Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Čitateľský maratón 2019

Čitateľský maratón 2019

19.03.2019

V našej základnej škole býva dobrým zvykom pripomenúť si Marec – mesiac knihy tvorivými aktivitami, ktoré rozvíjajú čitateľské schopnosti a zručnosti našich žiakov a zároveň podporujú kladný vzťah ku knihám.

2. miesto v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiačok ZŠ

2. miesto v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiačok ZŠ

19.03.2019

Za účasti troch družstiev ZŠ sa 19.3.2019 konalo okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ.

Ď A K U J E M E

19.03.2019

Darí sa nám vďaka Vám všetkým držať krok s najaktívnejšími. Nie je nič stratené, celkovo môžeme vyhrať aj keď nebudeme v hlasovaní prví. Komisia hodnotí celkovú aktivitu školy. SME HRDÍ NA NAŠU ŠKOLU.

" Naša " KALOKAGATIA 2019

" Naša " KALOKAGATIA 2019

15.03.2019

Naším športovcom sa darí a dokázali to aj počas Zimnej KALOKAGATII 2019.

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

15.03.2019

A máme už aj výsledky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín 2019.

Všetky novinky

PRÍBEH HUDBY - KONCERT S 50 000 DIVÁKMI

28.10.2018

26. októbra 2018 sa žiaci ZŠ J. A. Komenského v Revúcej zapojili do výnimočného projektu RTVS pod názvom PRÍBEH HUDBY – na počiatku bola nota.

Išlo o originálny koncert svojho druhu, ktorý sme mohli streamovať  prostredníctvom internetu a dobrému technickému vybaveniu školy.

Na koncerte sa nám popri 60 člennom Bratislavskom chlapčenskom speváckom zbore predstavil Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a sólisti: Slávka Zámečníková /soprán/, Jakub Gubka /barytón/ a Marek Štrbák /organ/. Celým koncertom nás sprevádzal Gabriel Rovňák ml., ktorý je dirigentom, zbormajstrom a autorom celého projektu.

Koncert  nás hravou formou previedol dejinami hudby od praveku až po hudbu 21. storočia. Na ploche 50-tich minút sme sa  v príbehoch dozvedeli aká hudba sa hrala v praveku, ako znie 40-hlasný spev, alebo ako hudbou najlepšie vyjadriť lásku, či iné emócie. V šere stredovekého kláštora sme si vypočuli gregoriánsky chorál a mohli sme sami vymyslieť názov  symfónie. Dozvedeli sme sa veľmi zaujímavé informácie zo sveta hudby,  a preto sa už tešíme na druhé pokračovanie projektu PRÍBEH HUDBY.