Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

18.06.2019

Centrum voľného času na Kollárovej ulici usporiadalo v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 3. ročník majstrovstiev mesta Revúca vo florbale mladších žiakov ZŠ.

Well done girls!

17.06.2019

Hanka Marta Holešová z 3.B a Danielka Ďurišková zo 7.B triedy nás v piatok 14. júna reprezentovali na celoslovenskom finále súťaže „Jazykový kvet 2019“ v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Blahoželáme našej športovkyni

17.06.2019

Blahoželáme našej žiačke Nine Natálii Vavrekovej, ktorá na tohoročnej P-T-S v Šamoríne v hode oštepom skončila na veľmi peknom 3. mieste.

Výlet na Muránsku planinu

16.06.2019

Žiaci druhého ročníka si užili prekrásny výlet an Muránsku planinu, spolu s našou stážistkou Iris.

Poznávanie liečivých bylín v ŠKD

12.04.2019

Každý rok na jar, keď začína všetko zelenieť, si my v ŠKD rozprávame o liečivých bylinkách.

Bylinky spoznávame na prechádzke, ale aj v atlasoch. Hovoríme si o ich účinkoch, kde a kedy ich nájdeme, ako presne vyzerajú... Naše deti už poznajú tie najznámejšie, ako je podbeľ, prvosienka, žihľava, levanduľa a iné. Spoločne sme si ich kreslili alebo vymaľovávali. Deti ich zbierajú aj s rodičmi, varia si čaj, alebo ich sušia.
Deti vedia, že jedna rastlinka je vhodná na liečenie aj viacerých ochorení a že na rovnaký účel môžme použiť viacero liečivých rastlín.
Vychovávateľky ŠKD