Športové súťaže v ŠKD

22.02.2019

Dňa 18.2.2019 sme si pre naše deti v ŠKD pripravili športové súťaže v našej telocvični.

Malý vedecký park

21.02.2019

Ďakujeme Nadácii Volkswagen za podporu našej školy. V rámci zamestnaneckého programu sme za poskytnutý finančný príspevok zadovážili hracie vedecké prvky - výklopný labyrint a vzduchové delo.

2. miesto v regionálnom kole

20.02.2019

20.2. sa v telocvični GMK v Revúcej konalo regionálne kolo žiačok ZŠ v basketbale.

1. miesto v okresnom kole Dejepisnej olympiády

18.02.2019

V minulých dňoch sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády.

1. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády

18.02.2019

Máme už aj výsledky okresného kola Biologickej olympiády.

Navštívili sme vynovené Banícke múzeum

01.12.2018

Návšteva Rožňavy pokračovala prehliadkou Baníckeho múzea, kde si žiaci pozreli zbierku nerastov, vyťažených v blízkom okolí, flóru a faunu Gemera v prírodovednej časti múzea.

A v baníckej časti múzea, ktoré po rozsiahlej rekonštrukcii otvorilo svoje brány v máji tohto roku, náradie a oblečenie baníkov v minulosti, pece, v ktorých sa tavila železná ruda, odliatky zo železa, vŕtačky a ochranné prostriedky baníkov. Navštívili štôlňu, ale hlavne mali možnosť navštíviť nové vzdelávacie centrum SENTINEL,  kde  videli jeden z troch parných  na svete a parný nákladný automobil Sentinel.

Obidve exkurzie sa našim žiakom  veľmi páčili, pretože sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií z nášho okolia a znovu sa potvrdilo, že za zaujímavosťami vedy, techniky, prírody nemusíme cestovať ďaleko, nájdeme ich aj v našom bývalom okresnom meste v Rožňave.