Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

A niečo na letné čítanie ... magic 7

06.07.2019

Všetkým naším priaznivcom - letné číslo nášho školského časopisu magic 7.

Naši najlepší v školskom roku 2018/2019

Naši najlepší v školskom roku 2018/2019

02.07.2019

Počas slávnostného ukončenia školského roku sme aj teraz udeľovali naše najvyššie ocenenia.

 Slávnostné ukončenie školského roka 2018/19

Slávnostné ukončenie školského roka 2018/19

01.07.2019

Po desiatich mesiacoch usilovnej práce nadišiel túžobne očakávaný posledný deň v škole.

Výlet 4.A triedy

Výlet 4.A triedy

28.06.2019

Veľmi pekný výlet v prírode si užili aj žiaci 4. A triedy so svojimi rodičmi a triednou učiteľkou.

 6.B na výlete – noc v Hvezdárni Rožňava

6.B na výlete – noc v Hvezdárni Rožňava

28.06.2019

Prišli sme, stanovali sme, drevo zbierali sme,opekali sme,

Všetky novinky

Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

Podruhýkrát v tomto školskom roku sme sa zapojili do  projektu medzinárodnej organizácie AISEC, v rámci ktorého sme na našej škole privítali stážistku, študentku elementárnej pedagogiky, z ďalekého Honkongu. Ting Ting Song, alebo pre nás, Západoeurópanov, Iris, navštevuje prevažne vyučovacie hodiny na 1. stupni ale veľa času trávi aj s našimi malými deťúrencami a ich pani učiteľkami v družine pri rôznych hrách a zábavných aktivitách. Okrem angličtiny, sprostredkúva našim žiakom úplne odlišnú kultúru, reč a fascinujúce čínske písmo. Zároveň spoznáva krásy nášho regiónu, zvyky a tradície pri spoločných aktivitách a kultúrnych podujatiach mimo školy. A tak s druháčikmi absolvovala výlet na Muránsku planinu a Muránsky hrad, ôsmaci jej v rámci svojho projektu ukázali tradičné remeslá  Muránskej Zdychavy, so slávnou históriu revúckeho školstva sa oboznámila pri prehliadke pamätných izieb 1. slovenského gymnázia. Ochutnala tiež naše tradičné gemerské guľky, počas medzinárodného dňa detí pripravovala pre siedmakov špeciality čínskej kuchyne a s cestovnou kanceláriou 9.B triedy a prváčikmi strávila zase nezabudnuteľné dopoludnie pri hrách a kŕmení sysľov pri Muráni. Úžasná prezentácia našej školy, regiónu a nášho mesta, ale hlavne , príležitosť a motivácia našich žiakov komunikovať v cudzom jazyku a to nielen na hodinách, ale aj mimo vyučovania. Záverečná Goodbye párty ukončí pobyt Iris na našej škole už budúci týždeň a my už teraz vieme, že nám bude chýbať, a že do podobného projektu sa určite zapojíme aj v budúcom školskom roku.