Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Naši úspešní strelci

Naši úspešní strelci

12.12.2018

Krajská školská strelecká liga nám priniesla víťazstvo v súťaži družstiev v disciplíne Vzduchová puška streľba v stoji 40 rán

Škola je veľký dom. Škola je celá veľká.

Škola je veľký dom. Škola je celá veľká.

12.12.2018

Žijú v nej školáci a pani učiteľka..... uplynulý týždeň patrila 3.B trieda nielen žiakom a pani učiteľke, ale aj rodičom, ktorí svoju prácu na chvíľku vymenili za tú našu školskú.

Rodičia učiteľmi v 2.A

Rodičia učiteľmi v 2.A

10.12.2018

Každoročne sa v našej škole uskutočňuje týždeň, kedy sa rodičia môžu stať učiteľmi.

Malí informatici na 1. stupni

Malí informatici na 1. stupni

10.12.2018

Žiaci na prvom stupni pracujú s informáciami, používajú vhodné nástroje na ich spracovanie -

Výsledky školského kola Geografickej olympiády

10.12.2018

A máme už aj výsledky školského kola Geografickej olympiády.

Všetky novinky

Rodičia učili v 4. B triede

06.12.2018

Aj rodičia žiakov 4.B triedy sa rozhodli, že si vyskúšajú rolu učiteľa a privítali k nám minulý týždeň.

Prvou mamičkou učiteľkou bola pani Novysedláková, ktorá pracuje v lekárni ako farmaceutka. Dozvedeli sme sa od nej veľa zaujímavých informácií o tom, ako si vybrať tie správne vitamínové preparáty, čo robiť v prípade bežných detských ochorení a že niekedy si vieme pomôcť aj s domácimi liečivami. Rozprávali sme sa aj o téme ochrany životného prostredia, konkrétne, že nespotrebované lieky alebo lieky po záruke môžeme vrátiť do lekárne, kde ich bezpečne zlikvidujú. Deti toto povolanie veľmi zaujímalo o čom svedčilo aj množstvo ich  otázok a pripomienok.

V piatok prijala pozvanie pani Beňušová, učiteľka  základnej umeleckej školy. Aby deti naladila na hudobnú nôtu, mali sa za jej hudobného sprievodu predstaviť zasievaním svojho mena. Takto pripravených nás čakalo ešte jedno prekvapenie a to v podobe dua mamky a dcéry Elišky. Keďže sa blížia Vianoce, zaspievali nám pesničku M. Jaroša a N. Pociskovej  „Nech už nasneží  „ (mimochodom z filmu Perinbaba). Chytľavé tóny nás chytili za srdce a naučili sme sa ju aj my. Popri pesničke sme sa nenápadne dozvedeli  čo znamená akord, repetícia, trio, kvarteto a pod. Veľmi sme si hodinu užili.

Ďakujeme za príjemne strávené chvíle s našimi rodičmi učiteľmi.