Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Záložka do knihy spája školy

Záložka do knihy spája školy

27.11.2020

Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze.

Ministerstvo tvorí databázu 1 000 video hodín pre školy a žiakov

25.11.2020

Počas zatvorenia škôl Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR spúšťa projekt, ktorý pomôže učiteľom a žiakom zvládnuť vzdelávanie dištančnou formou.

Robot Photon v službách nášho školského klubu detí

Robot Photon v službách nášho školského klubu detí

24.11.2020

Photon je svetovo prvou robotickou hračkou, ktorá sa dokáže zdokonaľovať spoločne s deťmi.

POMÔŽ NÁM S VIANOČNÝM POZDRAVOM

POMÔŽ NÁM S VIANOČNÝM POZDRAVOM

23.11.2020

Blíži sa čas Vianoc a my hľadáme mladých umelcov, ktorí by nám pomohli vytvoriť Vianočný pozdrav ministra školstva.

Oslavujeme

Oslavujeme

19.11.2020

Pandy tešia tento týždeň našich kamarátov - škôlkarov.

Všetky novinky

Už mám 40 rokov

18.11.2020

Milí priatelia! Som Základná škola Jána Amosa Komenského a svetlo sveta som uzrela v jeden krásny jesenný deň.

Vetrík sa pohojdával v korunách stromov, slniečko príjemne hrialo, v kalendári sa písal 1. september 1980 a moja maličkosť sa prihlásila na tento svet. Malebné mestečko Revúca, ktoré leží v srdci stredného Gemera, sa stalo mojím rodiskom i večným domovom. Jesenné lúče slnka ma jemne hladkali, tak veľmi som sa tešila, že úsmev, ktorý mi vyčarovali na tvári, ma zdobí dodnes. Žltá farba, ktorá mi pripomína tento nádherný deň, ma sprevádza po celé roky. Lemuje životy a vytvára spomienky v životoch mojich žiakov súčasných, minulých i budúcich. Pomenovali ma po významnom, českom pedagógovi, jazykovedcovi a filozofovi, ktorého korene siahajú až na Slovensko, po Jánovi Amosovi Komenskom.
Dnes, keď oslavujem štyridsiatku, si chcem pripomenúť okamihy, ktoré sú pre mňa večné a nemenné. Od môjho otvorenia až po súčasnosť zastávali významnú funkciu riaditeľa školy títo páni: Daniel Maukš, Ján Galovič, Rudolf Repák, Ivan Smerek a dnes je to pán riaditeľ Mgr. Emil Valko. Ako základná škola neprestajne vkladám výchovu a vzdelávanie detí a mládeže do rúk mojim drahým učiteľom, ktorí svojím umením vzdelávať odovzdávajú už 40 rokov kúsok seba, svojich vedomostí, skúseností a tým aj silné posolstvo - odkaz pre budúce generácie. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že moji žiaci sa stali uznávanými a vynikajúcimi odborníkmi, ktorí našli svoje uplatnenie vo významných pozíciách. Pani kuchárky a pani upratovačky sa takisto starajú o mojich žiakov. Od môjho narodenia až po dnes som sa mohla bezpečne oprieť o Rodičovské združenie i mnohých sponzorov. Mojimi dobrými a vernými priateľkami sa stali partnerská škola v Litovli (ČR) a družobná škola v Ledzinách v Poľsku.
Ako plynul čas, tak som sa menila i ja. Na svojej ceste som prechádzala pokojne a vždy s úsmevom na tvári, až sa zo mňa stala moderná škola 21. storočia. Mojím poslaním po celé tie roky bolo a aj je odovzdávať uplatnenie a vzdelanie každému jednému dieťaťu. Vštepovať žiakom lásku, múdrosť a vzdelanie ako večné hodnoty života.