Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

18.06.2019

Centrum voľného času na Kollárovej ulici usporiadalo v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 3. ročník majstrovstiev mesta Revúca vo florbale mladších žiakov ZŠ.

Well done girls!

17.06.2019

Hanka Marta Holešová z 3.B a Danielka Ďurišková zo 7.B triedy nás v piatok 14. júna reprezentovali na celoslovenskom finále súťaže „Jazykový kvet 2019“ v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Blahoželáme našej športovkyni

17.06.2019

Blahoželáme našej žiačke Nine Natálii Vavrekovej, ktorá na tohoročnej P-T-S v Šamoríne v hode oštepom skončila na veľmi peknom 3. mieste.

Výlet na Muránsku planinu

16.06.2019

Žiaci druhého ročníka si užili prekrásny výlet an Muránsku planinu, spolu s našou stážistkou Iris.

Konferencia mladých vedátorov

29.03.2019

Máme za sebou premiérový ročník Konferencie malých vedátorov. Túto súťažnú prehliadku žiackych vedeckých projektov zorganizoval Amavet klub, ktorý už desať rokov pôsobí v Základnej škole J. A. Komenského.

Prehliadky sa zúčastnili žiaci od prvého po deviaty ročník. Súťažilo 18 projektov, na ktorých sa podieľala tridsiatka detí. Videli sme nezničiteľnú rímsku korytnačku, robota z Lega, optické klamy, lávovú lampu, dinosaury, dozvedeli sme sa, ako sa šíri zvuk v reproduktore, aká je presná predpoveď počasia v jednotlivých predpovediach počasia, čo je glykemický index a mnoho iných zaujímavostí. Vo výbornej atmosfére žiaci vyše dvoch hodín prezentovali svoje závery na panelovej prezentácii, čo je forma uverejnenia výsledkov vlastnej tvorivej vedátorskej práce, uznávaná vedeckou komunitou po celom svete.

Najlepšie projekty budú náš Amavet klub a Základnú školu J. A. Komenského reprezentovať na Festivale štyroch živlov, ktorý sa uskutoční v piatok 7. júna 2019 v Bratislave, vo vedecko-zábavnom centre Aurélium.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Sme hrdí na našich vedátorov.