Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

19.05.2019

Na Majstrovstvách východoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali 19.mája 2019 v Košiciach sa našim pretekárom podarilo získať až päť zlatých a tri bronzové medaily.

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

18.05.2019

V piatok 17.5. sa na našich športoviskách konalo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ nášho okresu. A znovu sa nám darilo.

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

17.05.2019

Budovanie našej dažďovej záhrady sa blíži do finále. Už nás čaká iba výsadba rastlín a umiestnenie informačnej tabule.

Prvá škola v prírode sa končí

17.05.2019

17. mája končí naša prvá škola v prírode žiakov 1. a 3 ročníka. Už onedlho 20.5. ich vystriedajú žiaci 4. ročníka. Tu je niekoľko krásnych obrazových pozdravov zo tatranskej obce Ždiar.

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

16.05.2019

15.5. zavítali do nášho športového areálu športu chtiví seniori z celého nášho okresu. Zorganizovali si seniorské olympijské hry.

Netradičné techniky - využitie odpadu

27.04.2019

Odpad je vec, ktorej sa chceme zbaviť. Zabúdame pritom, že sa dá krásne využiť.

My v ŠKD sme odpadový materiál využili na výrobu rôznych zvierat, dopravných prostriedkov alebo robotov. Deti si doniesli rôzne krabice, plastové fľaše, vrchnáky z fliaš či rolky z toaletného papiera. Každý si vzal čo potrebuje a mohli sme začať tvoriť. Výsledok našej práce si môžete pozrieť na výstavke v areáli školy. Deti táto výroba veľmi bavila, pretože mohli naplno využiť svoju fantáziu.