Obdarujme revúckych seniorov

21.11.2019

Naša škola sa rozhodla zapojiť do iniciatívy, ktorej cieľom je spríjemniť Vianoce revúckym seniorom a obdarovať ich.

Školské kolo olympiády z anglického jazyka

21.11.2019

A už máme za sebou ďalšie školské kolo ďalšej predmetovej olympiády.

Školské kolo jazykového kvetu 2019/2020

20.11.2019

Už pár rokov sa v našej škole venujeme dramatizácii či prednesu poézie a prózy v anglickom jazyku a tiež organizujeme školské kolo súťaže JAZYKOVÝ KVET.

1. miesto - okresné kolo v basketbale chlapcov

19.11.2019

Okresné kolo v basketbale žiakov nám prinieslo víťazstvo. Chlapcom srdečne blahoželáme a držíme palce v regionálnom kole.

Cestovateľský krúžok objavoval Banskú Štiavnicu..

18.11.2019

Cestovatelia sa tentokrát vybrali do krásnej, historickej Banskej Štiavnice. Počasie nás milo prekvapilo: chladnejšie, ale slnečno.

Statky- zmätky v Ženskom zákone

30.10.2019

V našej škole je už dobrou tradíciou, že si každoročne pripomíname Medzinárodný deň školských knižníc.

Inak tomu nebolo ani tento školský rok. V pondelok sme sa zišli v školskej čitárni, kde sa uskutočnila akcia k 145. výročiu narodenia významného slovenského spisovateľa Jozefa Gregora Tajovského.

Po privítaní nasledovala krátka hudobná ukážka, ktorú si pre nás pripravila žiačka 7.B triedy Saška Hamarová. Potom sme sa oboznámili s prezentáciou, z ktorej sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých vecí o živote a tvorbe Jozefa Gregora Tajovského. Následne sme si pozreli krátke pásmo z príbehu Statky-zmätky, ktoré si pre nás pripravili žiaci 7. ročníka Saška Hamarová, Peťka Jankóšiková a Kristián Varga. Neskôr sme si vypočuli úryvok z príbehu Do konca.

Na záver sme si dali krátky kvíz. Všetci sme sa zo života a tvorby Jozefa Gregora Tajovského dozvedeli veľa a odchádzali sme s príjemným pocitom.