Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Veľkonočné prázdniny

20.04.2019

Veľkonočné prázdniny - 18.4. – 23.4.2019. Vyučovanie podľa platného rozvrhu bude pokračovať od stredy 24.4.2019

Plavecký kurz žiakov 5. ročníka

Plavecký kurz žiakov 5. ročníka

20.04.2019

V dňoch 8. až 12. apríla sa konal I. turnus plaveckého kurzu žiakov 5. ročníka v Gymnáziu Martina Kukučína . Po veľkonočných prázdninách bude pokračovať II. turnus.

Revúcke chodecké preteky - 1.ročník

Revúcke chodecké preteky - 1.ročník

19.04.2019

Po niekoľkotýždňových prípravách nastal dlho očakávaný deň konania 1.ročníka Revúckych chodeckých pretekov, ktoré organizoval Atletický oddiel ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského v Revúcej, CVČ Revúca a Mesto Revúca.

Hviezdoslavov Kubín 2019 – regionálne kolo

Hviezdoslavov Kubín 2019 – regionálne kolo

18.04.2019

Stalo sa tradíciou, že sa úspešne zúčastňujeme regionálneho kola súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Medzníky 2. svetovej vojny

Medzníky 2. svetovej vojny

18.04.2019

17. 4. sa konala v CVČ v Revúca súťaž žiakov základných škôl - Medzníky 2. svetovej vojny.

Všetky novinky

Úspešní matematici, recitátori, jazykári, divadelníci a športovci zo ZŠ J. A. Komenského

06.04.2019

Veľmi nás teší, že môžeme tak často informovať o skvelých úspechoch žiakov Základnej školy J. A. Komenského. Darilo sa našim matematikom, recitátorom, jazykárom, divadelníkom aj športovcom.

Ako dopadli matematici ? Skvele. Okresné kolo Pytagoriády bolo aj v réžii našich matematikov. V kategórií P8  1. miesto – Róbert Biž, 2. miesto – Ema Kováčová. Kategória P7 2. miesto – Marko Kilik. Kategória P3 – 1. miesto – Kristián Nemec. V kategóriách P5 a P4 úspešní riešitelia – Hana Bottová, Matej Hudec, Viktória Kováčová.

Ako sa darilo recitátorom ? Znovu skvele. V okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín naši žiaci svoju školu úspešne reprezentovali. 1. kategória – poézia – 1. miesto – Hana Marta Holešová. 2. kategória – poézia – 3. miesto – Diana Slivenská. 3. kategória – poézia – 3. miesto – Helena Slivenská. 1. kategória – próza – 1. miesto – Eliška Beňušová. 3. kategória – próza – 1. miesto – Daniela Ďurišková.

A čo naši anglickí divadelníci a recitátori v Jazykovom kvete 2019 ?  Vyhrali regionálne kolo a postupujú do Banskej Bystrice do  krajského kola.

Detská divadelná Revúca priniesla úspech naším divadelníkom z DDS Portál. Za svoj skvelý výkon získali strieborné pásmo.

A ako sa darilo športovcom ? Úžasne. Naši šikovní a talentovaní chlapci obsadili 2. miesto v turnaji O pohár primátora mesta Jelšava v stolnom tenise. Naším dievčatám sa darilo v okresnom kole vo vybíjanej  a obsadili pekné 2. miesto. A čo zimná kalokagatia ? 1 km - mladšie žiačky- 2. miesto - Alexandra Štempelováa 3. miesto - Tamara Molentová . BIATLON - štafety - mladší žiaci - 2. miesto - Michal Biž a Martin Galovič. BIATLON - štafety - mladšie žiačky - 3. miesto - Nina Natália Vavreková. A darilo sa aj našej mladej fotografke vo fotografickej súťaži - Športová fotografia - 2. miesto - Nina Natália Vavreková.

Všetky tieto úspechy pribudli len za jeden mesiac a to za  marec. Je to ten najkrajší darček pre učiteľov našej školy ku Dňu učiteľov, ktorí našich úspešných žiakov na súťaže a prehliadky pripravovali. Poďakovanie patrí aj trénerom a rodičom, ktorí nás podporujú. Ďakujeme.