Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Naša stážistka Iris

Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

18.06.2019

Centrum voľného času na Kollárovej ulici usporiadalo v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 3. ročník majstrovstiev mesta Revúca vo florbale mladších žiakov ZŠ.

Well done girls!

Well done girls!

17.06.2019

Hanka Marta Holešová z 3.B a Danielka Ďurišková zo 7.B triedy nás v piatok 14. júna reprezentovali na celoslovenskom finále súťaže „Jazykový kvet 2019“ v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Blahoželáme našej športovkyni

17.06.2019

Blahoželáme našej žiačke Nine Natálii Vavrekovej, ktorá na tohoročnej P-T-S v Šamoríne v hode oštepom skončila na veľmi peknom 3. mieste.

Výlet na Muránsku planinu

Výlet na Muránsku planinu

16.06.2019

Žiaci druhého ročníka si užili prekrásny výlet an Muránsku planinu, spolu s našou stážistkou Iris.

Všetky novinky

Úspešní matematici, recitátori, jazykári, divadelníci a športovci zo ZŠ J. A. Komenského

06.04.2019

Veľmi nás teší, že môžeme tak často informovať o skvelých úspechoch žiakov Základnej školy J. A. Komenského. Darilo sa našim matematikom, recitátorom, jazykárom, divadelníkom aj športovcom.

Ako dopadli matematici ? Skvele. Okresné kolo Pytagoriády bolo aj v réžii našich matematikov. V kategórií P8  1. miesto – Róbert Biž, 2. miesto – Ema Kováčová. Kategória P7 2. miesto – Marko Kilik. Kategória P3 – 1. miesto – Kristián Nemec. V kategóriách P5 a P4 úspešní riešitelia – Hana Bottová, Matej Hudec, Viktória Kováčová.

Ako sa darilo recitátorom ? Znovu skvele. V okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín naši žiaci svoju školu úspešne reprezentovali. 1. kategória – poézia – 1. miesto – Hana Marta Holešová. 2. kategória – poézia – 3. miesto – Diana Slivenská. 3. kategória – poézia – 3. miesto – Helena Slivenská. 1. kategória – próza – 1. miesto – Eliška Beňušová. 3. kategória – próza – 1. miesto – Daniela Ďurišková.

A čo naši anglickí divadelníci a recitátori v Jazykovom kvete 2019 ?  Vyhrali regionálne kolo a postupujú do Banskej Bystrice do  krajského kola.

Detská divadelná Revúca priniesla úspech naším divadelníkom z DDS Portál. Za svoj skvelý výkon získali strieborné pásmo.

A ako sa darilo športovcom ? Úžasne. Naši šikovní a talentovaní chlapci obsadili 2. miesto v turnaji O pohár primátora mesta Jelšava v stolnom tenise. Naším dievčatám sa darilo v okresnom kole vo vybíjanej  a obsadili pekné 2. miesto. A čo zimná kalokagatia ? 1 km - mladšie žiačky- 2. miesto - Alexandra Štempelováa 3. miesto - Tamara Molentová . BIATLON - štafety - mladší žiaci - 2. miesto - Michal Biž a Martin Galovič. BIATLON - štafety - mladšie žiačky - 3. miesto - Nina Natália Vavreková. A darilo sa aj našej mladej fotografke vo fotografickej súťaži - Športová fotografia - 2. miesto - Nina Natália Vavreková.

Všetky tieto úspechy pribudli len za jeden mesiac a to za  marec. Je to ten najkrajší darček pre učiteľov našej školy ku Dňu učiteľov, ktorí našich úspešných žiakov na súťaže a prehliadky pripravovali. Poďakovanie patrí aj trénerom a rodičom, ktorí nás podporujú. Ďakujeme.