Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Jabĺčková cesta v ŠKD

Jabĺčková cesta v ŠKD

20.09.2019

Dňa 18.9.2019 sa v ŠKD konala už tradičná Jabĺčková cesta.

Plenárne a triedne schôdzky RZ

18.09.2019

Pozývame Vás na plenárnu schôdzu a triedne schôdzky RZ, dňa 26.9.2019 so začiatkom o 15.30 hod. v školskej jedálni.

Školský klub detí privítal jeseň

Školský klub detí privítal jeseň

17.09.2019

Vo štvrtok, 12.9. sme sa s deťmi z nášho školského klubu detí vybrali na vychádzku do okolia školy. Aby sme privítali začínajúcu jeseň a rozlúčili sa s končiacim letom.

Deň otvorených dverí v múzeu Prvého slovenského gymnázia

Deň otvorených dverí v múzeu Prvého slovenského gymnázia

15.09.2019

Vo štvrtok, 12. 9. 2019, sa uskutočnil deň otvorených dverí v múzeu Prvého slovenského gymnázia, ktorého sa zúčastnili žiaci tretieho ročníka našej školy.

Naše didaktické hry

Naše didaktické hry

12.09.2019

Už prvý školský týždeň sa v rámci vyučovania uskutočnili didaktické hry pre celý 1. stupeň. Využili sme priestory dopravného ihriska v Revúcej, ktoré žiaci už dôverne poznajú z predošlých rokov.

Všetky novinky

Naši najmladší športovci na Majstrovstvách kraja

10.06.2019

Krásne slnečné počasie privítalo najmladšie a mladšie žiactvo na Majstrovstvách kraja v Michalovciach. Naša výprava v horúčave statočne bojovala a deťom sa podarilo získať až desať medailových umiestnení.

Najviac sa darilo Sofii Simanovej, ktorá získala zlato v kriketke aj vo vrhu guľou. Alexandra Štempelová bola zlatá v chôdzi na 2000 m a strieborná vo vrhu guľou. Ivanka Simanová sa blysla zlatou medailou v skoku do diaľky, striebrom v kriketke a piatym miestom v behu na 60m. Dominik Šuhaj si vybehal bronz v behu na 1000m a získal tretie miesto vo vrhu guľou. Hanka Bottová sa v behu na 1000 m po zlepšení o takmer 20 sekúnd ocitla na bronzovom stupienku.Svoju prvú - bronzovú medailu získala aj Peťa Hudecová vo vrhu guľou.Medailovú bilanciu zavŕšili ziskom bronzu najmladšie dievčatá v štafete 4x60m, bežali v zložení Hanka Bottová, Peťa Hudecová, Stella Levická a Sabina Rojáková .Pochváliť musíme aj ďalších športovcov, ktorým chýbalo kúsok športového šťastia , Miška Hudecová získala 4.miesto v hode kriketkou, Davidovi Mihálovi o osem stotín ušla bronzová medaila v behu na 600m, pričom sa jeho výkon zlepšil od posledných pretekov o 9 sekúnd. Cenný je aj postup Davida s Jurkom Šturmankinom do finále v behu na 60m. Veľká pochvala patrí Vanesse Šuhajovej, ktorá skončila v skoku do diaľky na 4.mieste, pričom bola od svojich súperiek mladšia o viac ako dva roky. Štvrté miesto získal tiež Tobias Paleček vo vrhu guľou, piate miesto Jakub Šturmankin v skoku do diaľky, Martin Siman v behu na 1500m, Saška Hižnayová v chôdzi na 2000m, David Mihál v skoku do diaľky. Svoje prvé veľké preteky absolvovala aj Melánia Mračnová a Ondrejko Botto. obaja podali krásne výkony.
Všetkým ďakujeme za reprezentáciu a tešíme sa na pokračovanie dráhovej sezóny v septembri.