Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

A niečo na letné čítanie ... magic 7

06.07.2019

Všetkým naším priaznivcom - letné číslo nášho školského časopisu magic 7.

Naši najlepší v školskom roku 2018/2019

Naši najlepší v školskom roku 2018/2019

02.07.2019

Počas slávnostného ukončenia školského roku sme aj teraz udeľovali naše najvyššie ocenenia.

 Slávnostné ukončenie školského roka 2018/19

Slávnostné ukončenie školského roka 2018/19

01.07.2019

Po desiatich mesiacoch usilovnej práce nadišiel túžobne očakávaný posledný deň v škole.

Výlet 4.A triedy

Výlet 4.A triedy

28.06.2019

Veľmi pekný výlet v prírode si užili aj žiaci 4. A triedy so svojimi rodičmi a triednou učiteľkou.

 6.B na výlete – noc v Hvezdárni Rožňava

6.B na výlete – noc v Hvezdárni Rožňava

28.06.2019

Prišli sme, stanovali sme, drevo zbierali sme,opekali sme,

Všetky novinky

ODMENA ZA CELOROČNÚ PRÁCU

24.06.2019

Vynaložené úsilie počas celého školského roka by malo byť kompenzované relaxom a psychohygienou.

Žiaci z 8. A a 8. B triedy spolu so svojimi pedagógmi to naplnili do písmena. Zorganizovali koncoročný školský výlet tak, aby sa v ATLANTIS centre Levice mohli na vlastnej koži presvedčiť, ako fungujú niektoré fyzikálne javy a zákony, mohli si vyskúšať vyfúknuť obrovské bubliny, videli na vlastné oči púštnu búrku, vodný vír, či zemetrasenie. Vyriešili mnoho matematických hlavolamov a logických hier. Okrem iného tam absolvovali výukové programy Egypt a Ľudské telo,  kde sa na pokročilej úrovni dozvedeli niečo viac o drogách a sexuálnej výchove. Menované vedecko-technické centrum je síce menšie rozlohou, ale ojedinelé pre individuálny a ľudský prístup svojich zamestnancov, ktorí sa nám neskutočne venovali. Teoreticko-praktické vyučovanie sme od popoludňajších hodín vystriedali v chatovej oblasti pod Jelencom, vo veľkom areáli uprostred prekrásnej prírody, kde sme si zahrali futbal, schovávačky a pod šírym nebom pri svetielkach svätojánskych mušiek aj opekali špekačky, zahrali na gitare, zaspievali a zatancovali. Na druhý deň sme navštívili Arborétum Tesárske Mlyňany, kde sme mali možnosť vidieť vzácne dreviny, semienka ktorých boli dovezené až z exotických krajín: borovicu himalájsku, kristovu korunu a iné. Zaujalo nás aj rosárium s množstvom ruží a levandulí. V súčastnosti je arborétum vedeckým pracoviskom SAV. Cestou domov sme sa ešte zastavili v Banskej Bystrici na krátke občerstvenie. Z pozície žiakov, ale aj učiteľov môžeme na záver konštatovať, že tento vedecko-relaxačný pobyt okrem svojho náukového jadra prispel k upevneniu žiackych kolektívov, ale zlepšil aj vzájomné vzťahy medzi oboma triedami. 

Aj kvôli tomu mal veľký význam...