Čitateľský maratón 2019

19.03.2019

V našej základnej škole býva dobrým zvykom pripomenúť si Marec – mesiac knihy tvorivými aktivitami, ktoré rozvíjajú čitateľské schopnosti a zručnosti našich žiakov a zároveň podporujú kladný vzťah ku knihám.

2. miesto v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiačok ZŠ

19.03.2019

Za účasti troch družstiev ZŠ sa 19.3.2019 konalo okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ.

Ď A K U J E M E

19.03.2019

Darí sa nám vďaka Vám všetkým držať krok s najaktívnejšími. Nie je nič stratené, celkovo môžeme vyhrať aj keď nebudeme v hlasovaní prví. Komisia hodnotí celkovú aktivitu školy. SME HRDÍ NA NAŠU ŠKOLU.

" Naša " KALOKAGATIA 2019

Naším športovcom sa darí a dokázali to aj počas Zimnej KALOKAGATII 2019.

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

A máme už aj výsledky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín 2019.

Raz vidieť je viac, ako stokrát počuť

19.10.2018

Pravdivosť týchto slov si overili žiaci cestovateľského krúžku. 18.10. využili posledné slnečné dni tejto jesene a vybrali sa do farbami hýriacich Tatier.

Najskôr navštívili skanzen v Pribyline – múzeum oravskej dediny so svojimi drevenými a kamennými objektmi, kostolom a kaštieľom nás prenieslo do minulosti. Odtiaľ sme popod štít Kriváňa zamierili k mini ZOO pri hoteli Hubert. Najväčšou atrakciou bolo kŕmenie zvieratiek, ktoré boli vďačné nielen za chlebík, ale aj za každé pohladenie. A hurrrá do Veľkej Lomnice. Wild park sa stal oázou zážitkového vyučovanie : videli sme – tigre, levy, pumy, opice, korytnačky, prasiatka..., počuli sme – papagáje, opice, šelmy..., dotýkali sme sa – obrovskej žaby, chameleóna, hada, obrých madagaskarských švábov... Ďakujeme Nadácii SPP, ktorá nám finančne prispela na danú exkurziu a tým umožnila deťom prežiť nezabudnuteľný deň.