Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

18.06.2019

Centrum voľného času na Kollárovej ulici usporiadalo v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 3. ročník majstrovstiev mesta Revúca vo florbale mladších žiakov ZŠ.

Well done girls!

17.06.2019

Hanka Marta Holešová z 3.B a Danielka Ďurišková zo 7.B triedy nás v piatok 14. júna reprezentovali na celoslovenskom finále súťaže „Jazykový kvet 2019“ v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Blahoželáme našej športovkyni

17.06.2019

Blahoželáme našej žiačke Nine Natálii Vavrekovej, ktorá na tohoročnej P-T-S v Šamoríne v hode oštepom skončila na veľmi peknom 3. mieste.

Výlet na Muránsku planinu

16.06.2019

Žiaci druhého ročníka si užili prekrásny výlet an Muránsku planinu, spolu s našou stážistkou Iris.

Krásny darček od žiakov pre nás učiteľov

04.04.2019

Jediným učiteľom hodným toho mena je ten, ktorý vzbudzuje ducha slobodného premýšľania a rozvíja cit osobnej zodpovednosti.“ / J. A. Komenský/

Žiaci Základnej školy J.A. Komenského pod  vedením školského parlamentu pripravili pre svojich učiteľov  28. 3. už po druhý krát veľmi milé prekvapenie. Darovali svojím pánom a pani učiteľkám darček tým, že  im dopriali oddych a  za nich v tento deň učili. Stali  sa tak na chvíľu učiteľmi a vyskúšali si čo všetko práca učiteľa znamená. A čo zistili ? „ „Učitelia to nemajú s nami, žiakmi veru ľahké.“ Okrem odovzdávania vedomostí, zručností, skúsenosti a starostlivosti o nás, musia mať s nami veľkú trpezlivosť, veď každý z nás je iný jedinečný.

My žiaci im  zo srdca ďakujeme za to, že to všetko tak skvelo zvládajú a dokážu nás s dobrou náladou a patričnou dávkou humoru vzdelávať aj vychovávať.