Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

19.05.2019

Na Majstrovstvách východoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali 19.mája 2019 v Košiciach sa našim pretekárom podarilo získať až päť zlatých a tri bronzové medaily.

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

18.05.2019

V piatok 17.5. sa na našich športoviskách konalo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ nášho okresu. A znovu sa nám darilo.

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

17.05.2019

Budovanie našej dažďovej záhrady sa blíži do finále. Už nás čaká iba výsadba rastlín a umiestnenie informačnej tabule.

Prvá škola v prírode sa končí

Prvá škola v prírode sa končí

17.05.2019

17. mája končí naša prvá škola v prírode žiakov 1. a 3 ročníka. Už onedlho 20.5. ich vystriedajú žiaci 4. ročníka. Tu je niekoľko krásnych obrazových pozdravov zo tatranskej obce Ždiar.

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

16.05.2019

15.5. zavítali do nášho športového areálu športu chtiví seniori z celého nášho okresu. Zorganizovali si seniorské olympijské hry.

Všetky novinky

Keď rodičia pomáhajú učiteľom...

03.12.2018

„Najlepšie dedičstvo, ktoré môže dať rodič svojim deťom je niekoľko minút svojho času každý deň ". O. A. Battista

Bolo príjemné zistiť, že školáci sa tešia nielen na príchod tohtoročného Mikuláša, ale hlavne na svoje mamky.  Prezradilo ich nadšenie, radosť a nemiznúci úsmev z tváre, keď ich počas minulého týždňa čakali, aby sa na chvíľku stali ich pani učiteľkami. Prvou milou návštevou v 3.A triede bola pani Chomíková, ktorá žiakov naučila, ako si z obyčajného slaného cesta vykúzliť tie najkrajšie vianočné ozdoby. Zároveň pomocou nej  využili svoje šikovné prsty a skladali snehovú vločku z papiera. Vo štvrtok sme privítali pani Lamperovú. Zaujímavým spôsobom deťom priblížila históriu 1. slovenského gymnázia. Jej výklad o vzácnom  klenote  nášho mesta sprevádzali brožúrky a publikácie venované žiakom. Ako si z obyčajnej múky vyrobiť rozprávkového snehuliaka nás naučila a svoju zručnosť deťom odovzdala naša ďalšia učiteľka pani Balagová. Jej prínosom bol kvíz pre deti o Vianociach, ktorý vyhodnotila jej dcérka Timka a víťazom odovzdala sladkú odmenu. Na piatok sa tešili viacerí. Nielen preto, že sa blížil víkend, ale hlavne na mamičku, ktorá si nájde každý rok čas a zavíta medzi nás. Pani  Gombárová hravou formou deťom priblížila čaro a dôležitosť komunikácie. Z tohto minikurzu si žiaci odniesli aj osvedčenie o jeho absolvovaní a prišiel aj Mikuláš, na ktorého sa na chvíľu premenila, aby žiakom odovzdala sladké taštičky. Našim posledným učiteľom bola pani  Šavlíková. Vďaka nej a vločiek, ktoré sme si s jej pomocou vyrobili, sa naša trieda začala meniť na zimnú krajinu. Ako bonus na záver celého nádherne prežitého týždňa sme si spolu s ňou vyrobili veselých Mikulášov.  Ďakujeme.