Čitateľský maratón 2019

19.03.2019

V našej základnej škole býva dobrým zvykom pripomenúť si Marec – mesiac knihy tvorivými aktivitami, ktoré rozvíjajú čitateľské schopnosti a zručnosti našich žiakov a zároveň podporujú kladný vzťah ku knihám.

2. miesto v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiačok ZŠ

19.03.2019

Za účasti troch družstiev ZŠ sa 19.3.2019 konalo okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ.

Ď A K U J E M E

19.03.2019

Darí sa nám vďaka Vám všetkým držať krok s najaktívnejšími. Nie je nič stratené, celkovo môžeme vyhrať aj keď nebudeme v hlasovaní prví. Komisia hodnotí celkovú aktivitu školy. SME HRDÍ NA NAŠU ŠKOLU.

" Naša " KALOKAGATIA 2019

Naším športovcom sa darí a dokázali to aj počas Zimnej KALOKAGATII 2019.

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

A máme už aj výsledky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín 2019.

Navštívili sme Arborétum Tesárske Mlyňany

21.10.2018

V utorok 16. októbra 2018 sme sa vydali do botanickej záhrady zameranej na dreviny, tzv. arboréta v obci Mlyňany pri Nitre.

Založil ho uhorský gróf Štefan Ambrózy – Migazzi v roku 1892, ktorý sa už od svojej mladosti veľmi zaujímal o botaniku. Pred kaštieľom, ktorý sa nachádza v arboréte sme mohli vidieť jeho bustu. Vo vnútri budovy boli vystavené okrem iného zbierky motýľov a iného hmyzu.

Nás ale hlavne zaujímal exteriér a napriek tomu, že náučný chodník mal svoje informačné tabule, veľmi cenný bol odborný výklad našej sprievodkyne, ktorá nám poukazovala tie NAJ stromy a kríky záhrady. Určite sme nevideli všetkých 2300 drevín zo Stredomoria, Ameriky či Ázie, no počas našej prechádzky nás zaujali rôzne rododendrony, magnólie či krásne cezmíny. Chodníky mali svoje názvy ako napr. Ambrózyho cesta, anglická či severoamerická cesta. Na tej americkej sme mohli vidieť obrovskú kalifornskú sekvoju, čiže najväčšiu borovicu na svete.  Takisto tu rastie nevšedná borovica, ktorej kmeň má farbu maskáčov alebo smrek, ktorého ihličie vonia po citróne... Neodolali sme a ochutnali mini-kiwi a do domácej zbierky sme si doniesli obrovské i ozdobné šišky, či semienko ľaliovníka tulipánokvetého do našej školskej záhrady.

Príjemnými oddychovými miestami boli aj rôzne zákutia so skalkami, či jazierka s besiedkami.

Slnečné jesenné počasie umocnilo krásny zážitok z arboréta, ktoré sa oplatilo vidieť.