Najnovší rebríček úspešnosti škôl

15.11.2018

Najnovší rebríček úspešnosti základných škôl je tu. Naša ZŠ J. A. Komenského v Revúcej najlepšia v okrese aj meste. ĎAKUJEME.

2.kolo Atletickej štafety materských škôl

15.11.2018

Malí športovci z materských škôlok bojovali počas druhého kola Atletickej štafety MŠ.

Školské kolo technickej olympiády

14.11.2018

9. 11. 2018 sa konalo školské kolo 9. ročníka Technickej olympiády, ktorého sa zúčastnilo 29 žiakov piateho až ôsmeho ročníka.

LEGO team sa pripravuje

14.11.2018

Už onedlho sa naši členovia LEGO TEAMU predstavia verejnosti na svojej prvej súťaži v Banskej Bystrici.

Pozývame Vás na DEŇ ŠKOLY - 15.11.2018

12.11.2018

Pozývame Vás na náš skvelý DEŇ ŠKOLY - 15. novembra 2018. Od 11.25 čaká na Vás v našej školskej jedálni prekvapenie.

Navštívili sme Arborétum Tesárske Mlyňany

21.10.2018

V utorok 16. októbra 2018 sme sa vydali do botanickej záhrady zameranej na dreviny, tzv. arboréta v obci Mlyňany pri Nitre.

Založil ho uhorský gróf Štefan Ambrózy – Migazzi v roku 1892, ktorý sa už od svojej mladosti veľmi zaujímal o botaniku. Pred kaštieľom, ktorý sa nachádza v arboréte sme mohli vidieť jeho bustu. Vo vnútri budovy boli vystavené okrem iného zbierky motýľov a iného hmyzu.

Nás ale hlavne zaujímal exteriér a napriek tomu, že náučný chodník mal svoje informačné tabule, veľmi cenný bol odborný výklad našej sprievodkyne, ktorá nám poukazovala tie NAJ stromy a kríky záhrady. Určite sme nevideli všetkých 2300 drevín zo Stredomoria, Ameriky či Ázie, no počas našej prechádzky nás zaujali rôzne rododendrony, magnólie či krásne cezmíny. Chodníky mali svoje názvy ako napr. Ambrózyho cesta, anglická či severoamerická cesta. Na tej americkej sme mohli vidieť obrovskú kalifornskú sekvoju, čiže najväčšiu borovicu na svete.  Takisto tu rastie nevšedná borovica, ktorej kmeň má farbu maskáčov alebo smrek, ktorého ihličie vonia po citróne... Neodolali sme a ochutnali mini-kiwi a do domácej zbierky sme si doniesli obrovské i ozdobné šišky, či semienko ľaliovníka tulipánokvetého do našej školskej záhrady.

Príjemnými oddychovými miestami boli aj rôzne zákutia so skalkami, či jazierka s besiedkami.

Slnečné jesenné počasie umocnilo krásny zážitok z arboréta, ktoré sa oplatilo vidieť.