Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Najnovší rebríček úspešnosti škôl

Najnovší rebríček úspešnosti škôl

15.11.2018

Najnovší rebríček úspešnosti základných škôl je tu. Naša ZŠ J. A. Komenského v Revúcej najlepšia v okrese aj meste. ĎAKUJEME.

2.kolo Atletickej štafety materských škôl

2.kolo Atletickej štafety materských škôl

15.11.2018

Malí športovci z materských škôlok bojovali počas druhého kola Atletickej štafety MŠ.

Školské kolo technickej olympiády

14.11.2018

9. 11. 2018 sa konalo školské kolo 9. ročníka Technickej olympiády, ktorého sa zúčastnilo 29 žiakov piateho až ôsmeho ročníka.

LEGO team sa pripravuje

LEGO team sa pripravuje

14.11.2018

Už onedlho sa naši členovia LEGO TEAMU predstavia verejnosti na svojej prvej súťaži v Banskej Bystrici.

Pozývame Vás na DEŇ ŠKOLY - 15.11.2018

12.11.2018

Pozývame Vás na náš skvelý DEŇ ŠKOLY - 15. novembra 2018. Od 11.25 čaká na Vás v našej školskej jedálni prekvapenie.

Všetky novinky

Zbierame a triedime odpad

27.10.2018

Aj v školskom roku 2018/2019 pokračujú žiaci a zamestnanci Základnej školy J. A. Komenského v zbere a triedení odpadu.

Nadväzujeme tak na úspešný minulý rok a pridávame aj novinku.

Pokračujeme v zbere a triedení denného odpadu v našej škole. Zameriavame sa hlavne na plasty a papier. V jednotlivých triedach sú ustanovené zberové hliadky dozerajúce  na triedenie odpadu – papiera a plastov, ktoré sa vďaka nášmu konzumnému spôsobu života denne hromadia. V triedach a chodbách školy  sú umiestnené zberové nádoby. Mesačne vyhodnocujeme zber odpadu v jednotlivých triedach v rámci našej školskej súťaže SEPARKO.

Novinkou tohto školského roku je zber elektroodpadu. V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá. Masívna produkcia elektrospotrebičov, znížená cena predaja, pocit prestíže a náš súčasný spôsob života neustále zvyšujú dopyt po novom tovare, na čo dopláca celé životné prostredie a najviac krajiny globálneho juhu. Z tých sa totižto stávajú skládky toxického a nebezpečného odpadu.

Zapojili sme sa do celoslovenského projektu „ ELEKTROODPAD – DOPAD 2 „. Na hlavnej chodbe školy sú umiestnené zberové nádoby – box na zber malých elektrospotrebičov – kalkulačky, mobily, fény, kulmy, rychlovarné kanvice, stolové lampy a iné nástroje pre domácnosť a box na zber použitých malých batérií.

Veríme, že do zberu sa zapojí čo najviac žiakov a členov miestnej komunity a začneme postupne meniť naše konanie k zodpovednejšiemu správaniu a ohľaduplnosti voči svojmu okoliu.  

Pridajte sa k nám, k Základnej škole J. A. Komenského a zbierajte a trieďte odpad.