Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

17.11.2017

A už máme za sebou aj školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. A tú sú naši najlepší :

Burza kníh

15.11.2017

„Deň školy“ (15. 11.) sme obohatili aj burzou kníh. Vestibul školy sa zmenil na malé kníhkupectvo. Dievčatá z 8. B, Sára Beňová a Miška Galovičová, porozkladali darované knihy a „predaj“ sa začal.

TESTOVANIE - 5 - 2017 - 22.11.

15.11.2017

Národný ústav certifikovaných meraní - NÚCEM - realizuje celoslovenské testovanie žiakov z predmetov SJL a MAT - Testovanie 5 - 2017. Hlavný termín testovania je streda, 22. novembra 2017.

Riaditeľské voľno - 22.11. - 7. a 8. ročník

13.11.2017

Riaditeľ Základnej školy J. A. Komenského, Komenského 7, Revúca Vám oznamuje, že podľa paragrafu 150 ods. 5. Zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní

Rozprávkové popoludnie

13.11.2017

Minulý týždeň sme mali v ŠKD akciu Rozprávkové popoludnie. Deti si priniesli svoje obľúbené rozprávkové knižky, z ktorých si navzájom čítali.

Revúcki atléti úspešne reprezentujú Slovensko

06.07.2017

V uplynulom mesiaci organizoval Slovenský atletický zväz výjazdy na medzinárodné atletické mládežnícke podujatia.

S radosťou môžeme skonštatovať, že do nominácie sa dostali vďaka svojim výkonom aj dvaja členovia Atletického oddielu ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského v Revúcej - Nina Natália Vavreková a Roman Krokavec, ktorí sa v konkurencii zahraničných pretekárov nestratili a skvelo reprezentovali našu atletiku.

Medzinárodných atletických pretekov v Lowiczi v Poľsku sa zúčastnila Nina Natália Vavreková (roč. narodenia 2005) v hode kriketovou loptičkou. V konkurencii pretekárok zo 6 krajín - Poľska, Maďarska, Estónska, Lotyšska, Litvy a Slovenska zabojovala a získala striebornú medailu v osobnom rekorde 49 m.
Okrem tohto úspechu sa koncom júna Nine vydarila aj premiéra na Majstrovstvách Slovenskej republiky mladších žiačok v Trenčíne , kde získala bronzovú medailu vo vrhu guľou s výkonom 9,21m.

V júni sa v rakúskom Schwechate uskutočnil mládežnícky atletický míting Franz Schuster Memorial, v ktorom súťažil náš diaľkar Roman Krokavec (halový majster Slovenska v skoku do diaľky - st. žiaci, 2.m v behu na 60m ) v skoku do diaľky. Vo veľkej konkurencii obsadil konečné 6. miesto s výkonom 560 cm.

Teší nás, že po 30 rokoch v našom meste znovu ožila atletika a deti môžu zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Veď telesná výchova by mala mať miesto v živote každého človeka.