Najnovší rebríček úspešnosti škôl

15.11.2018

Najnovší rebríček úspešnosti základných škôl je tu. Naša ZŠ J. A. Komenského v Revúcej najlepšia v okrese aj meste. ĎAKUJEME.

2.kolo Atletickej štafety materských škôl

15.11.2018

Malí športovci z materských škôlok bojovali počas druhého kola Atletickej štafety MŠ.

Školské kolo technickej olympiády

14.11.2018

9. 11. 2018 sa konalo školské kolo 9. ročníka Technickej olympiády, ktorého sa zúčastnilo 29 žiakov piateho až ôsmeho ročníka.

LEGO team sa pripravuje

14.11.2018

Už onedlho sa naši členovia LEGO TEAMU predstavia verejnosti na svojej prvej súťaži v Banskej Bystrici.

Pozývame Vás na DEŇ ŠKOLY - 15.11.2018

12.11.2018

Pozývame Vás na náš skvelý DEŇ ŠKOLY - 15. novembra 2018. Od 11.25 čaká na Vás v našej školskej jedálni prekvapenie.

PRÍBEH HUDBY - KONCERT S 50 000 DIVÁKMI

28.10.2018

26. októbra 2018 sa žiaci ZŠ J. A. Komenského v Revúcej zapojili do výnimočného projektu RTVS pod názvom PRÍBEH HUDBY – na počiatku bola nota.

Išlo o originálny koncert svojho druhu, ktorý sme mohli streamovať  prostredníctvom internetu a dobrému technickému vybaveniu školy.

Na koncerte sa nám popri 60 člennom Bratislavskom chlapčenskom speváckom zbore predstavil Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a sólisti: Slávka Zámečníková /soprán/, Jakub Gubka /barytón/ a Marek Štrbák /organ/. Celým koncertom nás sprevádzal Gabriel Rovňák ml., ktorý je dirigentom, zbormajstrom a autorom celého projektu.

Koncert  nás hravou formou previedol dejinami hudby od praveku až po hudbu 21. storočia. Na ploche 50-tich minút sme sa  v príbehoch dozvedeli aká hudba sa hrala v praveku, ako znie 40-hlasný spev, alebo ako hudbou najlepšie vyjadriť lásku, či iné emócie. V šere stredovekého kláštora sme si vypočuli gregoriánsky chorál a mohli sme sami vymyslieť názov  symfónie. Dozvedeli sme sa veľmi zaujímavé informácie zo sveta hudby,  a preto sa už tešíme na druhé pokračovanie projektu PRÍBEH HUDBY.