Obdarujme revúckych seniorov

21.11.2019

Naša škola sa rozhodla zapojiť do iniciatívy, ktorej cieľom je spríjemniť Vianoce revúckym seniorom a obdarovať ich.

Školské kolo olympiády z anglického jazyka

21.11.2019

A už máme za sebou ďalšie školské kolo ďalšej predmetovej olympiády.

Školské kolo jazykového kvetu 2019/2020

20.11.2019

Už pár rokov sa v našej škole venujeme dramatizácii či prednesu poézie a prózy v anglickom jazyku a tiež organizujeme školské kolo súťaže JAZYKOVÝ KVET.

1. miesto - okresné kolo v basketbale chlapcov

19.11.2019

Okresné kolo v basketbale žiakov nám prinieslo víťazstvo. Chlapcom srdečne blahoželáme a držíme palce v regionálnom kole.

Cestovateľský krúžok objavoval Banskú Štiavnicu..

18.11.2019

Cestovatelia sa tentokrát vybrali do krásnej, historickej Banskej Štiavnice. Počasie nás milo prekvapilo: chladnejšie, ale slnečno.

Záložka do knihy spája školy

03.11.2019

Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice.

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave v spolupráci s Knižnicou Jiřího Mahena v Brne vyhlásili pri príležitosti októbra ako Medzinárodného mesiaca školských knižníc 2019 pre základné školy a osemročné gymnáziá 10. ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice.

Cieľom česko-slovenského projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Žiaci vyrobia záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému česko-slovenského projektu Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice a vymenia si ju s partnerskou školou z Českej republiky, respektíve zo Slovenskej republiky.

Naši žiaci 3. ročníka svoje záložky vymenili so  ZŠ Zabrušany. A tu sú záložky so spomímanej základnej školy.