Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Záložka do knihy spája školy

Záložka do knihy spája školy

27.11.2020

Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze.

Ministerstvo tvorí databázu 1 000 video hodín pre školy a žiakov

25.11.2020

Počas zatvorenia škôl Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR spúšťa projekt, ktorý pomôže učiteľom a žiakom zvládnuť vzdelávanie dištančnou formou.

Robot Photon v službách nášho školského klubu detí

Robot Photon v službách nášho školského klubu detí

24.11.2020

Photon je svetovo prvou robotickou hračkou, ktorá sa dokáže zdokonaľovať spoločne s deťmi.

POMÔŽ NÁM S VIANOČNÝM POZDRAVOM

POMÔŽ NÁM S VIANOČNÝM POZDRAVOM

23.11.2020

Blíži sa čas Vianoc a my hľadáme mladých umelcov, ktorí by nám pomohli vytvoriť Vianočný pozdrav ministra školstva.

Oslavujeme

Oslavujeme

19.11.2020

Pandy tešia tento týždeň našich kamarátov - škôlkarov.

Všetky novinky

Rozlúčka s deviatakmi

30.06.2020

Odovzdávanie vysvedčení pre žiakov 9. ročníka na Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej prebehlo štandardným spôsobom ako na iných školách, pre ktoré platí aktuálna legislatíva ministerstva školstva.

 

Tohto procesu sa zúčastnili všetci deviataci. Rozlúčka s pedagogickým zborom a prevádzkovými zamestnancami prebehla v porovnaní s ostatnými rokmi, netradične... bez účasti  žiakov nižších ročníkov.

Obdobie základnej školy sa v živote človeka vyskytuje iba jedenkrát. Toho si boli  vedomí aj  žiaci a žiačky, ktorí predniesli prítomným učiteľom rozlúčkovú báseň a ďakovné príhovory hlavne smerom k svojim bývalým a súčasným triednym učiteľom. Základná škola im dala základy vzdelania, na ktorých môžu potom postaviť pyramídu.

V škole spoznali skvelých ľudí, s ktorými nadviažu celoživotné priateľstvá. S kamarátmi všetko išlo ľahšie. Všetko má svoj začiatok i koniec. Ale to,  čo vyzerá ako koniec, môže byť iba začiatok. Dnes sa mnohým zdá, že sa všetko končí. Je predsa koniec školského roka. Končí sa učenie, skoré vstávanie. Končia sa desiatky iných vecí: ukončilo sa aj vyučovanie formou dištančného a online vyučovania. Stretli sme sa s ním prvýkrát, ale sme bohatší o skúsenosti s ním - žiaci a aj učitelia.  Možno si niektorí vydýchli, že tohto školského roka odpadlo Testovanie 9 a na stredné školy sa dostali bez prijímacích skúšok, len na základe priemeru známok. Ale na svoju Alma mater nikdy nezabudnú !