Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Jabĺčková cesta v ŠKD

Jabĺčková cesta v ŠKD

20.09.2019

Dňa 18.9.2019 sa v ŠKD konala už tradičná Jabĺčková cesta.

Plenárne a triedne schôdzky RZ

18.09.2019

Pozývame Vás na plenárnu schôdzu a triedne schôdzky RZ, dňa 26.9.2019 so začiatkom o 15.30 hod. v školskej jedálni.

Školský klub detí privítal jeseň

Školský klub detí privítal jeseň

17.09.2019

Vo štvrtok, 12.9. sme sa s deťmi z nášho školského klubu detí vybrali na vychádzku do okolia školy. Aby sme privítali začínajúcu jeseň a rozlúčili sa s končiacim letom.

Deň otvorených dverí v múzeu Prvého slovenského gymnázia

Deň otvorených dverí v múzeu Prvého slovenského gymnázia

15.09.2019

Vo štvrtok, 12. 9. 2019, sa uskutočnil deň otvorených dverí v múzeu Prvého slovenského gymnázia, ktorého sa zúčastnili žiaci tretieho ročníka našej školy.

Naše didaktické hry

Naše didaktické hry

12.09.2019

Už prvý školský týždeň sa v rámci vyučovania uskutočnili didaktické hry pre celý 1. stupeň. Využili sme priestory dopravného ihriska v Revúcej, ktoré žiaci už dôverne poznajú z predošlých rokov.

Všetky novinky

Posledná škola v prírode

29.05.2019

Štvrtáci sa po svojich mladších spolužiakoch vybrali spoznávať na päť dní krásne okolie Ždiaru.

Školu v prírode sme začali bezproblémovým odchodom. Radosť a túžba po poznaní, bola hneď prezradená úsmevom  a naše dobrodružstvo mohlo začať. Už na začiatku nás privítal krásny pohľad na naše závideniahodné Tatry. Verili sme, že nám počasie bude priať celý týždeň a dovolí nám naplniť náš vopred pripravený plán. Bezproblémové ubytovanie v prekrásnom penzióne Kamzík, a hneď naše prvé dobrodružstvo viedlo za folklórom, typickými tradíciami, ktoré nám ponúkol Ždiarsky dom. Deti bez dychu počúvali, ako ľudia v tejto obci v minulosti žili, čo bolo ich prioritou, a ako veľmi si vážili všetko, čo nadobudli. Vyskúšali si oblečenie a vypočuli si nové informácie, ktoré neskôr využili vo vedomostnom kvíze. Samozrejme sme nemohli vynechať ani wellness a relax vo vírivke. Niektorí práve vo vode prekonali všetok strach a odniesli si aj nové skúsenosti v plávaní. Ďalší deň sme navštívili Tatranskú Kotlinu, kde nás neodradilo ani niekoľko metrové prevýšenie a vychutnali sme si krásy Belianskej jaskyne. Viac ako 870 schodov nám nerobilo problém a medzi deťmi mali prírodné krásy jaskyne veľký úspech. Svojou krásou nás okúzlil poľovnícky prezidentský zámoček Hohenlohe,  a medzitým sme si stihli zahrať bowling, biliard a vychutnať si aj iné hry. Okolie prírody sme samozrejme stihli preskúmať, kedy nám spoločnosť robili aj zvieratá, ktoré človek bežne nestretne ako sú pštrosy, daniele a krásne pávy. Poobedňajší program nám spestrovali animátorky, s ktorými sme si spoločne užili veľa zábavy. Našu školu v prírode sme nemohli inak zakončiť, než diskotékou. Oslavovali sme aj narodeniny, tak nemohlo chýbať ani detské šampanské. J Deti sa odreagovali, tancovali, spievali a predviedli nám jednu užasnú TANEČNÚ SHOW.

Nič nemôže byť krajšie, ako si odniesť zážitky, spomienky, nové informácie a nezvyčajné momenty, ktoré zostávajú v nás. Nám sa to podarilo na 100%.