Tekvičiaci

26.09.2020

Milí žiaci ! ZŠ J. A. Komenského vyhlasuje súťaž o najzaujímavejší a najpútavejší výtvor z tekvice.

Naši prváci v školskom klube detí

25.09.2020

Počasie nám prialo, a tak sme sa venovali slávnostnému privítaniu našich prváčikov v Školskom klube detí.

Michal Barbier - majster sveta vo fitness

24.09.2020

Milí žiaci,presne o mesiac 23.10.2020 sa môžete tešiť na športové vystúpenia Michala Barbiera - majstra sveta vo fitness,

Európsky týždeň športu

23.09.2020

Prvýkrát si aktivity Európskeho týždňa športu vyskúšali naši prváci.

Veľký úspech našej športovkyne

22.09.2020

V nedeľu sa v Trnave uskutočnili Majstrovstvá SR v atletike starších žiačok.

Zahraničné lektorky opäť v našej škole

11.02.2020

Puspa a Zahra. Dve exotické mená, nositeľkami ktorých sú o nič menej exotické mladé stážistky z Indonézie, ktoré zavítali na našu školu v rámci úspešného projektu Educate Slovakia,

do ktorého sme sa aj tento rok zapojili, a to už po tretíkrát. A tak sa hodiny angličtiny premenili na pestrú zmes aktivít, zameraných na rozvíjanie komunikačných zručností žiakov, trénovanie tímovej práce, ale aj upevnenie sebavedomia a možností lepšej sebaprezentácie. My sme našim stážistkám s patričnou hrdosťou sprostredkovali históriu nášho mesta a jeho klenotu – 1. slovenského gymnázia. V popoludňajších hodinách pokračovali neformálne stretnutia a vzájomné spoznávanie našich  rôznych kultúr a tradícií. Naši žiaci sa tak na vlastnej koži presvedčili, že učiť sa cudzí jazyk má zmysel a v dnešnej dobe je skutočnou nevyhnutnosťou, rovnako ako vzájomná úcta a rešpektovanie.