ČERVENÝ  UTOROK

ČERVENÝ UTOROK

20.02.2020

18.2.2020 - červený utorok - druhý deň nášho farebného týždňa.

MODRÝ PONDELOK

17.2.2020 - krásny modrý pondelok - prvý deň nášho farebného týždňa.

Dejepisná olympiáda - okresné kolo - 1. a 2. miesto

18.02.2020

14.2. sa uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády a našim reprezentantom sa darilo.

Farebné dni

17.02.2020

Aj v tomto školskom roku nás čakajú farebné dni -17.2. - MODRÝ pondelok - 18.2. -ČERVENÝ utorok a 19.2. - ZELENÁ streda. Pridajte sa k nám !!!

Okresné kolo vo volejbale žiakov ZŠ  - 1. miesto

Okresné kolo vo volejbale žiakov ZŠ - 1. miesto

16.02.2020

13.2020 sa konalo okresné kolo vo volejbale žiakov ZŠ a našim chlapcom sa úžasne darilo.

Zahraničné lektorky opäť v našej škole

11.02.2020

Puspa a Zahra. Dve exotické mená, nositeľkami ktorých sú o nič menej exotické mladé stážistky z Indonézie, ktoré zavítali na našu školu v rámci úspešného projektu Educate Slovakia,

do ktorého sme sa aj tento rok zapojili, a to už po tretíkrát. A tak sa hodiny angličtiny premenili na pestrú zmes aktivít, zameraných na rozvíjanie komunikačných zručností žiakov, trénovanie tímovej práce, ale aj upevnenie sebavedomia a možností lepšej sebaprezentácie. My sme našim stážistkám s patričnou hrdosťou sprostredkovali históriu nášho mesta a jeho klenotu – 1. slovenského gymnázia. V popoludňajších hodinách pokračovali neformálne stretnutia a vzájomné spoznávanie našich  rôznych kultúr a tradícií. Naši žiaci sa tak na vlastnej koži presvedčili, že učiť sa cudzí jazyk má zmysel a v dnešnej dobe je skutočnou nevyhnutnosťou, rovnako ako vzájomná úcta a rešpektovanie.