Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

18.10.2019

Počas Hubertovej jazdy 2019 sa nestratili naši žiaci. Svojimi prekrásnymi jesennými výtvormi a aktivitami úspešne reprezentovali svoju školu - ZÁKLADNÚ ŠKOLU J. A. KOMENSKÉHO.

Svetový deň výživy v ŠKD

Svetový deň výživy v ŠKD

17.10.2019

V rámci svetového dňa výživy sme sa s deťmi venovali rôznym aktivitám na tému výživa.

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

16.10.2019

Aj takto sa učíme v ZŠ J. A. Komenského. Spoznávame svet. Minulý rok to bol Londýn, a tento rok naši žiaci, pedagógovia a rodičia navštívili prekrásny Paríž. A bolo sa čo pozerať.

Európsky týždeň programovania

Európsky týždeň programovania

16.10.2019

V dňoch 5. – 20. októbra 2019 vrcholil siedmy ročník Európskeho týždňa programovania.

Školské kolo Technickej olympiády

Školské kolo Technickej olympiády

15.10.2019

8. 10. 2019 sa konalo školské kolo 10. ročníka Technickej olympiády, do ktorého sa zapojilo 25 žiakov piateho až deviateho ročníka.

Všetky novinky

Naša dažďová záhrada

23.06.2019

12. júna za prítomnosti pani prednostky MsÚ Ing. Evy Kučerákovej, vedúceho referátu školstva pána Ing. Igora Kvetka, PhD., riaditeľov miestnych škôl, hostí sme v našom meste,

v areáli Základnej školy J. A. Komenského otvorili unikát – dažďovú záhradu.

V rámci programu "Klíma nás spája", ktorý zastrešuje občianske združenie Živica – centrum environmentálnej a etickej výchovy, sa už niekoľko rokov realizuje projekt budovania dažďových záhrad v školách po celom Slovensku. V tomto školskom roku 2018-2019 sa to podarilo  Základnej škole J. A. Komenského , jednej z desiatich,  podporených sumou 1000 € od donora tejto aktivity – dm drogerie markt. Prvé výkopové práce začali v marci, potom práce  zdržalo daždivé počasie  a tak sa s  prácami končilo až koncom mesiaca máj. Okrem vybudovania samotnej dažďovej záhrady si v základnej škole dali hlavne za cieľ ukázať  deťom a možno aj obyvateľom mesta, že k udržateľnosti rýchlo meniacej sa  klímy môžeme prispieť malými krokmi aj my. Každá dažďová záhrada má mnoho úloh, tu je  niekoľko z nich :

 – zadržiavanie vody v mieste kde spadla,

- spomaľovanie  odtoku vody  do kanalizácie,

- filtrovaniu vody od nebezpečných látok,

- ochladzovaniu klímy,

-zabezpečovanie  výparu a zároveň  sa stáva  miestom pre život rastlín, živočíchov a mikroorganizmov. Ukazuje naším mladým ľuďom, že s meniacou sa klímou sa dá bojovať a dá sa to aj malými krokmi, akým je aj táto záhrada.

Poďakovanie, patrí všetkým ktorí  pri budovaní záhrady pomáhali a to : Živica, dm drogerie markt, p. Ján Šofranko, p. Vladimír Beňo, p. Vladimír Ferdinandy, RZ pri  ZŠ J. a. Komenského , p. Ervin Hapl, p. RNDr. Hana Dorčáková, a iní. Poďakovanie patrí aj učiteľom, prevádzkovým zamestnancom, pracovníkom v malých obecných službách a tiež žiakom školy.