Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

Hubertová jazda 2019 patrila aj našim žiakom

18.10.2019

Počas Hubertovej jazdy 2019 sa nestratili naši žiaci. Svojimi prekrásnymi jesennými výtvormi a aktivitami úspešne reprezentovali svoju školu - ZÁKLADNÚ ŠKOLU J. A. KOMENSKÉHO.

Svetový deň výživy v ŠKD

Svetový deň výživy v ŠKD

17.10.2019

V rámci svetového dňa výživy sme sa s deťmi venovali rôznym aktivitám na tému výživa.

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

Minulý rok LONDÝN, tento rok PARÍŽ a čo na budúci ....

16.10.2019

Aj takto sa učíme v ZŠ J. A. Komenského. Spoznávame svet. Minulý rok to bol Londýn, a tento rok naši žiaci, pedagógovia a rodičia navštívili prekrásny Paríž. A bolo sa čo pozerať.

Európsky týždeň programovania

Európsky týždeň programovania

16.10.2019

V dňoch 5. – 20. októbra 2019 vrcholil siedmy ročník Európskeho týždňa programovania.

Školské kolo Technickej olympiády

Školské kolo Technickej olympiády

15.10.2019

8. 10. 2019 sa konalo školské kolo 10. ročníka Technickej olympiády, do ktorého sa zapojilo 25 žiakov piateho až deviateho ročníka.

Všetky novinky

Výlet troch podôb, alebo ako tretiaci chyžky v Chyžnom objavili...

27.06.2019

Na Jána majú najväčšiu moc všetky živly - zem, voda i oheň. Preto sa zvykli počas najkratšej noci roka, páliť jánske ohne a vatry.

Žiaci 3.A triedy na Jána využili všetky tri živly, objavili tri pôvaby neďalekej obce a ich výlet mal tri rôzne podoby.

Objav prvý:Pamätná izba Sama Tomášika. Hneď na začiatku slnečného dňa sme sa ocitli na Obecnom úrade a stretli sa aj s pánom starostom. Pamätná izba, ktorú sme navštívili,  je formou stálej expozície fotokópií historických archívnych dokumentov a predmetov, poskytuje poznatky z histórie obce a obraz o živote a diele významného básnika a prozaika Sama Tomášika.

Objav druhý: Rímskokatolícky kostol Zvestovania Panne Márii s oltárom od Majstra Pavla z Levočepostavili v 13. storočí a jeho pôvab nás očaril. Je národnou kultúrnou pamiatkou a tretiaci potvrdili, že predstavuje jednu z najkrajších a najkomplexnejších ukážok gotického umenia.

Objav tretí:za obcou sa začína chalupársky raj. Po nenáročnej turistike sa nám ukázali malé drevené aj murované chyže s peknou faunou a flórou. Čas výletu začal mať úplne inú podobu. Čakala nás grill párty, stolný futbal, plavba lodiek šťastia a objavovanie všetkých dostupných krás prírody.

 

Myšlienka Sama Tomášika na záver...

,,Lebo aby národ vedel milovať a vážiť si svoje rodisko, svoju vlasť, aby nemal príčin za svoje sa hanbiť, ani za cudzie pachtiť a len to chváliť a obdivovať, čo nie jemu samému vlastné, ale cudzie..."