Jabĺčková cesta

24.09.2017

Dňa 20.septembra sa u nás v ŠKD konala akcia “Jabĺčková cesta“. S deťmi sme sa porozprávali o tom ako dlho trvá, kým vyrastie veľká jabloň, z ktorej máme jabĺčka.

Našej atletike sa darí aj v novom školskom roku

17.09.2017

Tretí septembrový víkend sa v Nových Zámkoch uskutočnili Majstrovstvá Slovenska starších žiakov v atletike.

Naše didaktické hry

16.09.2017

Pekné septembrové počasie sme využili na realizáciu Didaktických hier, ktoré sa uskutočňujú v každom ročníku 1. stupňa raz ročne v trvaní 4 hodín a slúžia na praktické osvojenie si učiva.

ŠKOLA S VEĽMI DOBRÝMI VÝSLEDKAMI ŽIAKOV

15.09.2017

Naša základná škola s najlepším komplexným hodnotením v okrese Revúca.

Skvelý prvý rok revúckeho Atletického klubu ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského

Atletika - kráľovná športu, patrí medzi najstaršie športové odvetvia.

Revúcki atléti úspešne reprezentujú Slovensko

06.07.2017

V uplynulom mesiaci organizoval Slovenský atletický zväz výjazdy na medzinárodné atletické mládežnícke podujatia.

S radosťou môžeme skonštatovať, že do nominácie sa dostali vďaka svojim výkonom aj dvaja členovia Atletického oddielu ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského v Revúcej - Nina Natália Vavreková a Roman Krokavec, ktorí sa v konkurencii zahraničných pretekárov nestratili a skvelo reprezentovali našu atletiku.

Medzinárodných atletických pretekov v Lowiczi v Poľsku sa zúčastnila Nina Natália Vavreková (roč. narodenia 2005) v hode kriketovou loptičkou. V konkurencii pretekárok zo 6 krajín - Poľska, Maďarska, Estónska, Lotyšska, Litvy a Slovenska zabojovala a získala striebornú medailu v osobnom rekorde 49 m.
Okrem tohto úspechu sa koncom júna Nine vydarila aj premiéra na Majstrovstvách Slovenskej republiky mladších žiačok v Trenčíne , kde získala bronzovú medailu vo vrhu guľou s výkonom 9,21m.

V júni sa v rakúskom Schwechate uskutočnil mládežnícky atletický míting Franz Schuster Memorial, v ktorom súťažil náš diaľkar Roman Krokavec (halový majster Slovenska v skoku do diaľky - st. žiaci, 2.m v behu na 60m ) v skoku do diaľky. Vo veľkej konkurencii obsadil konečné 6. miesto s výkonom 560 cm.

Teší nás, že po 30 rokoch v našom meste znovu ožila atletika a deti môžu zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Veď telesná výchova by mala mať miesto v živote každého človeka.