Plavecký výcvik

23.05.2018

Plavecký kurz žiakov ZŠ J. A. Komenského v Revúcej sa konal v dňoch 14. 5. – 18. 5. 2018.

Na ceste za poznaním

20.05.2018

Každé ráno je niečím výnimočné. Nebolo to inak ani 18.5.2018, kedy sme sa so 7.B triedou vybrali do Bratislavy. Cesta prebiehala veľmi veselo a my všetci sme sa už nevedeli dočkať príchodu do nášho prvého cieľa. Markíza.

1. miesto - okresné kolo v atletike družstiev žiakov ZŠ

19.05.2018

Zvíťazili sme na okresnom kole žiakov základných škôl v atletike a postupujeme do krajského kola, ktoré sa bude konať 12.júna v Banskej Bystrici.

Venované našim mamám a rodinám

18.05.2018

Skutočne šťastný človek je ten, ktorý má okolo seba milujúcich ľudí, na ktorých sa môže v každej situácii spoľahnúť. Je to práve rodina, kde začíname objavovať svet, rodičia nám odovzdávajú svoju múdrosť a učia nás životným hodnotám.

Máme finalistu Čokoládovej tretry 2018

17.05.2018

Najmladší pretekári atletického klubu ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského sa zúčastnili krajského finále výnimočnej šprintérskej detskej súťaže Čokoládová tretra, ktorú v minulosti podporil aj Usain Bolt.

Revúcki atléti úspešne reprezentujú Slovensko

06.07.2017

V uplynulom mesiaci organizoval Slovenský atletický zväz výjazdy na medzinárodné atletické mládežnícke podujatia.

S radosťou môžeme skonštatovať, že do nominácie sa dostali vďaka svojim výkonom aj dvaja členovia Atletického oddielu ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského v Revúcej - Nina Natália Vavreková a Roman Krokavec, ktorí sa v konkurencii zahraničných pretekárov nestratili a skvelo reprezentovali našu atletiku.

Medzinárodných atletických pretekov v Lowiczi v Poľsku sa zúčastnila Nina Natália Vavreková (roč. narodenia 2005) v hode kriketovou loptičkou. V konkurencii pretekárok zo 6 krajín - Poľska, Maďarska, Estónska, Lotyšska, Litvy a Slovenska zabojovala a získala striebornú medailu v osobnom rekorde 49 m.
Okrem tohto úspechu sa koncom júna Nine vydarila aj premiéra na Majstrovstvách Slovenskej republiky mladších žiačok v Trenčíne , kde získala bronzovú medailu vo vrhu guľou s výkonom 9,21m.

V júni sa v rakúskom Schwechate uskutočnil mládežnícky atletický míting Franz Schuster Memorial, v ktorom súťažil náš diaľkar Roman Krokavec (halový majster Slovenska v skoku do diaľky - st. žiaci, 2.m v behu na 60m ) v skoku do diaľky. Vo veľkej konkurencii obsadil konečné 6. miesto s výkonom 560 cm.

Teší nás, že po 30 rokoch v našom meste znovu ožila atletika a deti môžu zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Veď telesná výchova by mala mať miesto v živote každého človeka.