Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Organizácia vyučovania od 18.1.2021

15.01.2021

Vážení rodičia, na základe usmernení MŠVVaŠ SR Vám oznamujeme, že organizácia vyučovania v nasledujúcich dňoch bude nasledovná :

Dištančné vzdelávanie pokračuje aj budúci týždeň od 18.1.2021

14.01.2021

Deti a žiaci sa od pondelka 18. 1. 2021 do škôl zatiaľ nevrátia. Vyplýva to z pretrvávajúcej epidemiologickej situácie. Pokračovať preto budú v dištančnom vzdelávaní v režime, ako doteraz.

Pozdrav od priateľov

11.01.2021

V prvých dňoch tohto roku nás potešil pozdrav od priateľov z poľských Ledzín.

Všetky termíny pohromade

Všetky termíny pohromade

10.01.2021

Stručne a prehľadne. Zhrnuli sme pre Vás termíny a informácie k testovaniu 5 a 9, prijímaciemu konaniu na stredné školy.

TELEVÍZNY ŠKOLSKÝ KLUB JE SPÄŤ AJ V ROKU 2021

08.01.2021

Vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu a s ňou spojené prerušené vyučovanie v školách v januári 2021 Štátny pedagogický ústav v spolupráci s RTVS,

Všetky novinky

ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

18.12.2020

11. ročník medzinárodného projektu česko-slovenských škôl bol príležitosťou aby sme prostredníctvom záložiek do knihy nadviazali nový priateľský kontakt s českou školou.

Základná škola a Materská škola Velichovky nás ako partnerov prijala veľmi milo. Pripravovať na projekt sme sa začali už v septembri, prekonali sme mnohé prekážky a sme veľmi radi, že sa nám podarilo projekt doviesť až k víťaznému koncu. Tento týždeň sme sa mohli tešiť z úžasného balíka plného záložiek od našich nových kamarátov. Určená téma bola: RADOSŤ Z ČÍTANIA UKRYTÁ VO VERŠOCH BÁSNÍ ALEBO V PŔOZE. Dozvedeli sme sa aké bohaté sú naše básne o slovenských remeslách a života našich predkov. Veršované rozprávky o Maťkovi a Kubkovi, O obuvníkoch, Debnárik a jeho súdoček, Čižmári, to sú páni, otvorili bránu našej predstavivosti. Ale nepoučili sme sa len minulosťou. Načreli sme aj do básní a rozprávok modernej literatúry. Každý z nás si mohol prísť na svoje. Bokom neostali i naše obľúbené postavičky: Mačky, Včielka Maja a iné. Najväčšou radosťou pre nás bolo však to, že sme sa o krásu našich textov, mohli podeliť so žiakmi, ktorí slovenčinu nepoznajú tak ako my. Preto, sme sa rozhodli na niektoré záložky napísať krátke úryvky našich slovenských básničiek. Sme veľmi radi, že sa našim kamarátom záložky páčili. Na oplátku sme sa dozvedeli o čom čítajú v priateľskej českej škole. Naše poďakovanie patrí organizátorom projektu a zároveň i vedeniu našej školy, ktoré nám umožnilo mať krásny spoločný čas so záložkami, ktoré chceme naozaj v našich obľúbených knihách aj používať.