Medailová žatva na Majstrovstvách kraja - starší žiaci

19.05.2019

Na Majstrovstvách východoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali 19.mája 2019 v Košiciach sa našim pretekárom podarilo získať až päť zlatých a tri bronzové medaily.

1. miesto v okresnom kole v atletike žiakov a žiačok ZŠ - hurá na krajské kolo

18.05.2019

V piatok 17.5. sa na našich športoviskách konalo okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ nášho okresu. A znovu sa nám darilo.

Budovanie našej dažďovej záhrady pokračuje

17.05.2019

Budovanie našej dažďovej záhrady sa blíži do finále. Už nás čaká iba výsadba rastlín a umiestnenie informačnej tabule.

Prvá škola v prírode sa končí

17.05.2019

17. mája končí naša prvá škola v prírode žiakov 1. a 3 ročníka. Už onedlho 20.5. ich vystriedajú žiaci 4. ročníka. Tu je niekoľko krásnych obrazových pozdravov zo tatranskej obce Ždiar.

Seniori okresu športovali na olympijských hrách

16.05.2019

15.5. zavítali do nášho športového areálu športu chtiví seniori z celého nášho okresu. Zorganizovali si seniorské olympijské hry.

Súťaž v skladaní Rúbikovej kocky 2019

01.05.2019

Akční žiaci zo 6.b triedy vymysleli novú súťaž v skladaní Rubikovej kocky. Ide o mechanický hlavolam, ktorý roku 1974 vynašiel maďarský sochár a architekt Ernő Rubik. Jeho popularita vo svete bola a je nevídaná.

A tak sa 30. apríla stretli v čitárni súťažiaci aj organizátori. Deti z prvého stupňa skladali jednu stranu na čas v dvoch kolách. Starší museli poskladať kocku celú. Mali tri kolá, v ktorých sa meral čas. Najšikovnejšie rúčky a mozgové závity mali bezkonkurenčne bratia Gombárovci, ktorí vyhrali obe kategórie. Víťazi, ako aj všetci zúčastnení získali ocenenie v podobe darčekov.

Víťazom gratulujeme ! Ostatní zúčastnení ešte pocvičia a isto sa o rok stretneme na druhom ročníku  tejto zaujímavej súťaži, kde sa rozvíja myslenie, pamäť, ako aj šikovnosť rúk.