Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Aktuálny oznam k vyučovaniu od 22.03.2021

09.04.2021

Od 22.03. 2021 bude v ročníkoch 1.- 4. ZŠ pre žiakov zabezpečené prezenčné vyučovanie.

Veľkonočná súťaž - VYHODNOTENIE

Veľkonočná súťaž - VYHODNOTENIE

07.04.2021

V rámci Detskej atletiky sa uskutočnila Veľkonočná výtvarná súťaž v tvorbe omaľovaniek.

Európsky kvíz o peniazoch

01.04.2021

Minulý týždeň sa chlapci z 9.B zapojili do Európskeho kvízu o peniazoch. V národnom kole bolo vyše 900 zúčastnených.

Úspech našich matematikov

31.03.2021

16.3.2021 sa konalo krajské kolo Matematickej olympiády, kategórie Z9.

Jan Amos Komenský

28.03.2021

Pedagóg, filozof, spisovateľ a teológ Jan Amos Komenský sa narodil pred 429 rokmi, 28. marca 1592.

Všetky novinky

Milé naše učiteľky, milí naši učitelia!

27.03.2021

Dnešný deň je dňom narodenia učiteľa národov Jana Amosa Komenského, ktorého meno hrdo nesie v Revúcej práve naša základná škola.

Dovolím si povedať familiárne "NAŠA", pretože sa tiež, hoci len nepriamo, cítim byť tak trochu súčasťou tejto skvelej inštitúcie. Poslala som do nej totiž svoje dve deti a nikdy som ani na chvíľočku nezapochybovala, že som urobila správne.

V tento deň si však pripomíname aj niečo iné ako len nezabudnuteľného J. A. Komenského. Tento deň bol venovaný Vám, milí naši učitelia. Aby sme si pripomenuli aká je Vaša práca dôležitá. Akí ste pre spoločnosť nenahraditeľní. Práve v tejto situácii v akej sa Slovensko nachádza už dlhé mesiace si však nezaslúžite len vďaku. Vy si zaslúžite priam nekonečnú vďaku za to, s akým úsilím ste sa pustili do online vyučovania, ako ste zvládli IT technológie, ktoré ste doteraz možno nikdy nepotrebovali. Ako rozvíjate v online priestore svoju fantáziu a kreativitu a snažíte sa všemožnými spôsobmi spríjemniť a skvalitniť vyučovací proces.

Učenie v online priestore nie je vôbec jednoduché. Je ťažké udržať pozornosť žiakov, je ťažké dohliadnuť, aby Vás vnímali, aby reagovali na otázky, aby plnili zadania... Nie každé dieťa má doma vytvorené ideálne podmienky na štúdium, ale Vy sa snažíte pristupovať ku každému jednému žiakovi tak, aby z online vyučovania mal zážitok a aby v rámci svojich možností napredoval.

Netušíme ako sa bude situácia vyvíjať ďalej. Ostáva nám len dúfať, že sa brány škôl čoskoro otvoria pre všetky deti a Vy budete môcť znovu plnohodnotne vykonávať svoje povolanie, ktoré je zároveň poslaním. Nedá sa pracovať na pozícii učiteľa bez toho, aby ste svoju prácu nemilovali. Na každom jednom z Vás je vidieť obrovské úsilie odovzdať deťom všetko čo len môžete.

Preto milé naše učiteľky a učitelia, dovoľte mi na záver vyjadriť práve v tento sviatočný deň, veľké poďakovanie za všetko čo robíte pre moje deti. Ďakujem za všetky jednotky. Ďakujem za všetky pochvaly. Ďakujem však aj za všetky pokarhania, ktoré ste mojim deťom udelili, pretože ich majú naučiť, ako byť lepším človekom. Ďakujem aj za pätorky, ktoré ste zapísali, pretože ich majú naučiť väčšej zodpovednosti.

Jednoducho ďakujem za všetko. S obrovskou pokorou a vďačnosťou Vám teraz píšem tieto riadky, pretože bez Vás by moje deti neboli tým, čím sú teraz.

PRAJEM VÁM KRÁSNY DEŇ UČITEĽOV,
UŽITE SI HO, PATRÍ LEN VÁM!

S pozdravom

Gombárová Marcela