Čitateľský maratón 2019

19.03.2019

V našej základnej škole býva dobrým zvykom pripomenúť si Marec – mesiac knihy tvorivými aktivitami, ktoré rozvíjajú čitateľské schopnosti a zručnosti našich žiakov a zároveň podporujú kladný vzťah ku knihám.

2. miesto v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiačok ZŠ

19.03.2019

Za účasti troch družstiev ZŠ sa 19.3.2019 konalo okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ.

Ď A K U J E M E

19.03.2019

Darí sa nám vďaka Vám všetkým držať krok s najaktívnejšími. Nie je nič stratené, celkovo môžeme vyhrať aj keď nebudeme v hlasovaní prví. Komisia hodnotí celkovú aktivitu školy. SME HRDÍ NA NAŠU ŠKOLU.

" Naša " KALOKAGATIA 2019

Naším športovcom sa darí a dokázali to aj počas Zimnej KALOKAGATII 2019.

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

A máme už aj výsledky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín 2019.

Zážitkové učenie v planetáriu

20.12.2018

Predvianočné prípravy sú v plnom prúde, avšak my sme sa rozhodli, že ešte predtým než odídeme na prázdniny, chceme zažiť niečo výnimočné.

Prečo výnimočné? Práve preto, že 17.12.2018 sme takéto učenie chceli vyskúšať. Učivo vo štvrtom ročníku je venované hviezdam, tak sme spoločne navštívili hvezdáreň v Žiari nad Hronom. Planetárium, ako by ste mohli túto hvezdáreň nájsť, má svoje veľké čaro. Ponúkla nám zážitok, kedy sme mohli skúsiť na vlastnej koži, aké to je ocitnúť sa priamo vo vesmíre. Takúto možnosť má jedna z miestností -  Hviezdna sála, v ktorej ako by zastal čas a my sme sa nachvíľku ocitli rovno na každej jednej planéte našej slnečnej sústavy. Planetárium ponúka nie len zážitkovú formu astronómie, ale slúži aj ako edukatívny nástroj, ktorý nás vtiahol do svojich tajov orientácie na oblohe, ale aj do zákonitostí priebehu zmien dňa a noci. Z exkurzie si odnášame mnohé nové informácie, ale hlavne zážitky a pocity, ktoré ostávajú v nás.