Športové súťaže v ŠKD

22.02.2019

Dňa 18.2.2019 sme si pre naše deti v ŠKD pripravili športové súťaže v našej telocvični.

Malý vedecký park

21.02.2019

Ďakujeme Nadácii Volkswagen za podporu našej školy. V rámci zamestnaneckého programu sme za poskytnutý finančný príspevok zadovážili hracie vedecké prvky - výklopný labyrint a vzduchové delo.

2. miesto v regionálnom kole

20.02.2019

20.2. sa v telocvični GMK v Revúcej konalo regionálne kolo žiačok ZŠ v basketbale.

1. miesto v okresnom kole Dejepisnej olympiády

18.02.2019

V minulých dňoch sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády.

1. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády

18.02.2019

Máme už aj výsledky okresného kola Biologickej olympiády.

Sopky očami detí alebo hodina Geografie trochu inak

28.01.2019

V našej Základnej škole J. A. Komenského sme uskutočnili projektové, zážitkové vyučovanie na hodine Geografie v 5. A triede.

Ich úlohou bolo zrealizovať počas celého týždňa model sopky. Aj takto sme si chceli spestriť našu vyučovaciu hodinu a inšpirovať žiakov, ktorí si vytvorili svoj vlastný model. Na tvorbu sopky  žiaci  použili rôzne druhy materiálov ako napr.  sadru, plastelínu, sladké a slané cesto a iné podľa ich vlastnej fantázie. Sladké cesto ako model sopky  sme mali možnosť aj ochutnať vo forme torty  vďaka žiačke Natálii Dunajskej. Týmto sa chceme poďakovať aj ostatným žiakom za výnimočné a tvorivé znázornenie ich modelov sopiek.