Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Zima - netradičné výtvarné techniky

Zima - netradičné výtvarné techniky

16.01.2019

Vianočný čas je už síce za nami, ale stále tu máme studené a zasnežené ročné obdobie- ZIMA.

Zima, zima tu je ....

Zima, zima tu je ....

16.01.2019

Zima je ročné obdobie, ktoré deti milujú hlavne kvôli činnostiam, ktoré môžu vykonávať, keď napadne sneh.

Naša firma

Naša firma

14.01.2019

Býva dobrou tradíciou, že na našej škole pracuje cvičná školská firma.

Hlasujte za ihrisko ŽIHADIELKO

14.01.2019

Zapojte sa a hlasujte za ihrisko ŽIHADIELKO v našom meste.

Zimná olympiáda v ŠKD

Zimná olympiáda v ŠKD

14.01.2019

Počasie nám doprialo veľa snehu, a tak sme to využili a usporiadali sme si vlastnú zimnú olympiádu.

Všetky novinky

PRÍBEH HUDBY - KONCERT S 50 000 DIVÁKMI

28.10.2018

26. októbra 2018 sa žiaci ZŠ J. A. Komenského v Revúcej zapojili do výnimočného projektu RTVS pod názvom PRÍBEH HUDBY – na počiatku bola nota.

Išlo o originálny koncert svojho druhu, ktorý sme mohli streamovať  prostredníctvom internetu a dobrému technickému vybaveniu školy.

Na koncerte sa nám popri 60 člennom Bratislavskom chlapčenskom speváckom zbore predstavil Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a sólisti: Slávka Zámečníková /soprán/, Jakub Gubka /barytón/ a Marek Štrbák /organ/. Celým koncertom nás sprevádzal Gabriel Rovňák ml., ktorý je dirigentom, zbormajstrom a autorom celého projektu.

Koncert  nás hravou formou previedol dejinami hudby od praveku až po hudbu 21. storočia. Na ploche 50-tich minút sme sa  v príbehoch dozvedeli aká hudba sa hrala v praveku, ako znie 40-hlasný spev, alebo ako hudbou najlepšie vyjadriť lásku, či iné emócie. V šere stredovekého kláštora sme si vypočuli gregoriánsky chorál a mohli sme sami vymyslieť názov  symfónie. Dozvedeli sme sa veľmi zaujímavé informácie zo sveta hudby,  a preto sa už tešíme na druhé pokračovanie projektu PRÍBEH HUDBY.