Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

18.10.2019

Počas Hubertovej jazdy 2019 sa nestratili naši žiaci. Svojimi prekrásnymi jesennými výtvormi a aktivitami úspešne reprezentovali svoju školu - ZÁKLADNÚ ŠKOLU J. A. KOMENSKÉHO.

Svetový deň výživy v ŠKD

Svetový deň výživy v ŠKD

17.10.2019

V rámci svetového dňa výživy sme sa s deťmi venovali rôznym aktivitám na tému výživa.

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

16.10.2019

Aj takto sa učíme v ZŠ J. A. Komenského. Spoznávame svet. Minulý rok to bol Londýn, a tento rok naši žiaci, pedagógovia a rodičia navštívili prekrásny Paríž. A bolo sa čo pozerať.

Európsky týždeň programovania

Európsky týždeň programovania

16.10.2019

V dňoch 5. – 20. októbra 2019 vrcholil siedmy ročník Európskeho týždňa programovania.

Školské kolo Technickej olympiády

Školské kolo Technickej olympiády

15.10.2019

8. 10. 2019 sa konalo školské kolo 10. ročníka Technickej olympiády, do ktorého sa zapojilo 25 žiakov piateho až deviateho ročníka.

Všetky novinky

Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

Podruhýkrát v tomto školskom roku sme sa zapojili do  projektu medzinárodnej organizácie AISEC, v rámci ktorého sme na našej škole privítali stážistku, študentku elementárnej pedagogiky, z ďalekého Honkongu. Ting Ting Song, alebo pre nás, Západoeurópanov, Iris, navštevuje prevažne vyučovacie hodiny na 1. stupni ale veľa času trávi aj s našimi malými deťúrencami a ich pani učiteľkami v družine pri rôznych hrách a zábavných aktivitách. Okrem angličtiny, sprostredkúva našim žiakom úplne odlišnú kultúru, reč a fascinujúce čínske písmo. Zároveň spoznáva krásy nášho regiónu, zvyky a tradície pri spoločných aktivitách a kultúrnych podujatiach mimo školy. A tak s druháčikmi absolvovala výlet na Muránsku planinu a Muránsky hrad, ôsmaci jej v rámci svojho projektu ukázali tradičné remeslá  Muránskej Zdychavy, so slávnou históriu revúckeho školstva sa oboznámila pri prehliadke pamätných izieb 1. slovenského gymnázia. Ochutnala tiež naše tradičné gemerské guľky, počas medzinárodného dňa detí pripravovala pre siedmakov špeciality čínskej kuchyne a s cestovnou kanceláriou 9.B triedy a prváčikmi strávila zase nezabudnuteľné dopoludnie pri hrách a kŕmení sysľov pri Muráni. Úžasná prezentácia našej školy, regiónu a nášho mesta, ale hlavne , príležitosť a motivácia našich žiakov komunikovať v cudzom jazyku a to nielen na hodinách, ale aj mimo vyučovania. Záverečná Goodbye párty ukončí pobyt Iris na našej škole už budúci týždeň a my už teraz vieme, že nám bude chýbať, a že do podobného projektu sa určite zapojíme aj v budúcom školskom roku.