Mladí záchranári

18.01.2018

Keď dôjde k úrazu človeka, je dôležité nezaváhať, a pomôcť. V prípade ohrozenia života totiž čas zohráva najdôležitejšiu úlohu.

Beseda s príslušníkmi našej mestskej polície

18.01.2018

Dňa 16.januára 2018 sa na našej škole uskutočnila beseda s pracovníkmi mestskej polície zameraná na prevenciu trestnej činnosti mládeže.

Ďalší dobrý skutok 5.C

16.01.2018

V piatok 12.1.2018 sme žiaci 5. C triedy po vyučovaní vybrali zaniesť darčeky,

Vedomostný ostrov už čoskoro aj u nás

16.01.2018

Prvé Vedomostné ostrovy už prichádzajú do škôl.

Povzbudzovali sme revúckych biatlonistov v Osrblí

14.01.2018

Členovia nášho turistického krúžku 14.1. povzbudzovali revúckych biatlonistov v Osrblí.

Revúcki atléti úspešne reprezentujú Slovensko

06.07.2017

V uplynulom mesiaci organizoval Slovenský atletický zväz výjazdy na medzinárodné atletické mládežnícke podujatia.

S radosťou môžeme skonštatovať, že do nominácie sa dostali vďaka svojim výkonom aj dvaja členovia Atletického oddielu ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského v Revúcej - Nina Natália Vavreková a Roman Krokavec, ktorí sa v konkurencii zahraničných pretekárov nestratili a skvelo reprezentovali našu atletiku.

Medzinárodných atletických pretekov v Lowiczi v Poľsku sa zúčastnila Nina Natália Vavreková (roč. narodenia 2005) v hode kriketovou loptičkou. V konkurencii pretekárok zo 6 krajín - Poľska, Maďarska, Estónska, Lotyšska, Litvy a Slovenska zabojovala a získala striebornú medailu v osobnom rekorde 49 m.
Okrem tohto úspechu sa koncom júna Nine vydarila aj premiéra na Majstrovstvách Slovenskej republiky mladších žiačok v Trenčíne , kde získala bronzovú medailu vo vrhu guľou s výkonom 9,21m.

V júni sa v rakúskom Schwechate uskutočnil mládežnícky atletický míting Franz Schuster Memorial, v ktorom súťažil náš diaľkar Roman Krokavec (halový majster Slovenska v skoku do diaľky - st. žiaci, 2.m v behu na 60m ) v skoku do diaľky. Vo veľkej konkurencii obsadil konečné 6. miesto s výkonom 560 cm.

Teší nás, že po 30 rokoch v našom meste znovu ožila atletika a deti môžu zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Veď telesná výchova by mala mať miesto v živote každého človeka.