Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

18.10.2019

Počas Hubertovej jazdy 2019 sa nestratili naši žiaci. Svojimi prekrásnymi jesennými výtvormi a aktivitami úspešne reprezentovali svoju školu - ZÁKLADNÚ ŠKOLU J. A. KOMENSKÉHO.

Svetový deň výživy v ŠKD

Svetový deň výživy v ŠKD

17.10.2019

V rámci svetového dňa výživy sme sa s deťmi venovali rôznym aktivitám na tému výživa.

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

16.10.2019

Aj takto sa učíme v ZŠ J. A. Komenského. Spoznávame svet. Minulý rok to bol Londýn, a tento rok naši žiaci, pedagógovia a rodičia navštívili prekrásny Paríž. A bolo sa čo pozerať.

Európsky týždeň programovania

Európsky týždeň programovania

16.10.2019

V dňoch 5. – 20. októbra 2019 vrcholil siedmy ročník Európskeho týždňa programovania.

Školské kolo Technickej olympiády

Školské kolo Technickej olympiády

15.10.2019

8. 10. 2019 sa konalo školské kolo 10. ročníka Technickej olympiády, do ktorého sa zapojilo 25 žiakov piateho až deviateho ročníka.

Všetky novinky

ODMENA ZA CELOROČNÚ PRÁCU

24.06.2019

Vynaložené úsilie počas celého školského roka by malo byť kompenzované relaxom a psychohygienou.

Žiaci z 8. A a 8. B triedy spolu so svojimi pedagógmi to naplnili do písmena. Zorganizovali koncoročný školský výlet tak, aby sa v ATLANTIS centre Levice mohli na vlastnej koži presvedčiť, ako fungujú niektoré fyzikálne javy a zákony, mohli si vyskúšať vyfúknuť obrovské bubliny, videli na vlastné oči púštnu búrku, vodný vír, či zemetrasenie. Vyriešili mnoho matematických hlavolamov a logických hier. Okrem iného tam absolvovali výukové programy Egypt a Ľudské telo,  kde sa na pokročilej úrovni dozvedeli niečo viac o drogách a sexuálnej výchove. Menované vedecko-technické centrum je síce menšie rozlohou, ale ojedinelé pre individuálny a ľudský prístup svojich zamestnancov, ktorí sa nám neskutočne venovali. Teoreticko-praktické vyučovanie sme od popoludňajších hodín vystriedali v chatovej oblasti pod Jelencom, vo veľkom areáli uprostred prekrásnej prírody, kde sme si zahrali futbal, schovávačky a pod šírym nebom pri svetielkach svätojánskych mušiek aj opekali špekačky, zahrali na gitare, zaspievali a zatancovali. Na druhý deň sme navštívili Arborétum Tesárske Mlyňany, kde sme mali možnosť vidieť vzácne dreviny, semienka ktorých boli dovezené až z exotických krajín: borovicu himalájsku, kristovu korunu a iné. Zaujalo nás aj rosárium s množstvom ruží a levandulí. V súčastnosti je arborétum vedeckým pracoviskom SAV. Cestou domov sme sa ešte zastavili v Banskej Bystrici na krátke občerstvenie. Z pozície žiakov, ale aj učiteľov môžeme na záver konštatovať, že tento vedecko-relaxačný pobyt okrem svojho náukového jadra prispel k upevneniu žiackych kolektívov, ale zlepšil aj vzájomné vzťahy medzi oboma triedami. 

Aj kvôli tomu mal veľký význam...