Organizácia vyučovania od 18.1.2021

15.01.2021

Vážení rodičia, na základe usmernení MŠVVaŠ SR Vám oznamujeme, že organizácia vyučovania v nasledujúcich dňoch bude nasledovná :

Dištančné vzdelávanie pokračuje aj budúci týždeň od 18.1.2021

14.01.2021

Deti a žiaci sa od pondelka 18. 1. 2021 do škôl zatiaľ nevrátia. Vyplýva to z pretrvávajúcej epidemiologickej situácie. Pokračovať preto budú v dištančnom vzdelávaní v režime, ako doteraz.

Pozdrav od priateľov

11.01.2021

V prvých dňoch tohto roku nás potešil pozdrav od priateľov z poľských Ledzín.

Všetky termíny pohromade

10.01.2021

Stručne a prehľadne. Zhrnuli sme pre Vás termíny a informácie k testovaniu 5 a 9, prijímaciemu konaniu na stredné školy.

TELEVÍZNY ŠKOLSKÝ KLUB JE SPÄŤ AJ V ROKU 2021

08.01.2021

Vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu a s ňou spojené prerušené vyučovanie v školách v januári 2021 Štátny pedagogický ústav v spolupráci s RTVS,

TELEVÍZNY ŠKOLSKÝ KLUB JE SPÄŤ AJ V ROKU 2021

08.01.2021

neziskovou organizáciou Indícia a Pedagogickou fakultou Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici spúšťa opäť vysielanie pre žiakov I. stupňa základných škôl pod názvom Školský klub. V tomto zimnom termíne od 11. do 28. januára 2021 nadväzuje na vysielanie počas jesenných mesiacov, kedy sa školy v novom školskom roku opäť zatvorili a bolo potrebné nahradiť školské vyučovanie. Aj v súčasnosti sa deti z väčšiny tried a škôl kvôli vážnosti situácie ostávajú učiť z domu. Prinášame im preto prostredníctvom televíznych obrazoviek zaujímavé vyučovanie, ktoré je v súlade s učebnými osnovami.

Školský klub môžu rovnako využiť a sledovať aj školy. Naši „televízni učitelia“ budú učiť každý deň od pondelka do štvrtka, v pondelok slovenský jazyk, každý utorok spoločensko-vedné predmety a vlastivedu, v stredu bude matematika a vo štvrtok sa budeme venovať prírodovedným predmetom. Vysielanie začína vždy o 9. hodine a potrvá 60 minút.

Deti môžu svoje splnené výzvy od televíznych "učiteľov" zasielať  priamo na skolskyklub@ucimenadialku.sk. Reakcie a podnety učiteľov či rodičov, zaslané  na emailovú adresu skolskyklub@ucimenadialku.sk budú dôležitým podnetom pre tvorbu obsahu ďalších častí Školského klubu.