Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

19.05.2019

Na Majstrovstvách východoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali 19.mája 2019 v Košiciach sa našim pretekárom podarilo získať až päť zlatých a tri bronzové medaily.

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

18.05.2019

V piatok 17.5. sa na našich športoviskách konalo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ nášho okresu. A znovu sa nám darilo.

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

17.05.2019

Budovanie našej dažďovej záhrady sa blíži do finále. Už nás čaká iba výsadba rastlín a umiestnenie informačnej tabule.

Prvá škola v prírode sa končí

Prvá škola v prírode sa končí

17.05.2019

17. mája končí naša prvá škola v prírode žiakov 1. a 3 ročníka. Už onedlho 20.5. ich vystriedajú žiaci 4. ročníka. Tu je niekoľko krásnych obrazových pozdravov zo tatranskej obce Ždiar.

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

16.05.2019

15.5. zavítali do nášho športového areálu športu chtiví seniori z celého nášho okresu. Zorganizovali si seniorské olympijské hry.

Všetky novinky

Rodičia učili v 4. B triede

06.12.2018

Aj rodičia žiakov 4.B triedy sa rozhodli, že si vyskúšajú rolu učiteľa a privítali k nám minulý týždeň.

Prvou mamičkou učiteľkou bola pani Novysedláková, ktorá pracuje v lekárni ako farmaceutka. Dozvedeli sme sa od nej veľa zaujímavých informácií o tom, ako si vybrať tie správne vitamínové preparáty, čo robiť v prípade bežných detských ochorení a že niekedy si vieme pomôcť aj s domácimi liečivami. Rozprávali sme sa aj o téme ochrany životného prostredia, konkrétne, že nespotrebované lieky alebo lieky po záruke môžeme vrátiť do lekárne, kde ich bezpečne zlikvidujú. Deti toto povolanie veľmi zaujímalo o čom svedčilo aj množstvo ich  otázok a pripomienok.

V piatok prijala pozvanie pani Beňušová, učiteľka  základnej umeleckej školy. Aby deti naladila na hudobnú nôtu, mali sa za jej hudobného sprievodu predstaviť zasievaním svojho mena. Takto pripravených nás čakalo ešte jedno prekvapenie a to v podobe dua mamky a dcéry Elišky. Keďže sa blížia Vianoce, zaspievali nám pesničku M. Jaroša a N. Pociskovej  „Nech už nasneží  „ (mimochodom z filmu Perinbaba). Chytľavé tóny nás chytili za srdce a naučili sme sa ju aj my. Popri pesničke sme sa nenápadne dozvedeli  čo znamená akord, repetícia, trio, kvarteto a pod. Veľmi sme si hodinu užili.

Ďakujeme za príjemne strávené chvíle s našimi rodičmi učiteľmi.