Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Športové súťaže v ŠKD

Športové súťaže v ŠKD

22.02.2019

Dňa 18.2.2019 sme si pre naše deti v ŠKD pripravili športové súťaže v našej telocvični.

Malý vedecký park

Malý vedecký park

21.02.2019

Ďakujeme Nadácii Volkswagen za podporu našej školy. V rámci zamestnaneckého programu sme za poskytnutý finančný príspevok zadovážili hracie vedecké prvky - výklopný labyrint a vzduchové delo.

2. miesto v regionálnom kole

2. miesto v regionálnom kole

20.02.2019

20.2. sa v telocvični GMK v Revúcej konalo regionálne kolo žiačok ZŠ v basketbale.

1. miesto v okresnom kole Dejepisnej olympiády

18.02.2019

V minulých dňoch sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády.

1. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády

18.02.2019

Máme už aj výsledky okresného kola Biologickej olympiády.

Všetky novinky

Keď rodičia pomáhajú učiteľom...

03.12.2018

„Najlepšie dedičstvo, ktoré môže dať rodič svojim deťom je niekoľko minút svojho času každý deň ". O. A. Battista

Bolo príjemné zistiť, že školáci sa tešia nielen na príchod tohtoročného Mikuláša, ale hlavne na svoje mamky.  Prezradilo ich nadšenie, radosť a nemiznúci úsmev z tváre, keď ich počas minulého týždňa čakali, aby sa na chvíľku stali ich pani učiteľkami. Prvou milou návštevou v 3.A triede bola pani Chomíková, ktorá žiakov naučila, ako si z obyčajného slaného cesta vykúzliť tie najkrajšie vianočné ozdoby. Zároveň pomocou nej  využili svoje šikovné prsty a skladali snehovú vločku z papiera. Vo štvrtok sme privítali pani Lamperovú. Zaujímavým spôsobom deťom priblížila históriu 1. slovenského gymnázia. Jej výklad o vzácnom  klenote  nášho mesta sprevádzali brožúrky a publikácie venované žiakom. Ako si z obyčajnej múky vyrobiť rozprávkového snehuliaka nás naučila a svoju zručnosť deťom odovzdala naša ďalšia učiteľka pani Balagová. Jej prínosom bol kvíz pre deti o Vianociach, ktorý vyhodnotila jej dcérka Timka a víťazom odovzdala sladkú odmenu. Na piatok sa tešili viacerí. Nielen preto, že sa blížil víkend, ale hlavne na mamičku, ktorá si nájde každý rok čas a zavíta medzi nás. Pani  Gombárová hravou formou deťom priblížila čaro a dôležitosť komunikácie. Z tohto minikurzu si žiaci odniesli aj osvedčenie o jeho absolvovaní a prišiel aj Mikuláš, na ktorého sa na chvíľu premenila, aby žiakom odovzdala sladké taštičky. Našim posledným učiteľom bola pani  Šavlíková. Vďaka nej a vločiek, ktoré sme si s jej pomocou vyrobili, sa naša trieda začala meniť na zimnú krajinu. Ako bonus na záver celého nádherne prežitého týždňa sme si spolu s ňou vyrobili veselých Mikulášov.  Ďakujeme.