Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Športové súťaže v ŠKD

Športové súťaže v ŠKD

22.02.2019

Dňa 18.2.2019 sme si pre naše deti v ŠKD pripravili športové súťaže v našej telocvični.

Malý vedecký park

Malý vedecký park

21.02.2019

Ďakujeme Nadácii Volkswagen za podporu našej školy. V rámci zamestnaneckého programu sme za poskytnutý finančný príspevok zadovážili hracie vedecké prvky - výklopný labyrint a vzduchové delo.

2. miesto v regionálnom kole

2. miesto v regionálnom kole

20.02.2019

20.2. sa v telocvični GMK v Revúcej konalo regionálne kolo žiačok ZŠ v basketbale.

1. miesto v okresnom kole Dejepisnej olympiády

18.02.2019

V minulých dňoch sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády.

1. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády

18.02.2019

Máme už aj výsledky okresného kola Biologickej olympiády.

Všetky novinky

Noc v škole

27.11.2018

V rámci projektových dní, ktoré sa uskutočňujú v našej škole, sa Žiacky parlament rozhodol zorganizovať noc v škole.

A tak 16. 11. 2018, historicky prvýkrát, mohli žiaci 2. stupňa stráviť piatkovú noc v škole. Na túto akciu sa veľmi tešili a dlho pripravovali. Vybrali si  tému : Noc strašidiel. Príprava spočívala vo výrobe masiek, rôznych súťaží, kvízov, receptov. Deti sa pripravili veľmi kvalitne, dokonca si na vyhotovenie masiek a jedál objednali špeciálne prípravky a ingrediencie. 

Večer začal príchodom do školy a ubytovaním sa. Triedy sa zmenili na dočasné detské izby. Lavice nahradili matrace a spacie vaky, čo zmenilo ráz miestnosti a deti si to nevedeli vynachváliť. Cítili sa výborne.

Na veľkej chodbe sme urobili prehliadku masiek, žasli sme nad kreativitou a šikovnosťou hraničiacou s umením. Nádherné maľby na tvári, kostýmy, úplne realistické, či filmové .Vybrať najkrajšiu masku bolo pre porotu naozaj veľmi náročné.

Po prehliadke masiek nasledovalo občerstvenie, ktoré si žiaci pripravili po skupinkách. Na dotvorenie atmosféry sme im my, učitelia,pripravili červený ovocný nápoj  - smoothie z malín, banánov, pomarančov a zázvoru.

Neskôr nasledovala nočná hra – žiaci podľa indícií hľadali spolužiaka, ktorý sa údajne „stratil“. Boli na nich pripravené nástrahy, ktoré v tme pôsobili hrôzostrašne a veru aj tí najodvážnejší museli dokázať prekonať strach..

Po nočnej výprave sme sa uložili na našich provizórnych lôžkach. Bolo úžasné ležať v triede v pohodlí, spoločne sledovať napínavý film, rozprávať si všelijaké príhody, smiať sa, vyznávať sa zo svojich pocitov. Boli sme navzájom otvorenejší, úprimnejší a hlavne šťastní.

Deti sa rady boja v bezpečí domova. Teraz im to bezpečie dala škola, ich trieda, učitelia. Sme šťastní, že aj škola je naším bezpečným prístavom – domovom.

Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí nám zverili svoje deti, deťom za to, že boli úžasné, šikovné a hlavne – naše.

Jana Koreňová, Viera Suchá, Ingrida Šavlíková, Simona Kovalčíková