Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Športové súťaže v ŠKD

Športové súťaže v ŠKD

22.02.2019

Dňa 18.2.2019 sme si pre naše deti v ŠKD pripravili športové súťaže v našej telocvični.

Malý vedecký park

Malý vedecký park

21.02.2019

Ďakujeme Nadácii Volkswagen za podporu našej školy. V rámci zamestnaneckého programu sme za poskytnutý finančný príspevok zadovážili hracie vedecké prvky - výklopný labyrint a vzduchové delo.

2. miesto v regionálnom kole

2. miesto v regionálnom kole

20.02.2019

20.2. sa v telocvični GMK v Revúcej konalo regionálne kolo žiačok ZŠ v basketbale.

1. miesto v okresnom kole Dejepisnej olympiády

18.02.2019

V minulých dňoch sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády.

1. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády

18.02.2019

Máme už aj výsledky okresného kola Biologickej olympiády.

Všetky novinky

Rodičia učili v 4. B triede

06.12.2018

Aj rodičia žiakov 4.B triedy sa rozhodli, že si vyskúšajú rolu učiteľa a privítali k nám minulý týždeň.

Prvou mamičkou učiteľkou bola pani Novysedláková, ktorá pracuje v lekárni ako farmaceutka. Dozvedeli sme sa od nej veľa zaujímavých informácií o tom, ako si vybrať tie správne vitamínové preparáty, čo robiť v prípade bežných detských ochorení a že niekedy si vieme pomôcť aj s domácimi liečivami. Rozprávali sme sa aj o téme ochrany životného prostredia, konkrétne, že nespotrebované lieky alebo lieky po záruke môžeme vrátiť do lekárne, kde ich bezpečne zlikvidujú. Deti toto povolanie veľmi zaujímalo o čom svedčilo aj množstvo ich  otázok a pripomienok.

V piatok prijala pozvanie pani Beňušová, učiteľka  základnej umeleckej školy. Aby deti naladila na hudobnú nôtu, mali sa za jej hudobného sprievodu predstaviť zasievaním svojho mena. Takto pripravených nás čakalo ešte jedno prekvapenie a to v podobe dua mamky a dcéry Elišky. Keďže sa blížia Vianoce, zaspievali nám pesničku M. Jaroša a N. Pociskovej  „Nech už nasneží  „ (mimochodom z filmu Perinbaba). Chytľavé tóny nás chytili za srdce a naučili sme sa ju aj my. Popri pesničke sme sa nenápadne dozvedeli  čo znamená akord, repetícia, trio, kvarteto a pod. Veľmi sme si hodinu užili.

Ďakujeme za príjemne strávené chvíle s našimi rodičmi učiteľmi.