Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

19.05.2019

Na Majstrovstvách východoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali 19.mája 2019 v Košiciach sa našim pretekárom podarilo získať až päť zlatých a tri bronzové medaily.

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

18.05.2019

V piatok 17.5. sa na našich športoviskách konalo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ nášho okresu. A znovu sa nám darilo.

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

17.05.2019

Budovanie našej dažďovej záhrady sa blíži do finále. Už nás čaká iba výsadba rastlín a umiestnenie informačnej tabule.

Prvá škola v prírode sa končí

17.05.2019

17. mája končí naša prvá škola v prírode žiakov 1. a 3 ročníka. Už onedlho 20.5. ich vystriedajú žiaci 4. ročníka. Tu je niekoľko krásnych obrazových pozdravov zo tatranskej obce Ždiar.

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

16.05.2019

15.5. zavítali do nášho športového areálu športu chtiví seniori z celého nášho okresu. Zorganizovali si seniorské olympijské hry.

Navštívili sme vynovené Banícke múzeum

01.12.2018

Návšteva Rožňavy pokračovala prehliadkou Baníckeho múzea, kde si žiaci pozreli zbierku nerastov, vyťažených v blízkom okolí, flóru a faunu Gemera v prírodovednej časti múzea.

A v baníckej časti múzea, ktoré po rozsiahlej rekonštrukcii otvorilo svoje brány v máji tohto roku, náradie a oblečenie baníkov v minulosti, pece, v ktorých sa tavila železná ruda, odliatky zo železa, vŕtačky a ochranné prostriedky baníkov. Navštívili štôlňu, ale hlavne mali možnosť navštíviť nové vzdelávacie centrum SENTINEL,  kde  videli jeden z troch parných  na svete a parný nákladný automobil Sentinel.

Obidve exkurzie sa našim žiakom  veľmi páčili, pretože sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií z nášho okolia a znovu sa potvrdilo, že za zaujímavosťami vedy, techniky, prírody nemusíme cestovať ďaleko, nájdeme ich aj v našom bývalom okresnom meste v Rožňave.