Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

18.06.2019

Centrum voľného času na Kollárovej ulici usporiadalo v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 3. ročník majstrovstiev mesta Revúca vo florbale mladších žiakov ZŠ.

Well done girls!

17.06.2019

Hanka Marta Holešová z 3.B a Danielka Ďurišková zo 7.B triedy nás v piatok 14. júna reprezentovali na celoslovenskom finále súťaže „Jazykový kvet 2019“ v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Blahoželáme našej športovkyni

17.06.2019

Blahoželáme našej žiačke Nine Natálii Vavrekovej, ktorá na tohoročnej P-T-S v Šamoríne v hode oštepom skončila na veľmi peknom 3. mieste.

Výlet na Muránsku planinu

16.06.2019

Žiaci druhého ročníka si užili prekrásny výlet an Muránsku planinu, spolu s našou stážistkou Iris.

Zdravý chrbátik

04.06.2019

Vystri sa! Seď rovno! Nehrb sa! To sú časté upozornenia rodičov, učiteľov a tých, ktorým záleží nielen na sebe samom, ale aj na ich kamarátoch, známych...

Počítače, internet, rôzne hry a virtuálna komunikácia nás tak pohltila, že si ani neuvedomujeme, že to jediné, to  najdôležitejšie, čo máme, je naše zdravie.

Mať zdravý chrbát v dnešnej uponáhľanej dobe? Tým sa môže už málokto pochváliť. Už u detí v mladšom školskom veku sa vyskytujú  problémy s chrbátikom.

Preto sa naša škola zúčastnila školenia, ktoré organizovalo Občianske združenie
Za zdravší život v rámci preventívneho projektu  ZDRAVÝ CHRBÁTIK.

Hlavným cieľom projektu je pozitívne a hravou formou sa zamerať na posilnenie chrbtice u detí.

Ako darček sme dostali CD s konkrétnym cvičením a fit lopty. V budúcnosti sa chceme v rámci telesnej výchovy zamerať aj na tento typ zdravotných cvičení, ktoré pomôžu chrbtici detí byť fit.

Vďaka špeciálnym cvičebných zostavám sa podporujú správne návyky v držaní tela a v starostlivosti o chrbticu.