Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Svetový deň výživy v ŠKD

Svetový deň výživy v ŠKD

21.10.2020

Svetový deň zdravej výživy si deti z ŠKD pripomenuli dňa 15. 10. 2020 aj v popoludňajších hodinách.

16. október – Svetový deň výživy

16. október – Svetový deň výživy

18.10.2020

V tento deň si pripomíname aká dôležitá je pre náš život POTRAVA.

Školské kolo Technickej olympiády

14.10.2020

8.10. 2020 sa konalo školské kolo 11. ročníka Technickej olympiády, do ktorého sa zapojilo 36 žiakov piateho až deviateho ročníka.

Farebný svet jesene

Farebný svet jesene

13.10.2020

Zo stromov padajú listy v jeseni, každý z nich je prekrásne sfarbený. Do žlta, do hneda, do červena, ešte sa niektorý aj zazelená...

Nové opatrenia ministerstva školstva platné od 12.10.2020

12.10.2020

Minister školstva oznámil nové opatrenia v školách platné od 12. októbra 2020.

Všetky novinky

Netradičná škola v prírode

06.10.2020

Liptovský Ján a penzión Liptov sa stali pre nás, pedagógov a žiakov 5.A a 5.B triedy, na päť dní novým domovom.

Bola to netradičná škola v prírode, ovplyvnená mnohými faktormi, ale predovšetkým situáciou, v ktorej by sme sa určite už všetci radi nevideli – opatreniami spojenými s ochorením COVID-19. Nový bol aj termín ŠvP, prelom mesiacov september – november.  Mnohí ani neverili, že ju absolvujeme...

Liptov, úžasná časť Slovenska, ktorá nás oslovila. Nádherná príroda, milí ľudia a my. Útulný penzión Liptov sa rozoznel vravou a smiechom našich 35 žiakov. Aktivity sme mali naozaj veľmi pestré. Športovali sme v neďalekej hale hotela Alexandria, tí, ktorí majú radi psíkov si prišli na svoje, keď sa stretli so psíkmi, ktorí sú cvičení na canisterapiu. Aktivity s horolezcom a záchranárom nám prerušil dážď, ale aj tak sme sa čo-to nové dozvedeli aj z tejto oblasti. Veľmi sa nám páčili aktivity s animátormi – zvládali sme športové, vedomostné úlohy a aj tie, kde sa vyžadovala kooperácia celej skupiny a zručnosť jej členov. Veľmi sme sa tešili na hudobný kvíz a večernú diskotéku. Už sme mnohí navštívili viacero jaskýň, ale Stanišovská jaskyňa bola výnimočná tým, že sme v jaskyni svietili iba čelovkami a sprievodca so svojím sprievodným slovom bol originálny. So zatajeným dychom sme pozerali na cestu, na ktorej sme objavili stopu medveďa. Ako nám povedala zoologička Zuzka, prešiel tade pred pár hodinami. Cesta lesom, hoci nám stále pršalo, bola veľmi príjemná a všetci sme si užívali úžasný vzduch liptovského lesa. Dozvedeli sme sa veľa aj o zvieratách, žijúcich v okolitých lesoch.

Takže, ak škola v prírode, tak naozaj v prírode, so všetkým, čo k tomu patrí, a to sme my, na Liptove zažili.