Veľkonočné prázdniny

20.04.2019

Veľkonočné prázdniny - 18.4. – 23.4.2019. Vyučovanie podľa platného rozvrhu bude pokračovať od stredy 24.4.2019

Plavecký kurz žiakov 5. ročníka

20.04.2019

V dňoch 8. až 12. apríla sa konal I. turnus plaveckého kurzu žiakov 5. ročníka v Gymnáziu Martina Kukučína . Po veľkonočných prázdninách bude pokračovať II. turnus.

Revúcke chodecké preteky - 1.ročník

19.04.2019

Po niekoľkotýždňových prípravách nastal dlho očakávaný deň konania 1.ročníka Revúckych chodeckých pretekov, ktoré organizoval Atletický oddiel ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského v Revúcej, CVČ Revúca a Mesto Revúca.

Hviezdoslavov Kubín 2019 – regionálne kolo

18.04.2019

Stalo sa tradíciou, že sa úspešne zúčastňujeme regionálneho kola súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Medzníky 2. svetovej vojny

18.04.2019

17. 4. sa konala v CVČ v Revúca súťaž žiakov základných škôl - Medzníky 2. svetovej vojny.

Konferencia mladých vedátorov

29.03.2019

Máme za sebou premiérový ročník Konferencie malých vedátorov. Túto súťažnú prehliadku žiackych vedeckých projektov zorganizoval Amavet klub, ktorý už desať rokov pôsobí v Základnej škole J. A. Komenského.

Prehliadky sa zúčastnili žiaci od prvého po deviaty ročník. Súťažilo 18 projektov, na ktorých sa podieľala tridsiatka detí. Videli sme nezničiteľnú rímsku korytnačku, robota z Lega, optické klamy, lávovú lampu, dinosaury, dozvedeli sme sa, ako sa šíri zvuk v reproduktore, aká je presná predpoveď počasia v jednotlivých predpovediach počasia, čo je glykemický index a mnoho iných zaujímavostí. Vo výbornej atmosfére žiaci vyše dvoch hodín prezentovali svoje závery na panelovej prezentácii, čo je forma uverejnenia výsledkov vlastnej tvorivej vedátorskej práce, uznávaná vedeckou komunitou po celom svete.

Najlepšie projekty budú náš Amavet klub a Základnú školu J. A. Komenského reprezentovať na Festivale štyroch živlov, ktorý sa uskutoční v piatok 7. júna 2019 v Bratislave, vo vedecko-zábavnom centre Aurélium.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Sme hrdí na našich vedátorov.