhej polovice 20. storočia. Najväčší úspech dosiahli Rúfusove Modlitbičky, ale aj rôzne iné básne, ktoré sme na konferencii mohli počuť v podaní našich žiakov.

Konferenciu sme spracovali, tak trošku „po svojom”. Aby to bolo zaujímavé pre poslucháčov, ktorých sme mali v publiku, vytvorili sme si kratšiu scénku, kde nás aj pomyselne Milan Rúfus navštívil a rozprával nám o svojom živote. Celý čas nás sprevádzala prezentácia a projekt, ktorý obsahoval nie len autorove fotografie, ale aj citáty, ktoré sa zapísali pod jeho menom.

V závere sme sa s divákmi rozlúčili krátkou scénkou, kedy mohli zažiť situáciu, ako by vyzeralo možné stretnutie s tak významným autorom, keby bol stále medzi nami. Snažili sme sa predviesť a zapojiť fantáziu, akým možným spôsobom sa dajú zaujímavo spracovať informácie, aby si žiaci zážitkovým učením odniesli čo najviac informácií, ktorých sme si povedali neúrekom.  

Preto sme chceli z recitačného krúžku a v spolupráci so 7.B ukázať, že spoločnými silami sa dá zvládnuť všetko. Zároveň chceme poďakovať za spoluprácu pani Meriačovej, že k nám zavítala, strávila s nami svoj čas a obohatila nás novými informáciami.

ZŠ J. A. Komenského v spolupráci s Mestskou knižnicou Samuela Reussa