Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Naši úspešní strelci

Naši úspešní strelci

12.12.2018

Krajská školská strelecká liga nám priniesla víťazstvo v súťaži družstiev v disciplíne Vzduchová puška streľba v stoji 40 rán

Škola je veľký dom. Škola je celá veľká.

Škola je veľký dom. Škola je celá veľká.

12.12.2018

Žijú v nej školáci a pani učiteľka..... uplynulý týždeň patrila 3.B trieda nielen žiakom a pani učiteľke, ale aj rodičom, ktorí svoju prácu na chvíľku vymenili za tú našu školskú.

Rodičia učiteľmi v 2.A

Rodičia učiteľmi v 2.A

10.12.2018

Každoročne sa v našej škole uskutočňuje týždeň, kedy sa rodičia môžu stať učiteľmi.

Malí informatici na 1. stupni

Malí informatici na 1. stupni

10.12.2018

Žiaci na prvom stupni pracujú s informáciami, používajú vhodné nástroje na ich spracovanie -

Výsledky školského kola Geografickej olympiády

10.12.2018

A máme už aj výsledky školského kola Geografickej olympiády.

Všetky novinky

Keď rodičia pomáhajú učiteľom...

03.12.2018

„Najlepšie dedičstvo, ktoré môže dať rodič svojim deťom je niekoľko minút svojho času každý deň ". O. A. Battista

Bolo príjemné zistiť, že školáci sa tešia nielen na príchod tohtoročného Mikuláša, ale hlavne na svoje mamky.  Prezradilo ich nadšenie, radosť a nemiznúci úsmev z tváre, keď ich počas minulého týždňa čakali, aby sa na chvíľku stali ich pani učiteľkami. Prvou milou návštevou v 3.A triede bola pani Chomíková, ktorá žiakov naučila, ako si z obyčajného slaného cesta vykúzliť tie najkrajšie vianočné ozdoby. Zároveň pomocou nej  využili svoje šikovné prsty a skladali snehovú vločku z papiera. Vo štvrtok sme privítali pani Lamperovú. Zaujímavým spôsobom deťom priblížila históriu 1. slovenského gymnázia. Jej výklad o vzácnom  klenote  nášho mesta sprevádzali brožúrky a publikácie venované žiakom. Ako si z obyčajnej múky vyrobiť rozprávkového snehuliaka nás naučila a svoju zručnosť deťom odovzdala naša ďalšia učiteľka pani Balagová. Jej prínosom bol kvíz pre deti o Vianociach, ktorý vyhodnotila jej dcérka Timka a víťazom odovzdala sladkú odmenu. Na piatok sa tešili viacerí. Nielen preto, že sa blížil víkend, ale hlavne na mamičku, ktorá si nájde každý rok čas a zavíta medzi nás. Pani  Gombárová hravou formou deťom priblížila čaro a dôležitosť komunikácie. Z tohto minikurzu si žiaci odniesli aj osvedčenie o jeho absolvovaní a prišiel aj Mikuláš, na ktorého sa na chvíľu premenila, aby žiakom odovzdala sladké taštičky. Našim posledným učiteľom bola pani  Šavlíková. Vďaka nej a vločiek, ktoré sme si s jej pomocou vyrobili, sa naša trieda začala meniť na zimnú krajinu. Ako bonus na záver celého nádherne prežitého týždňa sme si spolu s ňou vyrobili veselých Mikulášov.  Ďakujeme.