Naši úspešní strelci

12.12.2018

Krajská školská strelecká liga nám priniesla víťazstvo v súťaži družstiev v disciplíne Vzduchová puška streľba v stoji 40 rán

Škola je veľký dom. Škola je celá veľká.

12.12.2018

Žijú v nej školáci a pani učiteľka..... uplynulý týždeň patrila 3.B trieda nielen žiakom a pani učiteľke, ale aj rodičom, ktorí svoju prácu na chvíľku vymenili za tú našu školskú.

Rodičia učiteľmi v 2.A

10.12.2018

Každoročne sa v našej škole uskutočňuje týždeň, kedy sa rodičia môžu stať učiteľmi.

Malí informatici na 1. stupni

10.12.2018

Žiaci na prvom stupni pracujú s informáciami, používajú vhodné nástroje na ich spracovanie -

Výsledky školského kola Geografickej olympiády

10.12.2018

A máme už aj výsledky školského kola Geografickej olympiády.

Navštívili sme vynovené Banícke múzeum

01.12.2018

Návšteva Rožňavy pokračovala prehliadkou Baníckeho múzea, kde si žiaci pozreli zbierku nerastov, vyťažených v blízkom okolí, flóru a faunu Gemera v prírodovednej časti múzea.

A v baníckej časti múzea, ktoré po rozsiahlej rekonštrukcii otvorilo svoje brány v máji tohto roku, náradie a oblečenie baníkov v minulosti, pece, v ktorých sa tavila železná ruda, odliatky zo železa, vŕtačky a ochranné prostriedky baníkov. Navštívili štôlňu, ale hlavne mali možnosť navštíviť nové vzdelávacie centrum SENTINEL,  kde  videli jeden z troch parných  na svete a parný nákladný automobil Sentinel.

Obidve exkurzie sa našim žiakom  veľmi páčili, pretože sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií z nášho okolia a znovu sa potvrdilo, že za zaujímavosťami vedy, techniky, prírody nemusíme cestovať ďaleko, nájdeme ich aj v našom bývalom okresnom meste v Rožňave.