Jabĺčková cesta v ŠKD

20.09.2019

Dňa 18.9.2019 sa v ŠKD konala už tradičná Jabĺčková cesta.

Plenárne a triedne schôdzky RZ

18.09.2019

Pozývame Vás na plenárnu schôdzu a triedne schôdzky RZ, dňa 26.9.2019 so začiatkom o 15.30 hod. v školskej jedálni.

Školský klub detí privítal jeseň

17.09.2019

Vo štvrtok, 12.9. sme sa s deťmi z nášho školského klubu detí vybrali na vychádzku do okolia školy. Aby sme privítali začínajúcu jeseň a rozlúčili sa s končiacim letom.

Deň otvorených dverí v múzeu Prvého slovenského gymnázia

15.09.2019

Vo štvrtok, 12. 9. 2019, sa uskutočnil deň otvorených dverí v múzeu Prvého slovenského gymnázia, ktorého sa zúčastnili žiaci tretieho ročníka našej školy.

Naše didaktické hry

12.09.2019

Už prvý školský týždeň sa v rámci vyučovania uskutočnili didaktické hry pre celý 1. stupeň. Využili sme priestory dopravného ihriska v Revúcej, ktoré žiaci už dôverne poznajú z predošlých rokov.

Zdravý chrbátik

04.06.2019

Vystri sa! Seď rovno! Nehrb sa! To sú časté upozornenia rodičov, učiteľov a tých, ktorým záleží nielen na sebe samom, ale aj na ich kamarátoch, známych...

Počítače, internet, rôzne hry a virtuálna komunikácia nás tak pohltila, že si ani neuvedomujeme, že to jediné, to  najdôležitejšie, čo máme, je naše zdravie.

Mať zdravý chrbát v dnešnej uponáhľanej dobe? Tým sa môže už málokto pochváliť. Už u detí v mladšom školskom veku sa vyskytujú  problémy s chrbátikom.

Preto sa naša škola zúčastnila školenia, ktoré organizovalo Občianske združenie
Za zdravší život v rámci preventívneho projektu  ZDRAVÝ CHRBÁTIK.

Hlavným cieľom projektu je pozitívne a hravou formou sa zamerať na posilnenie chrbtice u detí.

Ako darček sme dostali CD s konkrétnym cvičením a fit lopty. V budúcnosti sa chceme v rámci telesnej výchovy zamerať aj na tento typ zdravotných cvičení, ktoré pomôžu chrbtici detí byť fit.

Vďaka špeciálnym cvičebných zostavám sa podporujú správne návyky v držaní tela a v starostlivosti o chrbticu.