Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

19.05.2019

Na Majstrovstvách východoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali 19.mája 2019 v Košiciach sa našim pretekárom podarilo získať až päť zlatých a tri bronzové medaily.

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

18.05.2019

V piatok 17.5. sa na našich športoviskách konalo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ nášho okresu. A znovu sa nám darilo.

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

17.05.2019

Budovanie našej dažďovej záhrady sa blíži do finále. Už nás čaká iba výsadba rastlín a umiestnenie informačnej tabule.

Prvá škola v prírode sa končí

Prvá škola v prírode sa končí

17.05.2019

17. mája končí naša prvá škola v prírode žiakov 1. a 3 ročníka. Už onedlho 20.5. ich vystriedajú žiaci 4. ročníka. Tu je niekoľko krásnych obrazových pozdravov zo tatranskej obce Ždiar.

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

16.05.2019

15.5. zavítali do nášho športového areálu športu chtiví seniori z celého nášho okresu. Zorganizovali si seniorské olympijské hry.

Všetky novinky

Noc v škole

27.11.2018

V rámci projektových dní, ktoré sa uskutočňujú v našej škole, sa Žiacky parlament rozhodol zorganizovať noc v škole.

A tak 16. 11. 2018, historicky prvýkrát, mohli žiaci 2. stupňa stráviť piatkovú noc v škole. Na túto akciu sa veľmi tešili a dlho pripravovali. Vybrali si  tému : Noc strašidiel. Príprava spočívala vo výrobe masiek, rôznych súťaží, kvízov, receptov. Deti sa pripravili veľmi kvalitne, dokonca si na vyhotovenie masiek a jedál objednali špeciálne prípravky a ingrediencie. 

Večer začal príchodom do školy a ubytovaním sa. Triedy sa zmenili na dočasné detské izby. Lavice nahradili matrace a spacie vaky, čo zmenilo ráz miestnosti a deti si to nevedeli vynachváliť. Cítili sa výborne.

Na veľkej chodbe sme urobili prehliadku masiek, žasli sme nad kreativitou a šikovnosťou hraničiacou s umením. Nádherné maľby na tvári, kostýmy, úplne realistické, či filmové .Vybrať najkrajšiu masku bolo pre porotu naozaj veľmi náročné.

Po prehliadke masiek nasledovalo občerstvenie, ktoré si žiaci pripravili po skupinkách. Na dotvorenie atmosféry sme im my, učitelia,pripravili červený ovocný nápoj  - smoothie z malín, banánov, pomarančov a zázvoru.

Neskôr nasledovala nočná hra – žiaci podľa indícií hľadali spolužiaka, ktorý sa údajne „stratil“. Boli na nich pripravené nástrahy, ktoré v tme pôsobili hrôzostrašne a veru aj tí najodvážnejší museli dokázať prekonať strach..

Po nočnej výprave sme sa uložili na našich provizórnych lôžkach. Bolo úžasné ležať v triede v pohodlí, spoločne sledovať napínavý film, rozprávať si všelijaké príhody, smiať sa, vyznávať sa zo svojich pocitov. Boli sme navzájom otvorenejší, úprimnejší a hlavne šťastní.

Deti sa rady boja v bezpečí domova. Teraz im to bezpečie dala škola, ich trieda, učitelia. Sme šťastní, že aj škola je naším bezpečným prístavom – domovom.

Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí nám zverili svoje deti, deťom za to, že boli úžasné, šikovné a hlavne – naše.

Jana Koreňová, Viera Suchá, Ingrida Šavlíková, Simona Kovalčíková