Čitateľský maratón 2019

19.03.2019

V našej základnej škole býva dobrým zvykom pripomenúť si Marec – mesiac knihy tvorivými aktivitami, ktoré rozvíjajú čitateľské schopnosti a zručnosti našich žiakov a zároveň podporujú kladný vzťah ku knihám.

2. miesto v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiačok ZŠ

19.03.2019

Za účasti troch družstiev ZŠ sa 19.3.2019 konalo okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ.

Ď A K U J E M E

19.03.2019

Darí sa nám vďaka Vám všetkým držať krok s najaktívnejšími. Nie je nič stratené, celkovo môžeme vyhrať aj keď nebudeme v hlasovaní prví. Komisia hodnotí celkovú aktivitu školy. SME HRDÍ NA NAŠU ŠKOLU.

" Naša " KALOKAGATIA 2019

Naším športovcom sa darí a dokázali to aj počas Zimnej KALOKAGATII 2019.

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

A máme už aj výsledky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín 2019.

Zbierame a triedime odpad

27.10.2018

Aj v školskom roku 2018/2019 pokračujú žiaci a zamestnanci Základnej školy J. A. Komenského v zbere a triedení odpadu.

Nadväzujeme tak na úspešný minulý rok a pridávame aj novinku.

Pokračujeme v zbere a triedení denného odpadu v našej škole. Zameriavame sa hlavne na plasty a papier. V jednotlivých triedach sú ustanovené zberové hliadky dozerajúce  na triedenie odpadu – papiera a plastov, ktoré sa vďaka nášmu konzumnému spôsobu života denne hromadia. V triedach a chodbách školy  sú umiestnené zberové nádoby. Mesačne vyhodnocujeme zber odpadu v jednotlivých triedach v rámci našej školskej súťaže SEPARKO.

Novinkou tohto školského roku je zber elektroodpadu. V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá. Masívna produkcia elektrospotrebičov, znížená cena predaja, pocit prestíže a náš súčasný spôsob života neustále zvyšujú dopyt po novom tovare, na čo dopláca celé životné prostredie a najviac krajiny globálneho juhu. Z tých sa totižto stávajú skládky toxického a nebezpečného odpadu.

Zapojili sme sa do celoslovenského projektu „ ELEKTROODPAD – DOPAD 2 „. Na hlavnej chodbe školy sú umiestnené zberové nádoby – box na zber malých elektrospotrebičov – kalkulačky, mobily, fény, kulmy, rychlovarné kanvice, stolové lampy a iné nástroje pre domácnosť a box na zber použitých malých batérií.

Veríme, že do zberu sa zapojí čo najviac žiakov a členov miestnej komunity a začneme postupne meniť naše konanie k zodpovednejšiemu správaniu a ohľaduplnosti voči svojmu okoliu.

Pridajte sa k nám, k Základnej škole J. A. Komenského a zbierajte a trieďte odpad.