Naša stážistka Iris

18.06.2019

Už takmer mesiac môžete v priestoroch našej školy, ZŠ J.A Komenského, stretnúť drobné, usmievavé žieňa, ktoré by ste si mohli spokojne, nebyť jej exotického vzhľadu, pomýliť s našou žiačkou.

1. miesto v Majstrovstvách nášho mesta

18.06.2019

Centrum voľného času na Kollárovej ulici usporiadalo v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 3. ročník majstrovstiev mesta Revúca vo florbale mladších žiakov ZŠ.

Well done girls!

17.06.2019

Hanka Marta Holešová z 3.B a Danielka Ďurišková zo 7.B triedy nás v piatok 14. júna reprezentovali na celoslovenskom finále súťaže „Jazykový kvet 2019“ v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Blahoželáme našej športovkyni

17.06.2019

Blahoželáme našej žiačke Nine Natálii Vavrekovej, ktorá na tohoročnej P-T-S v Šamoríne v hode oštepom skončila na veľmi peknom 3. mieste.

Výlet na Muránsku planinu

16.06.2019

Žiaci druhého ročníka si užili prekrásny výlet an Muránsku planinu, spolu s našou stážistkou Iris.

Zážitkové učenie v planetáriu

20.12.2018

Predvianočné prípravy sú v plnom prúde, avšak my sme sa rozhodli, že ešte predtým než odídeme na prázdniny, chceme zažiť niečo výnimočné.

Prečo výnimočné? Práve preto, že 17.12.2018 sme takéto učenie chceli vyskúšať. Učivo vo štvrtom ročníku je venované hviezdam, tak sme spoločne navštívili hvezdáreň v Žiari nad Hronom. Planetárium, ako by ste mohli túto hvezdáreň nájsť, má svoje veľké čaro. Ponúkla nám zážitok, kedy sme mohli skúsiť na vlastnej koži, aké to je ocitnúť sa priamo vo vesmíre. Takúto možnosť má jedna z miestností -  Hviezdna sála, v ktorej ako by zastal čas a my sme sa nachvíľku ocitli rovno na každej jednej planéte našej slnečnej sústavy. Planetárium ponúka nie len zážitkovú formu astronómie, ale slúži aj ako edukatívny nástroj, ktorý nás vtiahol do svojich tajov orientácie na oblohe, ale aj do zákonitostí priebehu zmien dňa a noci. Z exkurzie si odnášame mnohé nové informácie, ale hlavne zážitky a pocity, ktoré ostávajú v nás.