Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Zima - netradičné výtvarné techniky

Zima - netradičné výtvarné techniky

16.01.2019

Vianočný čas je už síce za nami, ale stále tu máme studené a zasnežené ročné obdobie- ZIMA.

Zima, zima tu je ....

Zima, zima tu je ....

16.01.2019

Zima je ročné obdobie, ktoré deti milujú hlavne kvôli činnostiam, ktoré môžu vykonávať, keď napadne sneh.

Naša firma

Naša firma

14.01.2019

Býva dobrou tradíciou, že na našej škole pracuje cvičná školská firma.

Hlasujte za ihrisko ŽIHADIELKO

14.01.2019

Zapojte sa a hlasujte za ihrisko ŽIHADIELKO v našom meste.

Zimná olympiáda v ŠKD

Zimná olympiáda v ŠKD

14.01.2019

Počasie nám doprialo veľa snehu, a tak sme to využili a usporiadali sme si vlastnú zimnú olympiádu.

Všetky novinky

Zbierame a triedime odpad

27.10.2018

Aj v školskom roku 2018/2019 pokračujú žiaci a zamestnanci Základnej školy J. A. Komenského v zbere a triedení odpadu.

Nadväzujeme tak na úspešný minulý rok a pridávame aj novinku.

Pokračujeme v zbere a triedení denného odpadu v našej škole. Zameriavame sa hlavne na plasty a papier. V jednotlivých triedach sú ustanovené zberové hliadky dozerajúce  na triedenie odpadu – papiera a plastov, ktoré sa vďaka nášmu konzumnému spôsobu života denne hromadia. V triedach a chodbách školy  sú umiestnené zberové nádoby. Mesačne vyhodnocujeme zber odpadu v jednotlivých triedach v rámci našej školskej súťaže SEPARKO.

Novinkou tohto školského roku je zber elektroodpadu. V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá. Masívna produkcia elektrospotrebičov, znížená cena predaja, pocit prestíže a náš súčasný spôsob života neustále zvyšujú dopyt po novom tovare, na čo dopláca celé životné prostredie a najviac krajiny globálneho juhu. Z tých sa totižto stávajú skládky toxického a nebezpečného odpadu.

Zapojili sme sa do celoslovenského projektu „ ELEKTROODPAD – DOPAD 2 „. Na hlavnej chodbe školy sú umiestnené zberové nádoby – box na zber malých elektrospotrebičov – kalkulačky, mobily, fény, kulmy, rychlovarné kanvice, stolové lampy a iné nástroje pre domácnosť a box na zber použitých malých batérií.

Veríme, že do zberu sa zapojí čo najviac žiakov a členov miestnej komunity a začneme postupne meniť naše konanie k zodpovednejšiemu správaniu a ohľaduplnosti voči svojmu okoliu.  

Pridajte sa k nám, k Základnej škole J. A. Komenského a zbierajte a trieďte odpad.