Čitateľský maratón 2019

19.03.2019

V našej základnej škole býva dobrým zvykom pripomenúť si Marec – mesiac knihy tvorivými aktivitami, ktoré rozvíjajú čitateľské schopnosti a zručnosti našich žiakov a zároveň podporujú kladný vzťah ku knihám.

2. miesto v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiačok ZŠ

19.03.2019

Za účasti troch družstiev ZŠ sa 19.3.2019 konalo okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ.

Ď A K U J E M E

19.03.2019

Darí sa nám vďaka Vám všetkým držať krok s najaktívnejšími. Nie je nič stratené, celkovo môžeme vyhrať aj keď nebudeme v hlasovaní prví. Komisia hodnotí celkovú aktivitu školy. SME HRDÍ NA NAŠU ŠKOLU.

" Naša " KALOKAGATIA 2019

Naším športovcom sa darí a dokázali to aj počas Zimnej KALOKAGATII 2019.

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

A máme už aj výsledky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín 2019.

Záložka do knihy spája školy

V škole máme vzácnych poslov dobrosrdečnosti a priateľstva.

Mesiac október sa už niekoľko rokov nesie v znamení česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. V tohtoročnom 9. ročníku sa poslami dobrosrdečnosti a priateľstva stali žiaci 3.A a 3.B triedy. Partnerskou a projektom pridelenou školou sa pre nás stala ZŠ Bohumila Hrabala na Zenklovej ulici, Praha – Libeň,  koordinátorkou projektu pani učiteľka Vendula Bízová. Jej ústretová komunikácia nám uľahčila prácu a naši žiaci sa s chuťou pustili do realizácie záložiek pre kamarátov z Čiech. Vložili do nich svoju originalitu a nápaditosť. Vznikli tak jedinečné zvieratká, či rozprávkové bytosti, ktoré sa určite s chuťou zahryznú do strán zaujímavých kníh pre deti. Okrem záložiek sme pre kamarátov napísali sprievodný list a priložili knižné publikácie o našom spoločnom domove - rodnom meste Revúca. Veríme, že ich záložky potešia a splnia svoju úlohu.

Aj naďalej robme veci, ktoré dávajú zmysel, potešia srdce a ponúknu rozhľad našim žiakom.