Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

A niečo na letné čítanie ... magic 7

06.07.2019

Všetkým naším priaznivcom - letné číslo nášho školského časopisu magic 7.

Naši najlepší v školskom roku 2018/2019

Naši najlepší v školskom roku 2018/2019

02.07.2019

Počas slávnostného ukončenia školského roku sme aj teraz udeľovali naše najvyššie ocenenia.

 Slávnostné ukončenie školského roka 2018/19

Slávnostné ukončenie školského roka 2018/19

01.07.2019

Po desiatich mesiacoch usilovnej práce nadišiel túžobne očakávaný posledný deň v škole.

Výlet 4.A triedy

Výlet 4.A triedy

28.06.2019

Veľmi pekný výlet v prírode si užili aj žiaci 4. A triedy so svojimi rodičmi a triednou učiteľkou.

 6.B na výlete – noc v Hvezdárni Rožňava

6.B na výlete – noc v Hvezdárni Rožňava

28.06.2019

Prišli sme, stanovali sme, drevo zbierali sme,opekali sme,

Všetky novinky

Výlet troch podôb, alebo ako tretiaci chyžky v Chyžnom objavili...

27.06.2019

Na Jána majú najväčšiu moc všetky živly - zem, voda i oheň. Preto sa zvykli počas najkratšej noci roka, páliť jánske ohne a vatry.

Žiaci 3.A triedy na Jána využili všetky tri živly, objavili tri pôvaby neďalekej obce a ich výlet mal tri rôzne podoby.

Objav prvý:Pamätná izba Sama Tomášika. Hneď na začiatku slnečného dňa sme sa ocitli na Obecnom úrade a stretli sa aj s pánom starostom. Pamätná izba, ktorú sme navštívili,  je formou stálej expozície fotokópií historických archívnych dokumentov a predmetov, poskytuje poznatky z histórie obce a obraz o živote a diele významného básnika a prozaika Sama Tomášika.

Objav druhý: Rímskokatolícky kostol Zvestovania Panne Márii s oltárom od Majstra Pavla z Levočepostavili v 13. storočí a jeho pôvab nás očaril. Je národnou kultúrnou pamiatkou a tretiaci potvrdili, že predstavuje jednu z najkrajších a najkomplexnejších ukážok gotického umenia.

Objav tretí:za obcou sa začína chalupársky raj. Po nenáročnej turistike sa nám ukázali malé drevené aj murované chyže s peknou faunou a flórou. Čas výletu začal mať úplne inú podobu. Čakala nás grill párty, stolný futbal, plavba lodiek šťastia a objavovanie všetkých dostupných krás prírody.

 

Myšlienka Sama Tomášika na záver...

,,Lebo aby národ vedel milovať a vážiť si svoje rodisko, svoju vlasť, aby nemal príčin za svoje sa hanbiť, ani za cudzie pachtiť a len to chváliť a obdivovať, čo nie jemu samému vlastné, ale cudzie..."