Jabĺčková cesta v ŠKD

20.09.2019

Dňa 18.9.2019 sa v ŠKD konala už tradičná Jabĺčková cesta.

Plenárne a triedne schôdzky RZ

18.09.2019

Pozývame Vás na plenárnu schôdzu a triedne schôdzky RZ, dňa 26.9.2019 so začiatkom o 15.30 hod. v školskej jedálni.

Školský klub detí privítal jeseň

17.09.2019

Vo štvrtok, 12.9. sme sa s deťmi z nášho školského klubu detí vybrali na vychádzku do okolia školy. Aby sme privítali začínajúcu jeseň a rozlúčili sa s končiacim letom.

Deň otvorených dverí v múzeu Prvého slovenského gymnázia

15.09.2019

Vo štvrtok, 12. 9. 2019, sa uskutočnil deň otvorených dverí v múzeu Prvého slovenského gymnázia, ktorého sa zúčastnili žiaci tretieho ročníka našej školy.

Naše didaktické hry

12.09.2019

Už prvý školský týždeň sa v rámci vyučovania uskutočnili didaktické hry pre celý 1. stupeň. Využili sme priestory dopravného ihriska v Revúcej, ktoré žiaci už dôverne poznajú z predošlých rokov.

Tretiaci programujú

25.05.2019

Žiaci 3.B triedy nestrávili hodinu informatiky za počítačom. Keď som vytiahla so škatule krásne žlté autíčka, deti si mysleli, že sa ideme hrať.

A hrali sa celú hodinu, nevediac, že programujú.  Malí programátorskí šikulovia hneď pochopili, ako funguje programovateľné auto  Pro-Bot a posielali ho po naprogramovanej trase. Už teraz  sa tešia na ďalšiu  hodinu, čo zaujímavé budeme robiť s autíčkom. Hodinu so záujmom sledovala aj naša stážistka z ďalekej Ázie Iris.

AR