Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

18.10.2019

Počas Hubertovej jazdy 2019 sa nestratili naši žiaci. Svojimi prekrásnymi jesennými výtvormi a aktivitami úspešne reprezentovali svoju školu - ZÁKLADNÚ ŠKOLU J. A. KOMENSKÉHO.

Svetový deň výživy v ŠKD

Svetový deň výživy v ŠKD

17.10.2019

V rámci svetového dňa výživy sme sa s deťmi venovali rôznym aktivitám na tému výživa.

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

16.10.2019

Aj takto sa učíme v ZŠ J. A. Komenského. Spoznávame svet. Minulý rok to bol Londýn, a tento rok naši žiaci, pedagógovia a rodičia navštívili prekrásny Paríž. A bolo sa čo pozerať.

Európsky týždeň programovania

Európsky týždeň programovania

16.10.2019

V dňoch 5. – 20. októbra 2019 vrcholil siedmy ročník Európskeho týždňa programovania.

Školské kolo Technickej olympiády

Školské kolo Technickej olympiády

15.10.2019

8. 10. 2019 sa konalo školské kolo 10. ročníka Technickej olympiády, do ktorého sa zapojilo 25 žiakov piateho až deviateho ročníka.

Všetky novinky

Najmladšie revúcke atlétky vicemajsterkami kraja

24.09.2019

Koniec leta sa v atletike nesie v znamení posledných prestížnych dráhových súťaží. Letnú sezónu sme ukončili posledným kolom v krajskej súťaži družstiev.

Najmladšie žiačky sa stali vicemajsterkami kraja, keď im najvyšší titul unikol doslova o vlások až na poslednom, štvrtom kole.Družstvo najmladších žiačok súťažilo v zložení Ivanka Simanová, Sofia Simanová, Tamarka Chlebušová, Hanka Bottová, Sabina Rojáková, Danielka Hlinková, Stellka Levická, Laura Lamperová, Petra Hudecová. Staršie žiačky po treťom kole figurovali na skvelom druhom mieste, avšak štvrtého kola sa nemohlo zúčastniť viacero výborných pretekárok, takže nakoniec obsadili štvrté miesto z pätnástich zúčastnených atletických klubov. Poďakovanie patrí Lucii Ďuriškovej, Zuzke Viestovej, Saške Štempelovej, Ninke Vavrekovej, Tamarke Molentovej, Martine Raganovej, Rebeke Rojákovej, MIške Hudecovej, Saške Hižnayovej, Nelke Chlebušovej a Zuzke Kiselovej. Ďalšou významnou súťažou boli Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii staršieho žiactva. Reprezentovali nás vo vrhu guľou Zuzka Kiselová, Nina Vavreková, obe dievčatá postúpili do finále, kde obsadili piate a siedme miesto. Keďže ich predbehli len o rok staršie pretekárky, budúci rok so svojimi výkonmi budú atakovať medailové umiestnenia. V behu na 3000m si dobre počínal Robert Biž, ktorý dobehol do cieľa v osobnom rekorde.Nela Chlebušová sa čestne popasovala s prekážkami v behu na 100m. Lucka Ďurišková v hode diskom skončila tesne za finálovou osmičkou. Tento víkend nás reprezentovala aj naša talentovaná chodkyňa Saška Štempelová na medzinárodných pretekoch - Banskobystrickom chodeckom mítingu . Skončila tesne pod víťaznými stupňami na 4.mieste. Všetkým športovcom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy a mesta.