Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Naši úspešní strelci

Naši úspešní strelci

12.12.2018

Krajská školská strelecká liga nám priniesla víťazstvo v súťaži družstiev v disciplíne Vzduchová puška streľba v stoji 40 rán

Škola je veľký dom. Škola je celá veľká.

Škola je veľký dom. Škola je celá veľká.

12.12.2018

Žijú v nej školáci a pani učiteľka..... uplynulý týždeň patrila 3.B trieda nielen žiakom a pani učiteľke, ale aj rodičom, ktorí svoju prácu na chvíľku vymenili za tú našu školskú.

Rodičia učiteľmi v 2.A

Rodičia učiteľmi v 2.A

10.12.2018

Každoročne sa v našej škole uskutočňuje týždeň, kedy sa rodičia môžu stať učiteľmi.

Malí informatici na 1. stupni

Malí informatici na 1. stupni

10.12.2018

Žiaci na prvom stupni pracujú s informáciami, používajú vhodné nástroje na ich spracovanie -

Výsledky školského kola Geografickej olympiády

10.12.2018

A máme už aj výsledky školského kola Geografickej olympiády.

Všetky novinky

Noc v škole

27.11.2018

V rámci projektových dní, ktoré sa uskutočňujú v našej škole, sa Žiacky parlament rozhodol zorganizovať noc v škole.

A tak 16. 11. 2018, historicky prvýkrát, mohli žiaci 2. stupňa stráviť piatkovú noc v škole. Na túto akciu sa veľmi tešili a dlho pripravovali. Vybrali si  tému : Noc strašidiel. Príprava spočívala vo výrobe masiek, rôznych súťaží, kvízov, receptov. Deti sa pripravili veľmi kvalitne, dokonca si na vyhotovenie masiek a jedál objednali špeciálne prípravky a ingrediencie. 

Večer začal príchodom do školy a ubytovaním sa. Triedy sa zmenili na dočasné detské izby. Lavice nahradili matrace a spacie vaky, čo zmenilo ráz miestnosti a deti si to nevedeli vynachváliť. Cítili sa výborne.

Na veľkej chodbe sme urobili prehliadku masiek, žasli sme nad kreativitou a šikovnosťou hraničiacou s umením. Nádherné maľby na tvári, kostýmy, úplne realistické, či filmové .Vybrať najkrajšiu masku bolo pre porotu naozaj veľmi náročné.

Po prehliadke masiek nasledovalo občerstvenie, ktoré si žiaci pripravili po skupinkách. Na dotvorenie atmosféry sme im my, učitelia,pripravili červený ovocný nápoj  - smoothie z malín, banánov, pomarančov a zázvoru.

Neskôr nasledovala nočná hra – žiaci podľa indícií hľadali spolužiaka, ktorý sa údajne „stratil“. Boli na nich pripravené nástrahy, ktoré v tme pôsobili hrôzostrašne a veru aj tí najodvážnejší museli dokázať prekonať strach..

Po nočnej výprave sme sa uložili na našich provizórnych lôžkach. Bolo úžasné ležať v triede v pohodlí, spoločne sledovať napínavý film, rozprávať si všelijaké príhody, smiať sa, vyznávať sa zo svojich pocitov. Boli sme navzájom otvorenejší, úprimnejší a hlavne šťastní.

Deti sa rady boja v bezpečí domova. Teraz im to bezpečie dala škola, ich trieda, učitelia. Sme šťastní, že aj škola je naším bezpečným prístavom – domovom.

Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí nám zverili svoje deti, deťom za to, že boli úžasné, šikovné a hlavne – naše.

Jana Koreňová, Viera Suchá, Ingrida Šavlíková, Simona Kovalčíková